کشف بال پرنده چند میلیون ساله در کهربا
۳۵۱۰۲۲
۲۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۹
۵۹۷۱ 
محققان به تازگی دو بال پرنده ماقبل تاریخ را کشف کرده اند که به طرز شگفت انگیزی داخل فسیل کهربایی محفوظ مانده اند و به نظر می رسد قدمت آن به صد میلیون سال پیش باز می گردد.
برترین ها: محققان به تازگی دو بال پرنده ماقبل تاریخ را کشف کرده اند که به طرز شگفت انگیزی داخل فسیل کهربایی محفوظ مانده اند و به نظر می رسد قدمت آن به صد میلیون سال پیش باز می گردد. آن ها بر این باورند که این پرنده از گروه های آغازینی است که در دوره کریتاسیوس (دوره کرتاسه بعد از تریاس و ژوراسیک سومین دوره دوران میانه‌زیستی است که در ۱۴۵٫۵ تا ۶۵ میلیون سال پیش بود و هفتاد میلیون سال به طول انجامید.) می زیستند و تقریبا همزمان با دایناسورها از بین رفتند.

بال های فسیلی تنها حدود دو تا سه سانتیمتر طول دارند و شامل جزئیات بال های ظریفی مثل پر، پوست، عضله، پنجه و چنگال ها می شود. دکتر زینگ لیدا توضیح می دهد که این پرنده ها سیر تکاملی پیشرفته ای داشته اند و به محض بیرون آمدن از تخم آمادگی حرکت داشته اند. این پرندگان در لانه منتظر غذا نمی مانده اند و خودشان به جستجوی آن می رفته اند و احتمالا به خاطر اندازه کوچک و کم تجربگیشان می مرده اند. پرها در نمونه های دیگر نشان می دهد که پرندگان بالغ احتمالا از شیره های چسبنده اجتناب می کرده اند یا می توانستند خودشان را رها کنند.

این فسیل در اصل در بازار ایالت کاچین در میانمار خریداری شده است. به دلیل درگیری های سیاسی و نظامی در منطقه اغلب استخراج معدن و فروش کهربا غیرقانونی است در نتیجه متاسفانه آن ها را به مشتریان چینی که از آنها برای جواهرات و تزئینات استفاده می کنند می فروشند تا اینکه برای تحقیقات حفظ کنند. 

کشف بال پرنده 100 میلیون ساله در کهربا!

کشف بال پرنده 100 میلیون ساله در کهربا!

کشف بال پرنده 100 میلیون ساله در کهربا!
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج