هاشمی: فقر منشاء ناهنجاری هاست
۳۴۸۲۰۹
۱۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹
۷۸۶۱ 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فقر سر منشأ بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود، گفت: در اسناد مذهبی خیلی صریح آمده است که فقر و کفر برادر یکدیگر هستند و وقتی فقری به جامعه رفت، کفر به دنبالش می‌رود.
خبرگزاری ایرنا: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فقر سر منشأ بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود، گفت: در اسناد مذهبی خیلی صریح آمده است که فقر و کفر برادر یکدیگر هستند و وقتی فقری به جامعه رفت، کفر به دنبالش می‌رود.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز -شنبه- در دیدار اعضای جمعیت خیریه کارآفرینان تارا این مطلب را بیان کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز خرسندی از فعالیت خودجوش انجمن‌ها و گروه‌های خیریه مردمی در جامعه، گفت: حقیقتاً افرادی که وقت خود را صرف کارهای عام‌المنفعه و کمک به افراد نیازمند می‌کنند، از روح بزرگی برخوردار هستند که این روحیه و منش، فقط در بندگان خاص خدا تجلّی می‌یابد.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه همه‌ بخش‌های جامعه در شرایط فعلی به ایثار و گذشت نیاز دارد، افزود: ایثار یک ردای مقدسی است که هر کس بر دوش خود بگیرد، خداوند او را هدایت می‌کند.

او در بخش دیگری از سخنان خود و در تکمیل صحبت‌های یکی از حاضران در باره طرح بیمه تأمین اجتماعی همگانی که در دولت سازندگی مطرح شده بود، گفت: پس از پایان جنگ و آغاز دوران سازندگی و ترمیم خرابی‌های کشور، نکته‌ی مهمی درباره تأمین اجتماعی انسان‌های نیازمند به ذهنم رسید که پس از بررسی‌های اولیه دریافتم که در کشورهای اسکاندیناوی به خوبی جواب داده است.

هاشمی رفسنجانی با تشریح جزییات طرح بیمه تأمین اجتماعی همگانی که در حال حاضر جای خالی آن در کشور به خوبی احساس می‌شود، گفت: در این طرح، تمام نیازها و ضرورت‌های افراد از بدو تولد تا لحظه‌ی مرگ از جمله درمان، مسکن، بهداشت، شغل، حقوق و تحصیل که مهم‌ترین راه رسیدن به زندگی بهتر است، تأمین می‌شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه باید برای نیازمندان راه زندگی شرافتمندانه مهیا کنیم، اظهار داشت: افراد بیمار و دارای معلولیت جسمی و حرکتی نباید دغدغه‌‌ای، جز بیماری خود داشته باشند و باید خیالشان از بابت دیگر هزینه‌ها از جمله دارو و درمان آسوده باشد.

وی به روایتی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: ایشان از صیادی پرسید، بیشتر چه حیواناتی به دام صید تو گرفتار می‌شوند؟ صیاد در پاسخ گفت: حیواناتی که بچه‌ دارند و به دنبال غذا برای بچه‌های خود هستند. این نشان می‌دهد که افراد نیازمند و فقیر بیشتر در معرض آسیب و خطر هستند.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه همیشه حامی انجمن‌های خیریه هستم، گفت: به عنوان نمونه بنیاد امور بیماری‌های خاص که به پیشنهاد دخترم تأسیس شده و هم اکنون خدمات بسیار خوبی در سراسر کشور به بیماران ارائه می‌دهد و در حال ساخت بزرگترین بیمارستان سرطانی است و سایر مؤسسات خیریه و عام المنفعه را وظیفه داریم همواره مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهیم.

در آغاز این دیدار احمد دولت‌خواه، شاعر معاصر، شعری که دل سروده‌ای خود بود را تقدیم هاشمی رفسنجانی کرد و خانم فاطمی دبیر جمعیت خیریه کارآفرینان تارا ضمن ارائه گزارشی از نحوه فعالیت این خیریه، گفت: ما حامی دو قشر آسیب پذیر بچه‌های معلول جسمی و ذهنی و بانوان بدسرپرست و بی‌سرپرست و بانوان هنرمندی که از بیکاری و معضل اشتغال رنج می‌برند، هستیم.

همچنین مهناز آرمین، طراح لباس اسلامی و مد و حامی جمعیت خیریه کارآفرینان تارا نیز گفت: تاکنون لباس‌های هوشمند ویژه نابینایان، ناشنوایان و معلولان جسمی حرکتی طراحی و با اهدا لباس اسلامی ایرانی به ورزشکاران در المپیادهای ورزشی در سراسر دنیا پیام صلح و دوستی ملل را ابلاغ کردم.
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1395/04/12
آقای هاشمی یگانه ی روزگاره واقعا خدمات زیادی واسه این نظام انجام دادن باید قدرشو دانست
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1395/04/12
قبول نيست ، ديدي و گفتي !!!!!!!؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1395/04/12
پسر غنی شما که سرمنشا ناهنجاری هاست
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1395/04/13
پس این هشت سال شما چکا رکردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
00:04 - 1395/04/13
ای آقا. شما هم میدونی فقر یعنی چی
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1395/04/13
خدا. حافظ. اش. باشد. فداي. رضاي
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1395/04/13
توکه هاشمی را نشناختی پس بی خودی حرف زشت نزن اگر انقلاب تا امروز پایدار شده از چشم هاشمی باید دید تو که به هاشمی توهین میکنی انسان ....
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1395/04/13
عجب یگانه روزگار واقعاً خیلی سخت است با مردمی با چنین افکار زندگی کردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج