سپاه مدیرعامل بانک ملت را بازداشت کرد
۳۵۶۱۱۴
۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۴
۲۴۱۳۹
مدیرعامل معزول بانک ملت با دستور مراجع قضایی و توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده است.
خبرگزاری فارس: علی رستگار مدیرعامل معزول بانک ملت با دستور مراجع قضایی و توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده است.

بنابراین گزارش پس از مدتها کار شناسایی و اطلاعاتی یک شبکه فساد بانکی در کشور کشف شده که رستگار مدیرعامل معزول بانک ملت یکی از اعضای این باند است.

رستگار یکی از مدیرانی بود که در جریان افشای حقوق‌های نجومی مدیران دولتی و بانکی از سمت خود استعفا کرده بود.


 
علت دستگیری مدیرعامل سابق بانک ملت

خبرگزاری مهر: به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، عباس جعفری دولت‌آبادی این خبر را در جلسه مشترک دادستان و رئیس‌کل دادگستری استان تهران با قضات دادسرا و مجتمع کارکنان دولت، در دادگستری استان تهران اعلام کرد.

در این نشست، دادستان تهران ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه، اظهار کرد: برگزاری جلسات مشترک با قضات دادسرا و محاکم را به فال نیک می‌گیریم.

وی با تأکید بر این که مردم قوه قضائیه را یکپارچه می‌دانند و دادسرا و دادگاه را جدا از هم نمی‌دانند. اظهار داشت  باید به نحوی برنامه‌ریزی کنیم تا رضایت مردم و مراجعین، فراهم شود.

دادستان عمومی و انقلاب تهران ادامه داد: بخشی از نارضایتی مراجعین به عملکرد مراجع قضایی اعم از دادسراها و  محاکم مربوط می‌شود و باید برای رفع آن اقدامات لازم انجام گیرد تا قضاوت مردم نسبت به قوه قضاییه تغییر یابد.

وی با خاطرنشان ساختن این مطلب که دادگاه‌ها نباید اقدامات دادسرا در پرونده‌ها را خنثی نمایند، ضرورت اتخاذ راهبرد پرهیز  از تضعیف طرفین را مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر با دستور دادسرا، مرکزی که محل اشاعه فساد و ارتکاب جرم است بسته شد. اما به سرعت و با حکم دادگاه باز شود، نتیجه آن، تضعیف طرفین است. و نباید بدون دلیل موجه بازگشایی شود.

جعفری دولت‌آبادی اعاده برخی پرونده‌های مهم از سوی محاکم به دادسرا برای رفع نقص را از جمله مشکلات موجود عنوان کرد و با اشاره به این که چنین اقداماتی پرونده‌ها را دچار اطاله دادرسی می‌کند تصریح کرد: نباید پرونده‌های مهم با ایراد نقص‌های جزیی به دادسرا اعاده شود. دادسرا برای این که برخی متهمان را تعقیب کند، زحمات زیادی را متقبل می‌شود، در حالی که دادگاه‌ها می‌توانند این گونه نواقص را برطرف کنند. اگرچه روش محاکم، عمل وفق قانون است؛ اما می‌توانند در پرونده‌های مهم و مربوط به جرایم و فساد کارگزاران، ضمن هماهنگی با مقامات دادسرا بخشی از پرونده که نقص دارد اعاده شود اما در مورد  بخش‌هایی که کامل است، رسیدگی نموده و  رای صادر کنند.

وی با اشاره به پیچیدگی پرونده‌های اتهامی پرونده‌های مهم و جرایم کارگزاران در دادسرا، ضرورت تسریع در به نتیجه رسیدن این قبیل پرونده‌ها را مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: وقتی روند رسیدگی به پرونده‌های مهم طولانی شود، مردم ممکن است تصور کنند برای رسیدگی به این گونه پرونده‌ها عزمی وجود ندارد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران افزود: ما باید پرونده‌های مهم را با سرعت و دقت به نتیجه برسانیم تا مردم فکر نکنند که ضعفا را محکوم اما صاحبان قدرت را رها می‌کنیم.

دادستان تهران با تأکید بر لزوم همراهی و هماهنگی دادسرا و محاکم در مقابله با فساد اظهار کرد: اگر قوه قضائیه می‌خواهد در مبارزه با فساد موفق باشد، باید متهمان اقتصادی را سر جایشان بنشاند و هماهنگی و همراهی محاکم در مبارزه با مفاسد، تأثیر به سزایی در کاهش فساد خواهد داشت.

دادستان تهران تأکید کرد: قضات در رسیدگی به پرونده‌های اتهامی قضات در سه حوزه‌ مالی، اخلاقی و مواد مخدر، قاطع برخورد کنند که چنین اقدامی، بزرگ‌ترین خدمت به حفظ سلامت و کارآمدی دستگاه قضایی است.

 وی با بیان این که قاضی در جمهوری اسلامی نماد عدالت است از قضات سالم خواست که صف خود را از قضات ناسالم جدا کنند.

جعفری دولت‌آبادی با خاطر نشان کردن این که یکی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با مسؤولان عالی قضایی، مبارزه قاطع با قضات ناسالم بود، خطاب به قضات محاکم گفت: در صدور آراء متقن تردید به خود راه ندهید. زیرا احکام متقن در مبارزه با جرم و فساد کاملاً تأثیرگذار است.  

دادستان تهران کمبود نیروی انسانی را به عنوان عمده‌ترین مشکل دادسرا عنوان کرد و گفت: با توجه به کمبود قاضی حجم کاری قضات فعلی بسیار زیاد است؛ و رسیدگی به پرونده‌هایی که متهمان آن کارگزاران و برخی افراد ذی‌نفوذ هستند، هزینه بردار است به همین دلیل قضات دادسرا نیازمند حمایت بیشتری هستند. وی تأکید کرد نظارت مداوم بر عملکرد و اقدامات قضات دادسرا صورت می‌گیرد. وی افزود مهم‌ترین نشانه حمایت محاکم از قضات دادسرا، صدور احکام متقن و قاطع در پرونده‌های ارسالی است.

جعفری دولت‌آبادی با اشاره به کارنامه موفق دادسرای تهران در رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی مانند امیرمنصور  آریا، برادران روز چنگ، بابک زنجانی و نظایر آن، گفت: دادستان تهران کیفرخواست‌های پرونده‌هایی چون مهدی‌ هاشمی، رحیمی و بابک زنجانی را امضاء کرد تا در تاریخ ثبت شود که دادستان این گونه پرونده‌ها را پیگیری کرده است.  

وی با تأکید بر این که دادسرا و دادگاه در قبال جرایم و فساد کارگزاران به عملکرد واحد و هماهنگ نیاز دارند، تصریح کرد: موفقیت در مبارزه با کارگزارانی که گرفتار جرم و فساد شده‌اند فقط با صدور احکام قوی و متقن امکان‌پذیر خواهد بود.

دادستان تهران با اشاره به اظهارات یکی از محکومانی که در حال حاضر حکم صادره در موردش اجرا می‌شود، حاضر نبود برای انجام تحقیقات در دادسرا حضور یابد گفت: مردم باید بدانند قوه قضائیه و دادستانی تهران چنین افرادی را تعقیب کرده‌اند.

جعفری دولت‌آبادی خطاب به قضات دادگاه‌ها تأکید کرد که سیاست کیفری ما در قبال جرایم کارگزاران و متهمان فساد اقتصادی، باید دارای عملکرد و خروجی واحد باشد. ما معتقدیم در قبال این دسته از مجرمان به عکس مردم مستضعف، سیاست کیفری اثرگذار است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1395/04/29
تبلیغات میاد وسط صفحه( یکی از اشکالات)
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1395/04/29
هر دم از این باغ بری میرسد:(
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1395/04/29
قوه قضاییه باید به شدت برخورد کنه، خیلی ها فکر مکیکنن این کشور قانون نداره
داره؟
پاسخ ها
hasan
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
مگه داره!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1395/04/29
چرا عکسش رو مثل مدیرعامل بانک رفاه درج نکردید؟!
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1395/04/29
دست برادران اطلاعات سپاه درد نکنه
پاسخ ها
نام بی
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
قربونت
منصور
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
واقعا دستشون درد نکنه بالاخره یک ارگانی پیداشد که پولهای غارت شده این مردم را از حلقوم یکی از این مفتخوران حرامخوار بیرون بکشد ..باز هم دستتون درد نکنه موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1395/04/29
فکر کرده استعقفا بده دیگه کسی دنبالش نمیره
Iran, Islamic Republic of
04:30 - 1395/04/30
به خدا قسم اگردست سپاه درمواردذیل باز بود همجون مبارزه با قاچاق -اختلاس های کلان -نا هنجاری های اجتماعی -رانت خواری وسایربذهکارها می توانست مانند حل نابودی منافقین -سرقت ها ی هوایی -ودریایی -نابودی ارتش بعث عراق -امنیت داخلی ومرزها -باز سازی کشور بعد از جنگ -قدرت بازدارندگی -می نوانست با مصلحت و امر امام خامنه ای کبیر حل گرددانشاء الله
Iran, Islamic Republic of
05:06 - 1395/04/30
پول ها را برگردونین ازش +اعدام حداقل نه که 100000 شلاق با حبس ابد
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1395/04/30
چه عجب م.ز .ر.د نگفتین من تو تلگرام دیده بودم
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1395/04/30
یا خدا چه خبره؟ ......
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1395/04/30
از وقتی آپدیتش کردین من هیچی رو نمیتونم ببینم و نه بخونم.صفحه خالیه
پاسخ ها
مدیر پایگاه به زودی مشکلات رفع خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
03:14 - 1395/04/31
به نظربنده سپاه پاسداران این فاسدان رابایدببردخط مقدم جنگ باداعش که هیچ راه فراری نداشته باشن وبایدازاین فاسدان یک نیرویی مثل لژیون سابق فرانسه ایجادکردوفرستادخط مقدم نبردبا اعمال شاقه.باورکنیدازاین نظربهتروجودنداره..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج