دخالتی در طراحی لباس المپیک نداشتیم
۳۵۸۳۴۲
۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۷
۶۸۳۳
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس:
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با انتقاد از جزیره‌ای رفتار کردن سازمان‌های دولتی گفت: ما آمادگی خود را برای تولید و طراحی لباس ورزشکاران در المپیک ریو اعلام کردیم و کمیته المپیک پاسخی نداد. کارگروه ساماندهی مد و لباس، دخالتی در طراحی لباس المپیک نداشته است.
خبرگزاری ایسنا: دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با انتقاد از جزیره‌ای رفتار کردن سازمان‌های دولتی گفت: ما آمادگی خود را برای تولید و طراحی لباس ورزشکاران در المپیک ریو اعلام کردیم و کمیته المپیک پاسخی نداد. کارگروه ساماندهی مد و لباس، دخالتی در طراحی لباس المپیک نداشته است.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس از مکاتبه با کمیته ملی المپیک و بی‌توجهی آن‌ها خبر داد و به روابط عمومی این کارگروه گفت: من یک‌بار دی‌ماه ۱۳۹۴ و بار دیگر، اردیبهشت‌ماه امسال با کمیته ملی المپیک مکاتبه کردم و گفتم، کارگروه مد و لباس آمادگی دارد که مسئولیت طراحی و حتی تولید لباس‌های رژه کاروان ایران را در المپیک ریو  بپذیرد و از همکاری طیف وسیعی از طراحان و استادان دانشگاه‌ها بهره ببرد.

حمید قبادی به اهمیت رویداد مهمی مانند المپیک در معرفی فرهنگ و هنر ایران اشاره و بیان کرد: مدت‌هاست که لباس، تنها پوشش افراد نیست، بلکه رسانه‌ای است که فرهنگ و تمدن و جایگاه اجتماعی آن‌ها را هم به‌نمایش می‌گذارد. بنابراین بهتر است در انتخاب لباسی که قرار است بر تن ورزشکاران پوشیده شود، دقت بیشتری به عمل آید. بهتر بود کمیته ملی المپیک با کارگروه مد و لباس ارتباط بهتری برقرار می‌کرد تا آنچه تولید و ارائه می‌شود، با استانداردهای ما و فرهنگ و هویت ما هماهنگی بیشتری داشته باشد.

دبیر کارگروه مد و لباس کشور با بیان این‌که حتی سازمان‌های دولتی هم جزیره‌ای عمل می‌کنند، ادامه داد: مایه تأسف است که کمیته المپیک، آن‌چنان که باید و شاید کارگروه مد و لباس را قبول ندارد. این نشان می‌دهد که حتی سازمان‌های دولتی هم جزیره‌ای عمل می‌کنند و آن پیوستگی لازم را با یکدیگر ندارند، در صورتی‌ که کارگروه مد و لباس در این سال‌ها توانسته اعتماد بهترین طراحان و تولیدکنندگان را جلب کند و از همکاری آن‌ها بهره ببرد.

وی طراحی را یک موضوع سلیقه‌ای دانست و افزود: طراحی، یک مساله سلیقه‌ای است، اما وقتی طیف گسترده‌ای از مردم از طراح و هنرمند و ورزشکار و حتی رسانه ملی به یک طرح واکنش نشان می‌دهند، یعنی آن طرح با استقبال عمومی روبه‌رو نشده است.

او همچنین آمادگی این کمیته را برای طراحی لباس همه حوزه‌های فرهنگی و سیاسی اعلام و بیان کرد: ما آمادگی داریم که با بهره گرفتن از توان و ظرفیت همه طراحان و متخصصان مد و لباس، به طراحی پوشاک برای حوزه‌های مختلف بپردازیم. برای مثال در حال حاضر نهاد ریاست جمهوری از ما خواسته تا براساس پوشاک اقوام مختلف ایرانی، برای خردسالانی که به استقبال مقام‌های مختلف سیاسی می‌روند، لباس طراحی کنیم
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1395/05/03
یکم از طراحی لباس آمریکا و.کانادا و کره جنوبی الگو بگیرین... اون طراح رو ب هزینه ملت بفرستین دوره ببینه
Iran, Islamic Republic of
07:43 - 1395/05/04
اگه مشاوره میکردن اونوقت چجوری بودجشا بالا میکشیدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج