ديه زن و مرد برابر نشده است!
۴۰۳۵۶
۲۱ دی ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۳
۳۷۴۳ 
مديركل تدوين لوايح و مقررات قوه‌قضائيه در خصوص مصاحبه اخير خود كه با عنوان «ديه زن با مرد برابر مي‌شود» منتشر شد، توضيحاتي ارائه كرد.
روزنامه دنیای اقتصاد: مديركل تدوين لوايح و مقررات قوه‌قضائيه در خصوص مصاحبه اخير خود كه با عنوان «ديه زن با مرد برابر مي‌شود» منتشر شد، توضيحاتي ارائه كرد.

جواد طهماسبي مديركل تدوين لوايح و مقررات قوه‌قضائيه در اين خصوص گفت: يكي از نوآوري‌ها در لايحه قانون مجازات اسلامي ضمن تاكيد بر مسووليت مرتكب جرم يا تقصير بر اساس ميزان مقرر در شرع مقدس كه ديه كامل براي مردان و نصف ديه كامل براي زنان است، صندوق تامين خسارت‌هاي بدني كه صندوقي مستقل بوده و به موجب قانون « بيمه اجباري مسووليت مدني دارندگان وسايل نقليه در برابر شخص ثالت» اداره مي‌گردد، را موظف به پرداخت ما به التفاوت ديه زن و مرد كرده است.


طهماسبي تاكيد كرد: تصويب اين مقررات سبب تساوي ديه زن و مرد نمي‌شود و مبناي مسووليت مرتكب جرم يا تقصير همان است كه در شرع مقدس و قانون مجازات اسلامي مقرر شده است، يعني پرداخت نصف ديه كامل، زيرا ما به التفاوت ديه از محل صندوق مزبور پرداخت مي‌شود و اين مقررات تا زمان تصويب نهايي هيچ اثر عملي ندارد و پس از آن نيز تنها حوادث واقع شده در زمان حاكميت قانون جديد را شامل مي‌شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج