شهر شگفت انگیز شناور
۳۶۷۴۴۷
۲۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۸
۳۲۱۵
همیشه وقتی می خواهند بگویند که کسی کاری را غلط انجام می دهد و باید روزی تاوانش را پس بدهد می گویند خانه اش را بر روی آب ساخته است، اما با وجود این شهر هلندی این ضرب المثل دیگر کاربردی ندارد.
وبسایت ساعت 24: همیشه وقتی می خواهند بگویند که کسی کاری را غلط انجام می دهد و باید روزی تاوانش را پس بدهد می گویند خانه اش را بر روی آب ساخته است، اما با وجود این شهر هلندی این ضرب المثل دیگر کاربردی ندارد.

محله ی Ljburg در آمستردام هلند جز مناطقی است که بر روی تعدادی جزیره ی مصنوعی ساخته شده است.  این پروژه هنوز در حال  ساخته شدن است ولی تا به همین الان هم بیشتر از ۲۰۰۰۰ نفر به این مناطق نقل مکان کرده اند. بعد از تکمیل پروژه ی مذکور قرار است با ساخت ۱۸۰۰۰ خانه، مدرسه، بیمارستان و حتی یک ساحل مصنوعی ۴۵۰۰۰ خانواده در این مناطق ساکن بشوند. ولی جالب ترین بخش این جزیره ی مصنوعی Waterbuurt یا منطقه ی آبی است. این منطقه دارای ۷۵ الی ۹۳ خانه ی شناور بر روی آب است و تا همین الان هم محبوب ترین منطقه ی این شهر نوساز است.

شهر شگفت انگیز شناور

شهر شگفت انگیز شناور

شهر شگفت انگیز شناور

این خانه ها به کمک بتن ها شناور که به عمق یک نصف طبقه در زیر آب قرار گرفته اند بر روی آب غوطه ور مانده اند. اتاق خواب ها و دستشویی و حمام ها در پایین ترین طبقه ساخته شده اند که تا حدی در زیر آب قرار دارند. قسمت های روی آب شامل آشپزخانه و هال و پذیرایی می شوند که به یک تراس راه دارند. این خانه ها در یک قبرستان کشتی ها در ۶۵ کیلومتری دریاچه ساخته شده اند و خانه های شناور ساخته شده به قفل های اسکله بسته شده اند تا زیاد جابجا نشوند و به همدیگر هم برخورد نکنند.

شهر شگفت انگیز شناور

شهر شگفت انگیز شناور

شهر شگفت انگیز شناور

برای کشوری مثل هلند که دو سومش زیر سطح دریا است راه های مختلف زندگی در آب باید آزمایش شود، این کشور تا به حال میلیاردها دلار را صرف ساخت شگفت انگیزترین سد ها و آب شکن ها کرده ولی به نظر می آید شهر های شناور راه حل بهتری باشند.
 
شهر شگفت انگیز شناور 
 
شهر شگفت انگیز شناور 
 
شهر شگفت انگیز شناور 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1395/05/22
زیبا اما از رطوبت پا درد و رماتیسم میشه آدم برا اونش هم باید یه فکری بکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج