راز محل دفن کریستف کلمب
۳۹۶۸۰۶
۰۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۹
۵۷۱۵
در «Santo Domingo Este» در جمهوری دومینیکن، یک بنای تاریخی بلند وجود دارد که به منتسب به کریستف کلمب است. این بنا که «Faro a Colon» نام دارد در زبان اسپانیایی به معنی «فانوس خانه کلمبوس» است.
برترین ها: در «Santo Domingo Este» در جمهوری دومینیکن، یک بنای تاریخی بلند وجود دارد که به منتسب به کریستف کلمب است. این بنا که «Faro a Colon» نام دارد در زبان اسپانیایی به معنی «فانوس خانه کلمبوس» است که به خاطر سیستم روشنایی قدرتمندی که دارد و از حدود 150 اشعه نورافکن تشکیل شده که پرتوهای عظیمی به سوی آسمان روانه می کند، این نام را به آن داده اند. پرتوها آنقدر قدرتمند هستند که می توانند از فاصله ای به دوری پورتوریکو دیده شوند. متاسفانه وقتی این پرتوهای 70 کیلوواتی روشن می شوند، برق محدوده همسایگی فانوس خانه قطع می شود و به همین دلیل به ندرت آن را روشن می کنند.
 
چیز دیگری که باعث می شود فانوس خانه کلمبوس به یک جاذبه ویژه تبدیل شود این است که ادعا می شود بقایای کریستف کلمب در آن وجود دارد، ادعایی که توسط کلیسای سویل اسپانیا به چالش کشیده شده است.
 
کریستف کلمب در 20 مه 1506 در والادولید اسپانیا درگذشت. او ابتدا در یک صومعه کوچک در والادولید به خاک سپرده شد اما سه سال بعد به خواست پسرش به صومعه لاکارتوجا در سویل منتقل شد. در سال 1542 او بار دیگر نبش قبر شد و به سانتودومینگو در جمهوری دومینیکن امروز منتقل شد، این بار به خواست همسرش برای تحقق خواسته کلمب برای اینکه او را در سرزمین مورد علاقه اش دفن کنند. اما باز هم کلمب برای همیشه در آنجا نماند. حدود 250 سال بعد در سال 1795، فرانسه اسپانیا را برکنار کرد و کنترل کل جزیره هیسپانیولا را که امروزه از جمهوری دومینیکن و هائیتی تشکیل می شود را در دست گرفت. هنگامی که اسپانیایی ها آنجا را ترک کردند، بقایای کلمب را با خود به هاوانا، کوبا بردند. بعد از استقلال کوبا پس از جنگ آمریکا اسپانیا در سال 1898، باز هم بقایا به اسپانیا و کلیسای جامع سویل منتقل شد. اما در سانتو دومینگو کارگران ساختمانی در حال حفر جعبه ای پیدا کردند که روی آن نوشته بود «مرد درخشان و برجسته، کریستف کلمب» و داخل جعبه قطعات استخوان بود.
 
جمهوری دومینیکن ادعا می کند اسپانیایی ها در سال 1795 جسم اشتباهی را با خود بردند اما مقایسه DNA نمونه های گرفته شده از جسد موجود در سویل با برادر کلمب که او هم در سویل دفن شده مطابقت می کند. محققان سال هاست تلاش می کنند جمهوری دومینیکن را متقاعد کنند نمونه ای از بقایای جسد را برای تجزیه و تحلیل DNA به آن ها قرض دهد تا راز محل دفن کریستف کلمب آشکار شود اما جمهوری دومینیکن از این کار امتناع می کند. اینکه به طور قطعی بگوییم جسد کریستف کجاست کار مشکلی است اما این احتمال هم وجود دارد بین اسپانیا و جمهوری دومینیکن تقسیم شده باشد.
 
راز محل دفن کریستف کلمب 
 
راز محل دفن کریستف کلمب 
 
راز محل دفن کریستف کلمب 
 
راز محل دفن کریستف کلمب 
 
راز محل دفن کریستف کلمب 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:59 - 1395/07/09
بنده خدا چه قدر گور به گور شده!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج