بدهی دولت به بانک مرکزی چقدر است؟!
۳۶۵۲۰۸
۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۴
۴۹۰۸ 
رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی ایران و مشاور عالی معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت بدهی‌های زیادی به بانک مرکزی دارد، گفت: ‌وزارت نیرو بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی به پیمانکاران دارد.
خبرگزاری تسنیم: محسن بهرامی امشب در جلسه با صاحبان واحدهای تولیدی در اتاق بازرگانی استان اردبیل اظهار داشت: در‌ حال حاضر 10 هزار پروژه و طرح نیمه‌تمام تولیدی در کشور وجود دارد که این امر از دولت گذشته به دولت یازدهم ارث رسیده است.

وی با اشاره به اینکه برای راه‌اندازی این واحدهای تولیدی سرمایه‌گذاری‌های کلانی نیاز است، گفت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه مبنای کار است تا بتوانیم علاوه بر حمایت بخش خصوصی بسیاری از این واحدهای تولیدی را برای دریافت تسهیلات کم‌بهره به بانک ها معرفی کنیم.

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: پروژه راه‌آهن اردبیل با جدیت توسط دستگاه‌های مربوطه پیگیری می‌شود و در حال حاضر روند اجرای 175 کیلومتر از راه‌آهن اردبیل مورد بحث و بررسی قرار گرفته و انتظار می‌رود با اختصاص اعتبارات از فاینانس چین این طرح عظیم اردبیل اجرایی شود.

بهرامی بیان کرد: استان اردبیل با توجه به مرزی بودن امتیازات ویژه‌ای برای صادرات محصولات کشاورزی و خدماتی به کشورهای همجوار از جمله آذربایجان دارد که در این زمینه درصدد هستیم در سفر آینده رئیس جمهور به باکو روند صادرات محصولات کشاورزی و خدماتی به آذربایجان را تسهیل کنیم تا ارتباطات تجاری ایران و این کشور در آینده گسترش یابد.

وی اظهار کرد: دولت بدهی‌های زیادی به بانک مرکزی دارد و وزارت نیرو نیز بدهی 30 هزار میلیارد تومانی به پیمانکاران دارد که ما در این راستا در‌صدد هستیم در مدت زمان معین با برنامه‌ریزی‌های اساسی این مقدار را پرداخت کنیم تا پیمانکاران بدون دغدغه‌ای به فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری خود اقدام کنند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج