فضا برای صادرات به ایران فراهم است
۳۶۷۶۰۹
۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۳
۳۳۴۴ 
اتاق بازرگانی و صنایع آلمان اعلام کرد انتظاری که برای افزایش صادرات به ایران پس از لغو تحریم‌ها ایجاد شده بود، هنوز محقق نشده است. یک اتحادیه صنعتی آلمانی تصریح کرد با گذشت یک سال از توافق هسته‌ای برای لغو تحریم‌های غرب علیه ایران، امیدها به افزایش صادرات به این کشور هنوز تحقق نیافته است.
خبرگزاری تسنیم: اتاق بازرگانی و صنایع آلمان اعلام کرد انتظاری که برای افزایش صادرات به ایران پس از لغو تحریم‌ها ایجاد شده بود، هنوز محقق نشده است. یک اتحادیه صنعتی آلمانی تصریح کرد با گذشت یک سال از توافق هسته‌ای برای لغو تحریم‌های غرب علیه ایران، امیدها به افزایش صادرات به این کشور هنوز تحقق نیافته است. «وولکر تریر»، اقتصاددان ارشد اتاق بازرگانی و صنایع آلمان گفت: با وجود افزایش تجارت خارجی، سرخوردگی‌های مشخصی وجود دارد.
 
وی افزود: صادرات آلمان به ایران در 4 ماه 2016، با 11 درصد رشد به 890 میلیون یورو (985 میلیون دلار) رسیده و احتمالا در 6 ماه نخست امسال به یک میلیارد یورو برسد. بر این اساس، اگر شرکت‌های آلمانی بخواهند پیش‌‌بینی اتاق بازرگانی و صنایع آلمان در مورد صادرات سالانه 5میلیارد دلاری به ایران طی 3 ساله نخست بعد از توافق را تحقق بخشند و این رقم را طی 5 سال به 10 میلیارد دلار برسانند، باید کار بیشتری انجام پذیرد.

«تریر» اظهار کرد: فضا قطعا برای توسعه صادرات به ایران وجود دارد. وی هرگونه نشانه‌ای مبنی بر اینکه شرکت‌های آلمانی از وضعیت فعلی ناامید شده باشند را رد کرد وگفت: رشد صادرات ممکن است در نیمه دوم امسال قوی تر باشد. به گفته وی، البته انتظارات در این زمینه که تجارت با ایران به جایی که در روزهای گذشته قرار داشت باز خواهد گشت، بالا بوده است.
 
اتاق بازرگانی و صنایع آلمان اعلام کرد: با توجه به اینکه بسیاری از بانک‌های غربی به دلیل ترس از تحریم‌های همچنان پابرجای دولت آمریکا، تمایلی به اختصاص وام به قراردادهای تجاری مرتبط با ایران ندارند، یافتن اعتبار لازم برای سرعت بخشیدن به تجارت با این کشور دشوار است. با این وجود، برخی از شرکت‌های بزرگ آلمانی نظیر «دایملر» و «زیمنس» راه خود را به سمت بازار ایران باز کرده‌اند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج