کدام قرص برای کدام درد خوب است؟
۳۷۶۹۸
۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۶
۱۱۵۹۹۵۲ 
«درد را از هر طرف بنویسی درد است.» این جمله را شاید بار‌ها شنیده باشید. درد که بیاید فرقی نمی‌کند از کجا شروع شود و کجا را درگیر کند مهم آن لحظه‌ای است که به دنبال یک قرص مسکن تمام خانه را زیر و رو می‌کنید. در این مطلب، به طور کامل بیان میکنیم که هر مسکن برای تسکین چه دردی به کار می‌رود.

برترین‌ها: «درد را از هر طرف بنویسی درد است.» این جمله را شاید بار‌ها شنیده باشید. درد که بیاید فرقی نمی‌کند از کجا شروع شود و کجا را درگیر کند مهم آن لحظه‌ای است که به دنبال یک قرص مسکن تمام خانه را زیر و رو می‌کنید. همان طور که درد جزء جدا نشدنی زندگی است مسکن‌ها هم نقش روزانه خود را ایفا می‌کنند. در هر کیفی یک ورقه قرص مسکن وجود دارد با نام‌ها و دوز‌های مختلف.

قرص‌های ایرانی و خارجی که تنها با عنوان مسکن شناخته می‌شوند، اما چقدر در موردشان می‌دانیم؟ اصلا آن‌ها به درد مشکل ما می‌خورند؟ در یک روز چقدر مجاز به استفاده از مسکن‌ها هستید؟ هر چند ساعت یک‌بار باید آن‌ها را تمدید کرد؟ این‌ها تمام سؤال‌هایی است که باید جوابشان را بدانید تا تندرستی را عضو جدانشدنی وجودتان بکنید. برای دانستن جواب همه این سؤال‌ها این مطلب را بخوانید.

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

استامینوفن

ضددرد، ضد تب

کجا به درد می‌خورد؟

رایج‌ترین انتخاب هر کسی برای درد، استامینوفن است. تازگی‌ها هم حرف از ممنوعیت واردات آن به میان آمده که باعث نگرانی داروساز‌های زیادی شده است. در حال حاضر استامینوفن بی‌ضررترین دارویی است که برای کودکان و خانم‌های باردار تجویز می‌شود. شاید بتوان گفت استامینوفن ساده تنها مسکنی است که خانم‌های باردار مجاز به خوردن آن هستند. این دارو در دو دوز ۳۲۵ و ۵۰۰ میلی گرم وجود دارد و نوع شربت و شیاف آن معمولا برای کودکان تجویز می‌شود.

حواستان باشد:

استامینوفن ساده کم‌عارضه‌ترین داروی تب‌بر است. برای استفاده آن باید به ازای هر کیلوگرم وزن بیمار ۱۵- ۱۲.۵ میلی‌گرم مصرف شود. یعنی اگر ۵۰ کیلوگرم هستید باید حداکثر ۷۲۵ میلی‌گرم دارو استفاده کنید. مدت زمان تمدید استامینوفن هم هر ۶-۴ ساعت است. در خانم‌های باردار خوردن این دارو باید هر ۶ ساعت یک‌بار باشد. این را بدانید که هیچ قرصی بی‌عارضه نیست پس اگر شروع به خوردن بی‌وقفه آن بکنید باید قید سلامت‌تان را بزنید.

استامینوفن کدئین

ضد سرفه، مسکن برای درد‌های متوسط

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

کجا به درد می‌خورد؟

گاهی اوقات افراد از استامینوفن کدئین به عنوان یک داروی مسکن قوی یاد می‌کنند. با اینکه فروش این دارو بدون نسخه ممنوع است، اما اگر از دارو‌های باقیمانده نسخه‌های قبلی‌تان نگه‌شان داشته‌اید یادتان باشد این دارو در طولانی‌مدت شما را به ماده کدئین فسفات وابسته می‌کند. کدئین فسفات بعد از ورود به بدن به مورفین تبدیل می‌شود به همین دلیل بهتر است حتما با نسخه پزشک و در فواصل زمانی که پزشک پیشنهاد می‌کند مصرف شود. استامینوفن کدئین نباید بیشتر از ۳ گرم در روز استفاده شود یعنی با توجه به نسخه پزشک چیزی حدود ۶-۴ قرص.

حواستان باشد:

این داروی ضدسرفه، خواب‌آلودگی می‌آورد. پس سعی کنید در زمان‌هایی که نیاز به هوشیاری کامل دارید این دارو را مصرف نکنید. استامینوفن کدئین می‌تواند در مواردی هم حساسیت‌زا باشد. نکته قابل توجه این دارو این است که هرگز نباید همراه با دارو‌های اعصاب استفاده شود، چون ممکن است تداخل دارویی ایجاد کند.

استامینوفن کافئین

مشکلات تنفسی نوزادان، میگرن، خواب‌آلودگی

کجا به درد می‌خورد؟

وقتی قهوه، شکلات یا نوشابه می‌خورید مقدار پایینی از کافئین را به بدن خود وارد می‌کنید. کافئین موجود در این دارو جذب استامینوفن و هوشیاری را بالا می‌برد. با اینکه مصرف ماده کافئین عوارض دارد، اما مقدار مجازش در بعضی مکمل‌ها هم آثار مثبتی دارد. همانطور که در مکمل‌های غذایی ورزشکاران دیده می‌شود، این ماده با ترشح اسید‌های چرب به چربی‌سوزی بدن کمک می‌کند. با خوردن کافئین خالص، عمل هضم هم تقویت می‌شود. بهترین مورد استفاده این دارو برای میگرن است، چون که خیلی زود جذب می‌شود و اثرش را می‌گذارد.

حواستان باشد:

در زمان مصرف دارو نوشیدنی‌های کافئین دار (نوشابه‌های انرژی‌زا) مصرف نکنید، چون باعث بی‌خوابی و تپش قلب می‌شود. این ماده در شیر ترشح می‌کند پس اگر نوزادتان را شیر می‌دهید کافئین و هر ماده کافئین دار را فراموش کنید. باید توجه داشته باشید که آدم‌های مسن‌تر واکنش‌های حساس‌تری نسبت به این ماده دارند. ممکن است به بی‌خوابی‌های حاد یا مشکلات قلبی دچار شوند.

آسپیرین (آ. اس. آ)

ضددرد غیرمخدر، تب‌بر، ضدالتهاب، ضدپلاکت

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

کجا به درد می‌خورد؟

آسپیرین با تاثیری نامعلوم روی هیپوتالاموس درد را از بین می‌برد. هیپوتالاموس دقیقا جایی است که فرمان درد را به اعضا صادر می‌کند. شاید از خودتان بپرسید چطور روی از بین رفتن تب اثر می‌گذارد؟ ترموستات بدن در همان قسمت هیپوتالاموس واقع شده است. آسپیرین با تاثیر مستقیم روی این ناحیه a دمای بدن را حفظ می‌کند و با فرمان تعریق سعی در حفظ دمای بدن می‌کند.

آسپیرین از آن دسته دارو‌هایی است که در حال حاضر خیلی تجویز نمی‌شود. آسپیرین با تاثیر روی غلظت خون یکسری آثار منفی دارد که به همین دلیل دیگر از آن به عنوان داروی مسکن استفاده نمی‌شود، اما باید گفت هنوز هم آسپیرین تنها درمان بعضی بیماری‌ها مثل روماتیسم مفصلی است.

حواستان باشد:

مصرف خودسرانه آسپیرین باعث رقیق شدن خون و پایین آمدن پلاکت خون می‌شود. این مشکل ممکن است باعث جلوگیری از ایجاد لخته و بند نیامدن خون در هنگام جراحت شود. این دارو عوارض ضعیف دیگری مانند وزوز گوش، تهوع، نارسایی حاد کلیه و کهیر دارد.

آکسار (آ. ث. آ)

ضددرد، ضدتب، ضدمیگرن

کجا به درد می‌خورد؟

آکسار را به نام قرص دورنگ یا قرص سفید-صورتی می‌شناسند. این دارو در گذشته طرفداران زیادی داشت، اما در حال حاضر با این همه تنوع دارویی آکسار نمونه یک قرص فراموش شده است و مورد استفاده‌ای ندارد. این دارو از استامینوفن، کافئین و اسید استیل سالیسیلیک (آ. اس. آ) تشکیل شده است.

حواستان باشد:

اگر به هرکدام از دارو‌های مسکن مثل استامینوفن، کافئین یا آسپیرین حساسیت دارید پس دور آکسار را خط بکشید و از پزشک‌تان جایگزین بخواهید. یادتان باشد که این دارو را نباید به طور همزمان با استامینوفن، آسپیرین و ترکیبات حاوی الکل مصرف کنید. بهتر است که برای مقابله با عوارض گوارشی آن را همراه با غذا یا یک لیوان آب پربخورید. توجه داشته باشید که اگر این قرص بوی سرکه بدهد باید از مصرف آن خودداری کرد.

ایبوپروفن

آرتریت، درد پس از کشیدن دندان، ضدتب

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

کجا به درد می‌خورد؟

به رنگ صورتی زیبا و گول‌زنکش دقت نکنید. این دارو عوارض بسیاری دارد. البته برای درد‌های نام برده بسیار مناسب است. اگر هر کدام از این مشکلات را دارید می‌توانید پروفن را استفاده کنید. پروفن دارویی است که بدون نسخه هم می‌توانید آن را تهیه کنید. این مسئله تهیه دارو بدون نسخه خیلی وقت‌ها باعث شده است که تصور شود آن‌ها بی‌خطر هستند در صورتی که استفاده بیش از حد پروفن در درازمدت بیشترین عوارض را نسبت به هر داروی دیگری دارد.

حواستان باشد:

دوز مصرفی این دارو نباید بیشتر از ۱۲۰۰ میلی گرم در روز باشد؛ و مدت زمانی که آن را تکرار می‌کنید نباید بیشتر از ۳ روز باشد. مصرف زیاد پروفن عوارضی مثل سردرد، سرگیجه، خارش و کهیر، کم‌خونی و... دارد. خیلی‌ها تصور می‌کنند به دلیل اینکه این دارو در شیر مادر ترشح نمی‌شود، مصرفش بی‌خطر است، اما باید گفت که پزشکان مصرف آن را در زمان شیردهی توصیه نمی‌کنند.

ژلوفن

ضد التهاب، ضددرد و سردرد‌های میگرنی

کجا به درد می‌خورد؟

ژلوفن فرم مایع پروفن است که داخل کپسول‌های ژلاتینی نرم تعبیه شده. این دارو به دلیل اینکه خیلی سریع در بدن باز می‌شود، تاثیر سریع‌تری دارد. به این دلیل است که بیشتر اوقات تصور می‌شود که این دارو از پروفن قوی‌تر است. اثر سریع این دارو باعث شده که از این دارو استقبال بیشتری شود.

حواستان باشد:

مدت زمان تاثیر این دارو ۱۵ دقیقه است. این قرص این مدت زمان را لازم دارد تا در معده باز و جذب شود. اکثر مردم این تصور را دارند که ژلاتینی بودن این دارو باعث می‌شود که آسیب کمتری به معده و دستگاه گوارش برسد، اما باید گفت که عوارض ژلوفن دقیقا مانند پروفن است. این دارو در دراز مدت عوارض گوارشی حادی مثل زخم معده ایجاد می‌کند.

نوافن

دندان‌درد، سردرد، درد‌های عضلانی- مفصلی

کجا به درد می‌خورد؟

نوافن را در اولویت انتخاب‌های خود برای دندان‌درد بگذارید. این دارو از ترکیب ۳ ماده استامینوفن، پروفن و کافئین تهیه می‌شود. دو ماده اول، استامینوفن و کافئین تاثیر ضددردی خود را روی سردرد و دندان‌درد دارند، اما پروفن به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد برای درد‌های عضلانی- مفصلی استفاده می‌شود. هر کپسول نوافن حاوی ۳۲۵ میلی‌گرم استامینوفن، ۴۰ میلی‌گرم کافئین و ۲۰۰ میلی‌گرم ایبوپروفن است.

حواستان باشد:

برای نتیجه بهتر این دارو تنها می‌توانید در هر بار یک کپسول، آن هم هر ۸ ساعت یک‌بار استفاده کنید. این دارو مانند قهوه و نوشابه منبعی غنی از کافئین است به همین دلیل زیاده‌روی کردن در خوردن آن باعث تپش قلب و بی‌خوابی می‌شود. از طرفی هم به دلیل وجود ماده استامینوفن در نوافن ممکن است استفاده از آن نتیجه کاذب در تست‌های افراد دیابتی ایجاد کند. باید توجه داشت که مصرف این دارو برای بیماران دچار اختلالات کلیوی به دلیل وجود ایبوپروفن باید حساب شده و زیر نظر پزشک باشد در غیر این صورت شاید مشکلات زیادی برای فرد ایجاد کند.

پانادول

ضددرد، ضدتب

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

کجا به درد می‌خورد؟

همان استامینوفن خارجی است. فقط نامش تغییر کرده است. ما ایرانی‌ها معمولا بیش از حد به اجناس خارجی اعتماد داریم. تصور اینکه این دارو خارجی است پس عوارض آن هم کمتر است را دور بیاندازید. هیچ فرقی نمی‌کند استامینوفن باشد یا پانادول، مهم این است که شما با وارد کردن بی‌رویه داروی شیمیایی به بدنتان صدمه می‌زنید. پانادول در دو نوع قرص و شیاف در بازار وجود دارد.

حواستان باشد:

اینکه یک دارو خارجی باشد دلیل بر کیفیت بالا و نداشتن عوارض جانبی‌اش نیست. پس در مصرف هر دارویی باید به مقدار مصرفی‌اش توجه کرد تا دچار مسمومیت دارویی نشد. بهتر است مسکن‌ها همراه با غذا مصرف شوند تا آثار مخرب کمتری به دستگاه گوارش وارد کنند.

ناپروکسن

ضددرد، ضدالتهاب با عوارض کمتر

کجا به درد می‌خورد؟

باید به ناپروکسن اعتماد کرد. استفاده ناپروکسن اگر درست باشد هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. این دارو ضددرد و التهاب است البته بیشتر اثر ضدالتهابی دارد. به همین دلیل مصرف آن در درد‌های عضلانی-مفصلی توصیه می‌شود. این دارو از این جهت که در داخل روده باز می‌شود عوارضی برای معده ندارد و سریع‌تر هم جذب می‌شود. ناپروکسن را می‌توانید در دو نوع قرص و شیاف و در دو دوز ۵۰۰ و ۳۲۵ تهیه کنید.

حواستان باشد:

هر چیزی اگر از حد بگذرد نه‌تن‌ها اثر مثبتی نخواهد داشت بلکه عوارض هم دارد. فرم ۵۰۰ میلی‌گرمی ناپروکسن به دلیل زودتر باز شدن در روده و جذب سریع، برای معده مشکلی ایجاد نمی‌کند. باید گفت این دارو نسبت به ایندومتاسین و پیروکسیکام عوارض کمتری دارد.

دیکلوفناک

ضد آرتریت (ضد التهاب مفصلی)، ضدتب

کجا به درد می‌خورد؟

به آرتروز مبتلا هستید؟ اگرگاهی اوقات دچار درد‌های مفصلی می‌شوید دیکلوفناک بهترین مسکن است. این دارو در درمان آرتروز (بیماری تخریب غضروف مفصل)، درد‌های زانو و مچ، التهاب مفاصل و درمان دیسمنوره‌ها (قاعدگی‌های دردناک) به کار می‌رود. این دارو یکی از کم‌عارضه‌ترین دارو در زمینه درمان آرتریت‌هاست.

حواستان باشد:

در طولانی‌مدت مصرف دیکلوفناک باعث زخم و خونریزی در دستگاه گوارش و اختلال در کبد می‌شود این دارو از طریق کلیه دفع می‌شود در نتیجه ممکن است منجر به ایجاد یا تشدید نارسایی کلیوی هم شود، پس مصرف آن در بیمارانی که مشکل کلیه دارند توصیه نمی‌شود. باید حواستان باشد که عوارض دیکلوفناک هم مانند ناپروکسن از دو کپسول ایندومتاسین و پیروکسیکام کمتر است، از آنجا که دیکلوفناک ممکن است علائم معمولی عفونت را پنهان کند باید امکان بروز عفونت را بررسی کرد.

سلبرکس

ضد التهاب

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

کجا به درد می‌خورد؟

این دارو بیشتر از اینکه خاصیت ضددرد داشته باشد خاصیت ضد التهابی دارد. به این معنی که التهابات مفصلی و عضلانی را رفع می‌کند. به همین دلیل بهترین انتخاب برای این نوع مشکل‌هاست. سلبرکس تنها داروی مسکنی است که روی مخاط معده و دستگاه گوارش تاثیر منفی نمی‌گذارد. البته این به این دلیل نیست که کلا عوارضی ندارد. هر دارویی عوارض دارد این را یادتان باشد.

حواستان باشد:

حواستان باشد که این دارو با اینکه بهترین و کم‌عارضه‌ترین انتخاب است، اما پژوهشگران ثابت کرده‌اند که مصرف زیاد آن باعث مشکلات (آریتمی) قلبی می‌شود. سلبرکس در حال حاضر تا حدودی جای ایندومتاسین و پیروکسیکام را در بازار نسخه نویسی گرفته است. این دارو در افراد محدودی در درازمدت باعث گیجی، سردرد، درد‌های شکمی و کمردرد می‌شود.

مفنامیک اسید

درد‌های قاعدگی، دندان‌درد

کجا به درد می‌خورد؟

مفنامیک اسید برای درد‌های قاعدگی مناسب است، اما باید مراقب عوارض گوارشی این دارو هم بود. پس سعی کنید در زمان قاعدگی آن را زیر نظر پزشک و زمانی که درد شدید دارید مصرف کنید.

حواستان باشد:

این دارو را نباید بیش از ۱۰-۷ روز استفاده کرد، چون باعث کم‌خونی یا افت فشار خون می‌شود و بهتر است آن را همراه با غذا یا شیر مصرف کنید. از آنجایی که دارو‌های ضدالتهاب غیراستروئیدی مثل مفنامیک اسید ممکن است باعث افت فشارخون، خواب‌آلودگی یا بی‌حالی شوند، توصیه می‌شود بعد از مصرف مفنامیک اسید رانندگی نکنید.

ایندو متاسین

ضدالتهاب، ضددرد

کجا به درد می‌خورد؟

این دارو در انواع کپسول، قرص آهسته‌رهش، سوسپانسیون و شیاف در بازار موجود است. مکانیسم کارکردن قرص آهسته‌رهش در بدن به این صورت است که بعد از مصرف در معده آهسته آهسته باز می‌شود. به همین دلیل در مدت زمانی طولانی در شبانه روز دوز مشخصی از دارو در بدن وجود دارد و درد را در طولانی‌مدت کنترل می‌کند.

حواستان باشد:

سوسپانسیون این دارو را با آبمیوه‌ها ترکیب نکنید. در این صورت باعث یکسری فعل و انفعالات شیمیایی در دارو می‌شوید. ایندومتاسین ممکن است باعث افزایش فشارخون، سردرد و منگی، تاری دید و تهوع شود. در صورت دیدن هر کدام از این عوارض به پزشک مراجعه کنید. حواستان به سالمند‌ها باشد، این دارو برای بیماران بالای ۹۰ سال مناسب نیست و آن‌ها را دچار مسمومیت صددرصدی ایندومتاسین می‌کند.

پیروکسیکام

ضد التهاب، ضددرد، تب‌بر

کجا به درد می‌خورد؟

پیروکسیکام و ایندومتاسین دارو‌های مناسبی نیستند. چون نسبت به اثرشان، عوارض زیادی دارند. در حال حاضر بیشتر برای درد‌های التهابی ژل موضعی پیروکسیکام تجویز می‌شود. این دارو در سه نوع کپسول، آمپول، شیاف و ژل موضعی وجود دارد. مسمومیت در مصرف بی‌رویه پیروکسیکام و بدون نسخه زیاد دیده می‌شود.

حواستان باشد:

این دارو در حال حاضر بین روماتولوژیست‌ها طرفداران کمتری دارد. پیروکسیکام ممکن است باعث خونریزی شدید گوارشی، یبوست، تهوع، سردرد و خواب‌آلودگی، کم‌خونی و افزایش مدت زمان خونریزی شود که نسبت به اثر مثبتش نمی‌ارزد.

شربت‌ها

کدام قرص برای کدام درد خوب است؟

سروعده‌های محلول مثل شربت‌ها و سوسپانسیون‌ها برای کسانی تجویز می‌شود که نمی‌توانند قرص را راحت بخورند. شربت برای کودکان و سالمندانی که در بلع قرص مشکل دارند، بهترین انتخاب است. خیلی وقت‌ها هم فرو بردن قرص برای کسانی که بزاق کمتری دارند سخت است در این صورت شربت داده می‌شود. شربت‌ها همان اثر قرص‌ها را دارند و به نسبت قرص سریع‌تر جذب می‌شوند. شربت‌ها در مواقعی که بیمار در شرایط هوشیار به سر نمی‌برد و در کماست، هم استفاده می‌شوند.

شیاف‌ها

شیاف برای کسانی تجویز می‌شود که تهوع و استفراغ شدید دارند و دارو اصلا به دستگاه گوارش‌شان نمی‌رسد. در مواردی هم این مورد برای کودکانی که خوراندن دارو برایشان سخت است، توصیه می‌شود. مکانیسم جذب این نوع دارو از قسمت رکتوم است. گرمای رکتوم به حل شدن دارو کمک می‌کند و دارو جذب عروق خونی می‌شود. باید گفت که به دلیل جذب مستقیم از طریق عروق خونی سریع‌ترین اثر دارویی را دارند.

انتشار یافته: 245
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1391/09/25
کی میگه استامینوفن ضد تب هست؟
واسه دردای سرما خوردگی ب کار میاد اما تبو از بین نمی بره .
قرص سرما خوردگی بزرگسالا این کارو انجام میده و واسه بچه ها هم استفاده میشه نصف قرص البته.
پاسخ ها
هادی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۱
دوست عزیز تامل بیشتر !!!

استامینوفن یکی از بهترین تب برها هستش !!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۱
بله استامینوفن یه تب بر و ضد درده
بدون نام
United Arab Emirates
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
ببخشید دکتر
صلوات برفس
حمید
United Kingdom
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
قرص سرماخوردگی داخلش 325 میلی گرم استامینوفن هست که باعث تب بر بودنشه.
فلفل
Germany
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
حدیث جان خوبی؟! ناراحتی انگار
بدون نام
United Kingdom
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
ادمین
این قسمت رو تبدیل به پرسش و پاسخ پزشکی توسط افراد ناشناس که ادعای تخصص میکنند نکنید
اگر چنین قصدی دارید یه بخش به این منظور در سایت راه بندازید
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1391/09/26
مرسی خوب بود ای کاش یکم بیشتر در مورد زمان تاثیر قرص ها می گفتید که مثلا 15 دقیقه طول میکشه تا اثر بزاره...
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1391/09/27
مرسی از اطلاعات کاملتون خیلی مفید بود
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1391/09/27
ممنون خیلی خوب بود
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1392/02/02
ممنون از اطلاعات خوبتون
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1392/04/09
سلام
از اطلاعات خوب و مفید که در سایت گذاشته این بسیار تشکر دارم و استفاده مفید میبرم....
با احترام.
یاشار از گنبد کاووس - ترکمن صحرا...
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1392/04/27
سلام
عالی بودخسته نباشید
اگه یک مقدارراجع به
داروهای نوترکیب ماننداپرکس وپگاسیس مرقوم بفرمایید عالی وعالیترمیشدموفق باشید
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1392/05/05
سلام. من کلیم به شدت درد میکنه میخواستم یکی به من یه داروی رو معرفی کنه که همیشه همراهم باشه چه قرص یا آمپول واسه اینک من سرباز هستم ولب مرز هستم ودسترسی به بیمارستان واسم مشکله خواهش میکنم یه دارو به من معرفی کنید
پاسخ ها
حاجی
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
به نظرمن آمپول دیکلوفناک اگرمیتونی باخودت داشته باش موقع دردتزریق عضلانی میشودواین برای مقطع کوتاه خوبه . نمیشه تاهمیشه آمپول زدبایدآزمایش بدی ریشه یابی بشه که علت دردکلیه تون چیه
سحر
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۳۰
شیاف دیکلوفناک
یاس
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
دیکلو فناک برای کلیه ضرر داره از اهلش بپرسید.
نظامی
Switzerland
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
حتما نامه بگیر و برو بهداری محل خدمتت، حتی اگه شده با غیبت، سلامتی مهمتره
فکر میکنم لازمه آب هم زیاد بخوری
درد کلیه مثل روشن شدن چراغ آمپر ماشینه یعنی یه جای بدنت داره آسیب دیده قرار نیست با دارو خاموشش کنی
تا اون موقع توی اینترنت جستجو کن
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1392/05/11
ممنون از اطلاعات جامع و مفیدتان
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1392/05/21
لطفا در مورد عوارض قرص ها به صورت جدولی علائم آنها را بیان کنید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
سلام من خیلی شدید ضعف معده دارم یک ساعت بعد غدا باز هم ضعف می کنی کسی می تونه کمکم کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
حتما مشکل معده دارید و به دکتروترش مراجعه کنید
ولی جهت بهب.د موقت چند روز نیم ساعت قبل از غذا قرص کلیدینیوم مصرف کنید،اگر نتیجه نداد حتما به متخصص مراجعه کنید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
کلیدینیوم برای انقباضه دوست عزیز نه ضعف
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1392/05/24
من فروشگاه دارم ومجبورم برای خرید به تهران بروم و خیلی زیاد خسته می شوم وکارم ناتمام برمیگردم چه قرصی بخورم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
دارونمیخوادیه دوش گرم ویه ماساژدرستت میکنه
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
قرص قناعت بخور
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
یه کم تل بزن سرحال میشی
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1392/06/18
دست شما درد نکنهوبا این اطلاع رسانیتون مرسی
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1392/06/18
بهتر بود عوارض دارو را هم میگفتید
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1392/06/29
با سلام بسیار مفید بود ولی ایکاشتاثیر هر داروی مسکن را روی تست مورفین مینوشتید. متشکرم
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1392/07/25
خیلی عالی بود ممنون
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
برای شکمدرد چی قرص بخرم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
روده درد باشه دی سیکلومین یا مبکول با مشورت پزشک
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1392/08/07
بسیار کاربردی بود . سپاسگزارم
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1392/09/08
خیلی عالی بود.ممنون از اطلاع رسانی خوبتون
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1392/09/10
خیلی خوب بود دست شما درد نکنه
-
20:01 - 1392/09/10
اطلاعاتتان خيلي مفيد بود با اين اطلاع رساني شما به مردم كمك خوبي ميكنيد دورود به شرفتان
پاسخ ها
بدون نام
Poland
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
برای درد سیاتیک چ مسکنی خوبه
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1392/09/15
خوب بود دستتون درد نکند عالیست. پیشنهاد میگردد تمامی داروها را باذکر موارد مصرف بنویسید خیلی کمک خواهپد کرد ممنون خواهیم شد
Iran, Islamic Republic of
03:04 - 1392/09/18
مرسی از این که اطلاعاتتونو در اخیار ما گذاشتین استفاده کردیم متشکرم ازتون
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1392/09/20
خیلی عالی بود، متشکرم، اگر برای هر دارو به طور کامل تری موارد مصرف را مینوشتید بهتر میشد، با این حال باز هم ممنون
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1392/10/16
خیلی ممنون. من بدجوری دندون درد دارم دو تا از دندون هام رو عصب کشی کردم دکتر گفته برای کاهش درد مسکن بخور اما من به ایبوپروفین و ژلوفن حساسیت دارم. به نظر شما چی بخورم؟ دارم از درد دندون میمیرم...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
کپسول مفنامیک اسید
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1392/11/10
خیلی ممنون مفید و کامل و درست و با ارزش بود فقط کاش در مورد ممنوعیت دارویی هم مینوشتین که میشه از راه هوایی به کشورای خارجی برد یا نه یا اصلا توی ایران چجوری توضیع میشه بازم ممنون
پاسخ ها
مینا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
من بخاطر درد مفاصلم ... ناپروکسن و آث آ بردم مشکلی تداشته
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1392/12/12
بسیار خوب و قابل استفاده برای همه
متشکرم
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1393/01/03
سلام برای دندون درد باید کدوم قرص را خورد که درد ان را کم بکند!!؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
اب نمک را در لیوان ریخته وبه مدت ا دقیقه دهان شوعی کنیدسریع دردش کاسته می شود از طرف فلافلی صالح شهر خوزستان بای
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1393/01/16
دارویی برای باز شدن قاعدگی معرفی بفرمایید
Iran, Islamic Republic of
07:19 - 1393/01/27
يامن اسمه وشفاوذكره ودوا
واقعامرسي من اسم همه ي اين قرصاروميدونم وتويخچال دارمشون امانميدونستم كدوموكجاوكي بخورم الانم دندونم حسابي دردميكنه وفهميدم ناپروكسن وپروفن ونوافن خوبه ايشالاخيرشوببينين دمتون جيز
پاسخ ها
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
نمك
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1393/02/26
سلام.خداخیرتون بده.منکه خیلی استفاده کردم.ممنون
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1393/03/21
واقعا دستتون طلا استفاده کردم ممنون از اطلاعاتتون
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1393/04/04
آیا آمپول هیالگان یک مسکن یا واقعا غضروف ساز لطفا راهنمایم کنید
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1393/04/06
سلام اشکالی نداره مفنامیک اسید را در روز اول قاعدگی قبل از شروع شدن دل درد بخورم تا دلم درد نگیره؟ چون دل دردم شدیده
Iran, Islamic Republic of
22:52 - 1393/04/13
برای دندان درد چه قرصی باید استفاده کرد
Iran, Islamic Republic of
02:18 - 1393/04/27
دستتون درد نکنه خیلی خوب بود
Iran, Islamic Republic of
02:24 - 1393/05/02
من. الآن 4ساله. به

پادرد مبتلاام لطفا یه داروی. بگید
Iran, Islamic Republic of
04:27 - 1393/05/15
متشکرم.خیلی خلاصه ومفید بود.باتشکر
United States
16:00 - 1393/05/19
درود، با سپاس از شما بابت مقاله خوبتان.
من یه سوال داشتم اگه میشه هرچه سریعتر جواب دهید.
من 2 ماه پیش جراحی فک انجام دادم و بعد از متاسفانه زیر گوش سمت چپم چرکی میشه که بسیار هم درد داره. میخواستم بپرسم چه دارویی مصرف کنم که این مشکلم برطرف بشه. دردش واقعا زیاده. همین الان هم درد دارم. یه قرض ژلوفن هم وردم اما این فقط دردو کم می کنه. میخوام چرک از بین بره.
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1393/06/01
ممنون خیلی خوب بود.
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1393/06/05
درود دوست عزیز
مطالب فوق العاده بود....
سپاس گذارم ....
فقط دوست عزیز با این شرایط


چی بخورم من با این سردرد شدید!؟؟؟؟

من با خوردن قرص مخالفم . الان تقریبا 9 ساعت سردرد دارم. و هنوز تحمل کردم که قرص نخورم. فکر کنم تا دو ساعت دیگه کم بیارم....
راه حل گیاهی نداری ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۸
دوست عزیر اگه به هردلیلی نمیخوای از قرص استفاده کنی گیا های دارویی زیادی برای سردرد وجود داره. مثلا میتونی از گیاه مرزنجوش، زیرفون، هوفاریقون، به لیمو، زنجفیل بصورت دم کرده تکی یا مخلوط با هم استفاده کنی
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1393/06/11
سلام من 21 سالمه والان 5 ساله معده درد شدید دارم.زخم معده .اما هیچ دارویی برام مسکن نیست لطفا دارویی رو معرفی کنید
پاسخ ها
سحر
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۳۰
قبل صبحانه ونهار وشام قرص کلدینوم سی وصب نااشتا هرروز قرص نولپازا 20بخور جواب میده
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1393/06/16
بسم الله الرحمن الرحیم
أَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

سلام خیلی ممنون
انشاءالله سربلند باشید
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1393/07/17
سلام آگاه سازی خیلی عالی است .اگر آنتی بیوتیکها هم معرفی کنید سپاسگذارم
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1393/07/24
با سلام
سپاس فراوان
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1393/08/15
متشکرم مختصر و مفید بود
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1393/08/24
ممنون واقعا عالی بود
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1393/08/27
خیلی خیلی خوب بود
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1393/10/14
واقن ممنون...
خیلی خوب بود...
عااااللللیییییییییییی...
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1393/10/27
منم مثل دوستان ازتون متشکرم فقط در مورد قرص های قوی تر صحبتی نشده بود مثل مورفین و ترامادول و .....
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1393/10/28
ول کن بابا این قرص ها دیگه چیه
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1393/11/02
من شش ماه قرص اعصاب مصرف می کنم پیش دکتر رفتم دکتر هیچ کدوم از قرصارو کم نکرده باید چی کار کنم؟
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1393/11/26
خیلی عالی بود. ممنون.
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1394/01/06
خیلی مفید بقول خودمون چوخ گوزل
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1394/02/10
اطلاعاتتون کامل و مفید بود
ایشالا همیشه سالم باشید
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1394/02/23
ممنون از راهنماییی تون.
Afghanistan
17:37 - 1394/03/08
خیلی عالی بود
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1394/04/01
ممنون بابت اطلاعاتون مرسی
Iraq
02:09 - 1394/04/02
دستتان درد نکنه
Iraq
02:09 - 1394/04/02
دستتان درد نکنه
Iran, Islamic Republic of
02:03 - 1394/05/06
سلام.من درحال حاضر قرص مبيك پانزده خارجى براى كمرم استفاده ميكنم. ميخواستم بدونم در روز ميتونم دوتا مصرف كنم؟؟؟ ممنون ميشم جواب بديد
Iran, Islamic Republic of
04:36 - 1394/05/12
ممنونم،متاسفانه در کشور ما به بیماران بها داد نمیشه حداقل بیمار درد نکشه حتی تحمل درد برای چند دقیقه هم سخته، سال گذشته من عذاب زیادی کشیدم متاسفانه داروهایی که پزشک بمن داد فایده نداشت طی یک روز سه بار بپزشک مراجعه کردم فایده نداشت خیلی های دیگه رو من دیدم از شدت درد فریاد میزنن ایا بنظر شما داروی مناسب در کشور ما نیست یا این داروها در اخیار بیمار قرار نمیگیره. داروهای اعصاب هم خوب نیست بیمارانی هستن که ترجیه میدن از دارو استفاده نکنن. داروهای خارجی خوب وارد نمیشه بیشتر ترجیهوح میدن داروی خوب خارجی نیارن '
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
سلام من کمرم را عمل کرده بودم هیچ گونه قرصی درد من را کم نکردو من هم از دوستانم کمک گرفتم و راهی کم خطر و عوارضو تسکین درد خوب را داشته باشد تریاک و شیره را مصرف کنید که خیلی زیاد درد را کاهش میدهدفقط موقعه درد شدید استفاده کنید
Iran, Islamic Republic of
04:44 - 1394/05/12
ممنون.این داروها دردهای کم رو خوب میکنن ولی خدا کنه کسی مشکل جدی براش پیش نیاد چون دکترا برای درد و ناراحتیتون کاری نمیکنن باید درد بکشید اگه باور ندارید میتونین سری به بیماران بزنین سوال کنین
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1394/05/16
سلام لطفا داروهای مسکن گیاهی ثبت شده در سازمان غذا و دارو رو هم توی سایتتون درج کنید
و آیا داروی مسکن خاصی هم بوده که داروسازای ایرانی کشفش کرده باشن و فقط در ایران ساخته شود لطفا نام ببرید
ممنون
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1394/05/28
سلام مادر من 54سال سن داره لثه اش باید جراهی بشه.یکی از دندوناش چرکی شده یه قرصی معرفی کنید که از دردش خلاص بشه
متشکر میشم جواب بدید
United States
23:39 - 1394/06/02
دوستان این که داروهای داخلی هیچ فرقی با داروهای خارجی ندارد کاملا غلط است بستگی به کشور سازنده و تایدیه آن دارو دارد من خود بارها داروهایی را با یک نام ولی با سازندههای مختلف استفاده کردم و به جرات مگویم کیفیت و تاثیر بعضی از تولید کنندگان خارجی خیلی بهتر از تولیدات داخلی است
پاسخ ها
م ح
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
باسلام کاملا موافقم که داروهای ایرانی در حد داروهای هندی وترکیه ای هم نیستند
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1394/07/13
باسلام ممنون از راهنمایی
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1394/09/29
عالی و مفید بود ممنون
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1394/10/23
اتفاقا من بارها اثرات داروهای ایرانی و خارجی رو امتحان کردم نه داروی ایرانی کیفیتش پایین تر نبوده بلکه در برخی مواقع بهتر هم بوده
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1394/10/29
ممنون از اطلاع رسانی
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1394/11/27
خیلی خوب بود ممنون از اطلاعاتتون
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1394/12/04
سلام
میشه لطف کنید راجب قرص تورادولاک یکم توضیح بدین؟ هر چقدر سرچ میکنم هیچ توضیح و اطلاعاتی راجبش نیست لطفا لطفا
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1395/01/11
سلام
بابت مطلب بسیار عالی در مورد اطلاعات داروئی ممنونم .
من تو فوتبال ضربه شدیدی به زانوم خورده و الان یکم تورم و درد شدید دارم و وقت نکردم دکتر برم .
اگه امروز 11/01/95 کسی به من بگه چه دارویی استفاده کنم برای کاهش درد و تورم ممنون می شم .
United States
18:28 - 1395/01/15
مطالبتون واقعا زیبا وآموزنده بود مرسی از اطلاع رسونیتون
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1395/01/23
قرص آکسار واسه سر درد خیلی خوب جواب میده.من همیشه چندتا همرام دارم.توصیه میکنم واسه سر درد استفاده شود
United States
21:29 - 1395/01/25
خوب بود ولی کاش اعوارضشونم می نوشتید
United States
21:31 - 1395/01/25
خوب بود ولی کاش اعوارضشونم می نوشتید
Iran, Islamic Republic of
07:02 - 1395/01/30
ممنون من به دنبال داروی morod ag,,, هستم درست اسمش را ننوشتم این چه دارویی است
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1395/03/02
سلام تشکر از مطالب مفیدتون میشه لطفا مقاله بعدیتون در مورد اینکه چرا در کشورهای خارجی مثل آلمان برای بیماریهای ساده مثل سرماخوردگی دارو تجویز نمیشه و اگر تجویز نمیشه چه مداوایی رو جایگزین میکنن متشکرم از زحماتتون
Iran, Islamic Republic of
04:49 - 1395/03/07
اطلاعات کاملا عالی بود ممنون
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1395/03/18
مرسی ازشماقرض و اسه ترک تریاک مسکن اگه معرفی کنی یه دنیاممنون
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1395/03/26
درهنگام پریودی از چه قرصی استفاده کنم؟؟
Iran, Islamic Republic of
07:17 - 1395/04/17
شوهرم خیلی دل درد داره .چه قرصی بدم ک ارومش کنه؟
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1395/04/18
مطالبتون علمي و مفيد بود
سپاسگذاريم..
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1395/05/30
سلام عالی بودسپاس
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1395/06/12
من مشکل مری بارت دارم و میگرن.تحقیق کردم برای کم ضررترین مسکن و در حالی که اینجا ذکر شده ناپروکسن و سلبرکس ضرر کمتری برای معده دارن بالعکس بیشترین ضرر رو دارن
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1395/06/22
سلام ممنون عالی بود
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1395/06/27
با سلام و خسته نباشید , من بابت سردردهام از اکتوپین اسفاده میکنم و خیلی هم راضیم .. پیشنهاد میکنم امتحان کنید!
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1395/07/05
من الان سردرد خیلی شدید دارم قرص های زیادی هم مصرف کردم اما اثر نداره لطفا راهنمایی کنید.....متشکرم ممنون ازمطالب مفیدتون
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1395/07/11
من ازمسکنهای زیادی برای درددندونم استفاده کردم ولی متاسفانه اثرنکردچه کنم
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1395/07/12
من هر موقع سردرد میگیرم از قرص اکتوپین استفاده میکنم و مشکلی ندارم به خواطر اینکه روکش محافظ دارد و برای معده ضرری ندارد.
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1395/07/13
سلام خسته نباشید بسیار مفید وعالی بود
Netherlands
00:05 - 1395/07/20
کدام مسکن برای درد رگ سیاتیک مناسب است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
کدام قرص یرای سیاتیک خوبخ
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1395/07/24
مطالب جامع و مفیدی بود
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1395/08/20
ممنون از اینکه مطالب . مفیدئ به اشتراک گذاشتین
-
11:32 - 1395/09/01
سلام درحین استرس کدام دارو بهتر است
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1395/09/07
من سی ساله ام و سه چهار ساله در ماه زیاد سردرد میگیرم ،بنظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1395/09/07
من سی ساله ام و سه چهار ساله در ماه زیاد سردرد میگیرم ،بنظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1395/09/07
من سی ساله ام و سه چهار ساله در ماه زیاد سردرد میگیرم ،بنظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1395/09/09
عالی بود خیلی ممنون
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1395/09/20
خیلی خوب وعالیه ممنون اززحماتتون .اطلاعات بسیارمفیدی بودن باتشکر
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1395/09/20
خیلی خوب وعالیه ممنون اززحماتتون .اطلاعات بسیارمفیدی بودن باتشکر
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1395/10/06
برای درددیسک کمرچی خوبه
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1395/11/09
سلام زانودرددارم بایدچکارکنم دکتررفتم فایده نداره
پاسخ ها
م ح
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
دارچین دم کنید ومیل نمایید
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1395/11/18
با سلام ممنون از مطالب سایتتون من از قرص اکتوفن به دلیل داشتن کافیین استفاده میکنم
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1396/01/09
خیلی ممنون استفاده کردم از مطالب مرسی.
Iran, Islamic Republic of
08:45 - 1396/01/14
سلام ممنون از مطالب مفیدترین

من دو روز پشت سرهم اسهال و استفراغ ودل دردشدید دارم لطفاً یک دارو برایم بگویید البته آمپول نباشد
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1396/01/14
سلام ممنون از مطالب مفیدترین

من دو روز پشت سرهم اسهال و استفراغ ودل دردشدید دارم لطفاً یک دارو برایم بگویید البته آمپول نباشد
پاسخ ها
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
سرماخوركي دل داري
Iran, Islamic Republic of
05:06 - 1396/01/15
خدا خیرتون بده واقعن خوب بود استفاده کردم
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1396/01/19
با سلام مطالب مفیدی بود اما سرگردان ماندم حدود 15سال است که میگرن از هر سه نوعش دارم البته بیشتر میگرن عصبی وامانده میگرد یک هفته طول میکشد چندین دارو عوض کردم تا به آسفین رسیدم دیگه جواب نمیده یکی از دوستان پانادول را معرفی کرد سرچ کردم همان استامینوفن است شما راه خدا به من بگویید کدام قرص را بخورم تا خوب شوم. ممنون از راهنمایی شما
پاسخ ها
م ح
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
زیر نظر پزشگ نورتریپتیلین مصرف کنید انشالله خوب میشوید
Iran, Islamic Republic of
23:12 - 1396/02/09
سلام برای گرمی بدن چه راه حلی وجوداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۱
سلام از خوردن هر چیز سردی پرهیز کنید حتما در ماست خود نعنا- - گل محمدی خشک شده بریزد و از دارچین و چای زنجبیل استفاد زیاد کنید.
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1396/02/24
برای درد های شدید قاعدگی چه قرصی خوبه در حدی درد شدیده که با استفراغ همراهه و سه روز گریه لطفا جواب بدید
پاسخ ها
Mina
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
دیسمنوره داری ،قبل از شروع قاعدگی 2تا مفنامیک بخور. بعدش قبل درد یکی در روز بیشتر از 3 تا نخور .
-
00:08 - 1396/03/13
سلام ممنون از مطالبتون یه قرصی معرفی کنید که درد دیسک کمرو کم کنه واقعا عذاب آوره پای راستم هم باهاش درد میکنه
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1396/03/21
سلام چه قرصی برای سین وضیت خوب است و قرص ا اس ا برای میگرن یاسین وضیت خوب است اگه میشه جواب بدید
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1396/03/24
مرسی خیلی خوب بود تو تلکرام مثل این برنامه دارید متشکرم
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1396/03/24
سلام من چشمم خیلی درد میکنه کارم بامطالعه خیلی زیاد تادوروز دیگه عینکموتحویل میگیرم ولی باید یه فکری برااین دردتوی این دوروز بکنم کسی قرصی راه حلی میدونه
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1396/04/11
همه اينارومصرف كردم ولي تريركشيدن سرم خوب نشد
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1396/04/18
با سلام

مرسي مطالبتون به من خيلي کمک کرد

من خودم از قرص اکتوپين 400 استفاده ميکنم

فقط ترجيحا با غذا بخوريد که مشکلات گوارشي پيدا نکنيد

با تشکر
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1396/04/22
کمرم درد میکنه آیا چه قرصی بخورم
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1396/04/30
با سلام

مرسي مطالبتون به من خيلي کمک کرد

من خودم از قرص اکتوپين 400 استفاده ميکنم

فقط ترجيحا با غذا بخوريد که مشکلات گوارشي پيدا نکنيد

با تشکر
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1396/05/06
سلام خسته نباشید من معده درد شدید دارم برا همینم قرص خوردنی به مشکل میخورم و عادتمم خیلی دردناکه قرص ناپروکسن و هیوسن مصرف کردم که هر دوتاش با معده ام سازگار نیست الان استامینوفن کدئین مصرف میکنم ک کم کم اثر نداره مسکنی میشناسین تا به معده سازگار باشه؟
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1396/05/13
همه ی این احم.. ها بجای نظر پاسخ ارسال کردند
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1396/05/24
من از سر درد شدید رنج میبردم و از قرصهای مختلفی استفاده میکردم ولی از اون زمانی که با قرص اکتوپین آشنا شدم تمامی مشکلاتم حل شده
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1396/06/13
سلام ببخشید میخواستم بدونم بهترین درمان برای معده درد شدید چیه

با تشکر
France
13:05 - 1396/08/04
سلام خوبین من میخوام کیست مو تو مقعدم عمل کنم واین عمل باز نگه میدارد ومیگن درد شدید دارد باید از کدام دارو مسکن اسنفاده کنم
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1396/09/02
ببخشید بعد شیمی درمانی پاهام بزرگ شده و خیلی درد میکنه چه قرصی بخورم لظفا جواب بدین خیلی درد دارم اگه میتونید به ایمیلم پیام بدید
Iran, Islamic Republic of
03:05 - 1396/09/26
اسم قرص پهلو درد چیه
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1396/11/03
واقعا عالی بود
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1396/12/12
باسلام برای بدن دردچه استفاده کنم فکرکنم ارثی هستش لطفاجواب بده
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1396/12/12
بسیار عالی بود سپاسگذارم
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1397/01/16
سلام .من ناراحتی معده دارم دکترم گفته ب غیر استامین فوم دارویی مصرف نکن مسکن .از طرفی من سر درد وحشتناک بگیرم و پریود شم با این استامین فوم خوب نمیشم .بنظرتون چ کار باید بکنمنم ؟
پاسخ ها
م ح
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
توصیه میکنم با یک عدد کپسول اموزول ۴۰ شروع کنید وبعد از ده روز یکروز در میان حتما خارجی باشد ایرانی جززیان خاصیتی ندارد۰
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1397/01/21
سلام بی نهایت سپاس از راهنماییتون بسیار عالی بود واقعا خسته نباشید.من که به نحو احسن استفاده کردم .
پاسخ ها
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
خواهش
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1397/02/03
با سلام
بنده یک خانم میانسال می باشم و موقع شستن ظروف و دوخت ودوز ،کمر و پشت شانه ام درد می گیرد .وهمچنین موقع حضور در مهمانی ها و غذا خوردن دستمانم می لرزد و از روی خجالت غذا نمی خورم و باید گرسنه به خانه برگردم و همچنین در موقع آشپزی دستانم می لرزد .لطفا مرا راهنمایی بفرمایید.
باتشکر
پاسخ ها
م ح
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
قرص زاناکس پنج دهم شبی یک عدد میل کنید
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1397/03/08
دوستان واسه ترک ترامادول چه قرصی خوبه؟
پهلو درد شدید دارم، بی خوابی دارم، بیقرارم
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1397/03/31
در بسیاری از کشورها مانند استرالیا داروی ناپروکس بدلیل افزایش ریسک سکته مغزی اصلاً تجویز نمی شود
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1397/04/28
سلام عالی بود. ممنون
من یه مدته یهو سردرد های شدید میاد سراغم
و وقتی نشستم میخوام بلند شم از جام سرم گیج میره و جلو چشام کلا سیاه میشه باید یه مدت سرجام وایسم تا سرگیجه بهتر بشه و بعد حرکت کنم
چیکار کنم خوب بشم؟
خیلی اذیت میشم وقتی هم دکتر میرم همش مسکن میده (لطفا راهنماییم کنید)
پاسخ ها
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
ويتامينت كمه اين داروها رابخور هماتينيك ومولتي ويتامين +مينرال
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1397/04/28
لطفا پاسخگو باشید
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1397/04/28
لطفا پاسخگو باشید
پاسخ ها
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
سؤال داريد
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1397/05/02
با سلام من سینه سمت چپم روزی چند بار درد میکنه بعضی وقتها هم دست چپم متخصص قلب ،نوار قلب،چکاب،اکووتست ورزش هم رفتم همشون سلامت قلبمو تأييد کردن خواهش میکنم یا یه راهکار ویا یک دارو بهم معرفی کنید ناگفته نماند قرص متادون مصرف میکردم 3سال و25روز کامل قطع کردم و دوباره بادوزخيلي کمترمصرف میکنم چون تمام سیستم بدنم بهم ریخته بود
پاسخ ها
م ح
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
شما مشگل معده دارید داروی زخم معده بخورید
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
زخم معده نيست بايد اين دارو رابخوري ليكور
United Arab Emirates
16:25 - 1397/05/03
اینجا هیچکس پاسخگو نیس اهههه
Iran, Islamic Republic of
02:43 - 1397/05/04
تشکرازلطف تون خیلی کمکم کردین
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1397/05/04
برای درد شدید بدن و کوفتگی بدن چه قرصی خوبه
United Arab Emirates
17:30 - 1397/05/07
ممنون کمکم کردین ولی منتهی‌ کاش یه خورده پاسخگو باشید خیلیا سوال دارن که هیچکس پاسخ نمیده
پاسخ ها
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
من دكتر هستم سؤال كنيد
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1397/05/16
اههههههه چه وب خاموشی
باید پاسخگو باشید دیگه
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1397/05/24
من استخون بازوم شکسته ولی نیاز به جراحی نداشته فقطآتل گچی به مدت۴ هفته بستن الان هم که باز کردن اسپیلنت گذاشتن. ولی درد شدید دارم مدت یک هفته لرز دارم وپنجه دستم حالت داغی و ورم داره چی بخورم خوبه؟
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1397/06/01
من مهره گردنم دردداره خوبم نمیشم میمیرم چه قرص بخورم
United Arab Emirates
16:25 - 1397/06/01
سلام برای دردقاعدگی چی بخورم
پاسخ ها
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
عليكم السلام سير بخوريد فقط صبح قبل از صبحانه
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1397/06/03
بسیار خوب؛ من دنبال اثرات نوافن میگشتم که دکتر برای جراحی دندون عقلم نوشته بود، خیلی خوب بود
در ضمن اینکه این داروهای مسکن رو کنار هم بررسی کردید و مقایسه کردید موجب یادگیری بیشتر میشه
پاسخ ها
Ntk1370
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۱
منم دندون عقل جراحی کردم نوافن داده هر چهار ساعت. برای شما هر چندساعته؟
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1397/07/01
دکتر دندون پزشک برای من نوافن رو هرچهار ساعت تجویز کرده و تا ده روز. جراحی دندون عقل انجام دادم. یکم زیاد نیست هرچهارساعت، تو این مقاله گفته هر هشت ساعت، نگران شدم.
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1397/07/03
درست توضیح ندادین که کدام قرص واسه کدام درد بهتره
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1397/07/06
قرص هایی که برای درد عضله ران هستن رو بگین ....ممنون☺☺
Iran, Islamic Republic of
21:45 - 1397/08/03
عالی عالی ومفید، واقعا که تمام افراد لازم بود این اطلاعات را بدانند
دستتون درد نکنه
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1397/09/01
شما اگه سر درد دارید باید قرص بخورید تا خوب شید فوقش تو کبد تا دو روز بمونه بعدش دفع میشه یه دکتر گفت سردرد وقتی بگیری به مغزت فشار میاد درد شدید میگیری .این درد و تحمل کنی بهتره یا قرص بخوری
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1397/09/06
سلام خسته نباشید برای درد شکم چه قرصی باید استفاده کنم دل پیچه خفیف ولی آزار دهنده دادم
Iran, Islamic Republic of
05:47 - 1397/09/13
اطلاعات جامعی داده بودید ممنون
Iran, Islamic Republic of
08:57 - 1397/10/02
سلام،چندساله مشکله معده دارم هر چ میخورم بعد نیم ساعت بالامیارم،زیر نظرمتخصص هم بودم،فایده نداشت،توروقران ی راهنمایی کنید،مرسی
پاسخ ها
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
سلام من يك دارو برايت معرفي ميكنم \\ليكور براي معده خيلي خوب است من دكتر هستم كسي سؤال دارد برام ايميل بفرستد
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1397/10/28
برای دردهای دوران قاعدگی اعم ازکمردردودردزیرشکم چی بخورم آیادرمانی هم داره
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1397/11/10
دوستان به این مطالب اعتماد نکنید چون اصلا معلوم نیست از کدوم منبع -من تو سایت های دیگه خوندم که بر عکس این نوشته بودند و هیچکدام با هم همخوانی نداشتند
Iran, Islamic Republic of
02:23 - 1397/12/06
سلام ناخن پام رو عمل کردم ایبروفن و ژولوفن خوردم بی اثره چکارکنم ؟
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1397/12/17
ممنون از راهنماییاتون
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1398/01/08
سلام مادربزرگ من راناش دردمیکنه میزنه به پاهاش چی کاربایدکنیم
پاسخ ها
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
با روغن زيتون طبيعي
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1398/02/02
دوستان برای دندان درد هرنوع فقط یه حبه سیرخام روله کنید، باکمی نمک آغشته شود وروی محل دردقرا ردهید. تا15دقیقه معجزه شو میبینید. من مرتب انجام میدم. حتی باعث رفع عفونت وآبسه هم میشه
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1398/02/05
مرسييييييييييييييييييييييييييييي
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1398/02/06
اكر سوالي هست سؤال كنيد
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1398/05/06
سلام کف پای مامانم خیلی درد میکنه هر چققدر ماساژ میدم بازم دردش آروم نمیشه نمیدونم دیگه چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1398/06/19
ی مطلب تاریخ گذشته رو مجدد و بدون ویرایش و بدون توجه بازنشر میکنید. در جریان باشید دو قرص ناپروکسن و دویکلوفناک شدیدن عوارض دارن
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1398/06/20
مملکت چقدر دکتر داشته ما بی خبر بودیم! 80 میلیون دکتر داره!
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1398/07/16
سلام .خیلی عالی بود .ممنون.
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1398/09/16
سلام دندون درد امانم را بریده .میشه یه قرص بهم معرفی کنید
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1398/10/11
دردبسیارشدیدتقریباازپشت کتف تاآرنج بحدی میباشد که نفسم رامی گیرد ناگفته نماندکه مبتلا به بیماری روماتیسم ازنوع لوپوس میباشم..هروقتیکه اعصابم بهم میریزدوناراحت میشم ویا ازدستام کاربگیرم دردش شروع میشه که انصافأعذاب آوراست ..لطف کنید چه نوع مسکنی رامصرف کنم
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1398/11/01
من ترامادول مصرف دارم .میخوام ولش کنم .چه مسکن قوی بخورم لطفاً اسمشو میگین
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1398/11/07
برای گوش درد چه قرصی خوب است
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1398/11/26
باسلام من مصرف موادداشتم ازنوع تریاک یک هفته هست کنار گذاشتم اما بدن درد درد عضلانی شدیر دراندام بدن دارم چه داریی مصرف کنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج