راز های خوش پوشی از زبان بهرام رادان
۳۵۱۵۴
۱۱ آبان ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۶
۲۴۷۸۳
کت و شلوار همیشه از مرسوم‌ترین لباس آقایان بوده ‌ آنها در همه جا از کت و شلوار استفاده می‌کنند، از مراسم عزا گرفته تا جشن و سر کار و... کت و شلوار به اسم تنها یک لباس ساده‌ است که به راحتی می‌توان خرید و پوشید، اما در عمل ریزه‌کاری‌های زیادی دارند.

برترین مجله اینترنتی ایران


مجله ایده آل:  کت و شلوار همیشه از مرسوم‌ترین لباس آقایان بوده ‌ آنها در همه جا از کت و شلوار استفاده می‌کنند، از مراسم عزا گرفته تا جشن و سر کار و... کت و شلوار به اسم تنها یک لباس ساده‌ است که به راحتی می‌توان خرید و پوشید، اما در عمل ریزه‌کاری‌های زیادی دارند، دوخت آنها تکنیک‌های فراوانی دارد و همین ریزه‌کاری‌ها و توجه به نوع دوخت‌ها‌ست که کت و شلوار یک نفر مثل جرج‌ کلونی می‌شود و کت و شلوار دیگری به تنش زار می‌زند. دوخت کت و شلوارها با هم متفاوت است، هماهنگ کردن آن با پیراهن و کفش و کمربند و... رازهای خودش را دارد و... فراموش نکنید که تنها زمانی می‌توانید خوش‌پوشی را تجربه کنید که  تمام این تکنیک‌ها و رازها را هنگام خریدن و پوشیدن کت و شلوار در نظر بگیرید.

راز های خوش پوشی از زبان بهرام رادان

کمر:  کت شما باید مطابق با اندام در قسمت کمر کمی باریک شود و فرم بالاتنه را کاملا نشان دهد، وجود درز‌ها و ساسون‌های ریز  در این قسمت می‌تواند برجستگی شانه‌ها را بهتر نشان دهد و در نتیجه خوش‌اندام‌تر به نظر برسید.

شانه‌ها:  یک کت خوب باید کاملا شانه‌های شما را در بربگیرد، البته نه اینکه حرکت شما را محدود کند.

سرآستین:  سر آستین‌های شما دقیقا مثل قاب یک تابلو نقاشی است، اجازه دهید که کمی از پیراهن از زیر آستین‌ها مشخص باشد، چنین حالتی نه تنها زیبایی کت را بیشتر نشان می‌دهد بلکه کاری می‌کند که دست‌ها هم بلندتر به نظر برسند. یادتان باشد، آستین پیراهن وقتی اندازه است که سرآستین، تنها یک‌سانتی‌متر از سرآستین کت بیرون بزند.

دکمه‌ها:   اگر می‌خواهید خیلی اسپرت به نظر برسید کت سه‌دکمه بپوشید اما کت دو دکمه برای همه مناسبت‌ها قابل استفاده است و همه جا می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر می‌خواهید لاغرتر به نظر برسید نباید کت تک دکمه بپوشید هر‌چه دکمه‌ها بیشتر باشد فرد باریک‌تر جلوه می‌کند.

جیب‌ها:  بهتر است کتی را انتخاب کنید که در جیب آن به صورت برگردان روی کت بیفتد، چنین جیبی کلاسیک‌تر است و هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند.

یقه کت:  هیچ چیزی بیشتر از یقه کت نمی‌تواند حالت کت شما را نشان دهد. اگر می‌خواهید امروزی به نظر برسید کت باید یقه باریک باشد و متعلقات اضافی نداشته‌باشد.

شلوار:  پاچه‌های شلوار حتما باید متناسب با اندازه پاها باشد تا خوش‌ترکیب جلوه کند یعنی بهتر است کمی باریک باشد. از نظر قدی نیز باید شلوار کاملا روی کفش‌ها را بپوشاند.

کفش‌ها:
  هر مردی باید حتما یک کفش مشکی  رسمی داشته‌باشد، و اگر می‌خواهید تیپی بی‌نقص داشته‌باشید باید جنس کفش چرمی باشد. البته حواستان باشد که از کفش خود خوب مراقبت کنید. یعنی  مرتب کفش را واکس بزنید از پاشنه‌ها گرفته تا نوک آن. زمان‌هایی هم که از کفش استفاده نمی‌کنید درون آن قالب‌های مخصوص قرار دهید تا حالت خود را از دست ندهد. مردان سن بالا حتما باید کفشی بپوشند که جنسی محکم داشته باشد. هرقدر جنس کفش محکم‌تر باشد دوام بیشتری خواهد داشت و بهتر می‌تواند وزن شما را تحمل کند.یادتان نرود که کفش باید کاملا با کت و شلوار هماهنگی داشته ‌‌باشد و به عبارتی کت و شلوار به همراه کفش است که تیپ شما را کامل می‌کند. به هیچ وجه کفش‌های با نوک مربعی توصیه نمی‌شود، یک کفش بنددار رسمی مشکی به راحتی با هر لباسی هماهنگ می‌شود.چه پیراهنی برای زیر کت مناسب است؟

اگر همیشه در انتخاب رنگ پیراهن زیر کت و شلوار مشکل دارید سعی کنید یک پیراهن با رنگ روشن و جنس نازک انتخاب کنید. در این صورت هم در بین رنگ‌های مختلف گیج نمی‌شوید و هم کت و شلوار شما خود را به خوبی نشان می‌دهد. البته حواستان باشد که یک پیراهن اندامی سفید اصلا برای زیر کت مناسب نیست.


همراهان  مهم

کمربند: حواستان باشد که رنگ کمربند باید با کفش‌ها هماهنگ باشد، البته اگر شلوار کاملا اندازه باشد نیاز چندانی وجود ندارد که حتما کمربند ببندید.

دستمال: خوش‌پوشی شما کامل نمی‌شود تا زمانی که یک دستمال مربعی را در جیب بالایی خود قرار دهید. رنگ دستمال باید خود را روی کت نشان دهد ولی بهتر است با پیراهن کمی هماهنگی داشته‌ باشد.

ساعت: یک ست مردانه تنها با ساعت خود را بهتر نشان می‌دهد، بهتر است به دنبال یک ساعت با مارک خوب باشید، زیرا یک ساعت تقلبی می‌تواند به راحتی تمام خوش‌پوشی شما را تحت تاثیر قرار دهد.بهترین کت برای شما
  •  در صورتی که پایین‌تنه شما بزرگ است، بهتر است به سراغ کت‌هایی که در پشت چاک دارند، نروید. کت‌های بدون چاک یا دارای چاک‌هایی از پهلو، جایگزین بهتری هستند.
  •  مردان قدبلند بهتر است کت و شلوارهایی با خطوط عمودی نپوشند.
  •  آقایان لاغر می‌توانند کت و شلوارهایی بپوشند که اپل دارد تا کمی چهارشانه تر به نظر برسند.
  •  مردان چاق نباید دکمه پیراهن زیر کت و شلوار را تا بالا کیپ ببندند. به این ترتیب گردن‌شان چاق‌تر از آنچه هست نشان داده می‌شود.
  •  مردان چاق باید مراقب باشند که شلوارشان تنگ نباشد.
  •  مردان با شکم بزرگ بهتر است زیر کت و شلوارشان، جلیقه نپوشند زیرا شکم شان را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.
  •  هیچگاه کتی دو دکمه با یقه‌ای باریک نپوشید، نمی‌شود قسمتی از لباس شما کلاسیک باشد و قسمتی دیگر امروزی.


راز های خوش پوشی از زبان بهرام رادان

همه کت‌های دو دکمه یکسان نیستند

کت‌های دو دکمه بهترین انتخاب برای آقایان جوان است و  یکی از مزایای مهم این مدل کت‌ها این است که یقه‌ بلند V شکل آن خیلی از سلایق را راضی می‌کند اما بعضی از کت‌های دو دکمه این چنین نیستند، یعنی یقه کوتاه‌تری دارند و دکمه‌ها بالاتر دوخته شد‌ه‌اند و در نتیجه کت همان تن‌خور کت‌های سه دکمه را دارد اما کتی که یقه بلندتری دارد ارجحیت دارد.بازیگرهای سینما چه نوع کتی می‌پوشند؟

دو چاک: به‌کت‌های دو چاک، در اصطلاح کت‌های چاک از بغل نیز گفته می‌شود. این مدل کت، در کت و شلوارهای مردانه هنگام نشست و برخاست کمترین محدودیت را برای فرد ایجاد می‌كند، بنابراین بیشترین فروش در میان انواع دیگر را داراست.

راز های خوش پوشی از زبان بهرام رادان

تک چاک: این مدل کت که چاک آن درست در قسمت میانی و در پشت کت قرار دارد، به راحتی در استفاده مشهور است.

راز های خوش پوشی از زبان بهرام رادان

بدون چاک: بازیگران سینما عموما بیشترین طرفدار این مدل کت هستند. این مدل کت محدودیت‌های زیادی را هنگام استفاده از آن مثلا هنگام نشستن در ماشین یا پشت میز کار ایجاد می‌کند.

راز های خوش پوشی از زبان بهرام رادانکدام نوع کت برای شما مناسب است؟

تک دکمه: کت‌های تک‌دکمه خیلی متداول نیستند. اگر خواستید چهره‌ای متفاوت از خود به نمایش بگذارید این مدل کت خوب است. اگر قصد داشتن تنها یک دست کت و شلوار در کمد لباس‌هایتان را دارید این مدل مناسب نیست به خصوص اگر کمی چاق هستید.

راز های خوش پوشی از زبان بهرام رادان

دو دکمه: مدل کت‌های دو دکمه ظاهری کلاسیک دارند و برای طیف وسیعی از مردان مناسب‌اند. باید هنگام ایستادن تنها یک دکمه بالایی را ببندید معمولا آقایان خوش‌پوش دو دکمه را همزمان نمی‌بندند.

راز های خوش پوشی از زبان بهرام رادان

سه دکمه: کت‌های سه‌دکمه از سال‌های دور معروف بوده و امروزه نیز به طور وسیعی مورد استفاده آقایان هستند. هنگام پوشیدن این مدل کت تنها باید دو دکمه از سه دکمه آن در حالت ایستاده بسته باشند به این ترتیب که یا دو دکمه بالایی یا دو دکمه پایینی بسته شده باشند.

راز های خوش پوشی از زبان بهرام رادان

چهار دکمه یا بیشتر: کت‌های یک طرف دکمه‌دار با چهار دکمه یا بیشتر در حال حاضر مورد توجه برخی آقایان قرار دارند. البته خیلی​ها عقیده دارند که دوران این مدل کت​ها گذشته است ولی شاید این مدل قدیمی نیز تا چند وقت دیگر دوباره مد شد.

راز های خوش پوشی از زبان بهرام رادان

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:1
Pakistan
16:05 - 1391/08/11
واقعا مطالب جالب را در مورد لباس خاندم.تشکر
پاسخ ها
شمیم
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۴
دقیقاااا مطلبتون خیلی جالب بوووووود مرسی
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1391/08/11
این مجله زرد ایده ال متعلق به بهرام رادانه هی ازش مینویسن ؟
Iran, Islamic Republic of
19:04 - 1391/08/11
واسه ما خیاط هم شده
پاسخ ها
حدیث
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۲
اومدم مثبت بدم منفی شد ببخشید++++++
من نمی دونم مجله چرا دست از سر این بهرامه بر نمی داره...نیست خیلی هم حالا خوش تیپه...چندش
سحر
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۴
واقعا خوش تیپه...شکی در این نیست...تویی که شک داری یه ذره دقت کن...اگه بهرام رادانو چندش میدونی پس به چندش های واقعی چی میگی؟؟؟؟ هیچ وقت به خودت اجازه نده اینقدر راحت به دیگران توهین کنی.....سخت نیست...تمرین کن...یاد میگیری.....
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1391/08/12
سلام در باره ی راز شیک پوشی بازیگران زن سینمای ایران مثل انانعمتی و... هم بنویسین مرسی از سایت خوبتون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۷
حوصله داریا
این همه موضوع مهم
Iran, Islamic Republic of
09:11 - 1391/08/21
جالب بود خيلي ها مي تونن استفاده كنن
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1391/08/23
نوشته بالا هیچ ربطی به بهرام رادان نداره الکی چرا اسم اونو میارین؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج