لیست غذا‌های پیشنهادی برای گیاهخواران
۴۰۶۹۷۰
۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
۴۲۱۳۴۸
شاید برای ما ایرانی‌ها انتخاب گیاهخواری سخت باشد. تقریبا ۹۰ درصد غذا‌های سنتی با گوشت سفید و قرمز درست می‌شوند. این مسئله می‌تواند عشاق قرمه سبزی را دچار تردید کند، اما نگران نباشید، قرمه سبزی را می‌توان با گوشت سویا یا فرآورده‌های غیر گوشتی دیگر هم درست کرد.
برترین‎ها: شاید برای ما ایرانی ها انتخاب گیاهخواری سخت باشد. تقریبا ۹۰ درصد غذاهای سنتی با گوشت سفید و قرمز درست می شوند. این مسئله می‌تواند عشاق قرمه سبزی را دچار تردید کند اما نگران نباشید، قرمه سبزی را می‌توان با گوشت سویا یا فرآورده های غیر گوشتی دیگر هم درست کرد اما اگر باز هم نگران سیر کردن خود با سبزیجات هستید، نگرانی را کنار بگذارید. منوی غذاهای گیاهخواران ما، شما را از نگرانی در می آورد.

لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
 
ساندویچ ها

همبرگرها و چیکن ها تنها ساندویچ های دنیا نیستند. شما می توانید با کمی تخیل و خلاقیت، ساندویچ های خوشمزه ای درست کنید. اگر پنیر و تخم مرغ هم در لیست غذاهای شما نیستند، نگران نباشید، هنوز می توانید ساندویچ بخورید. البته به جای گوشت می توانید از سویا که پروتئین گیاهی دارد استفاده کنید و باز هم همبرگرهای خوشمزه درست بپزید.
 
ساندویچ پنیر: درست کردن ساندویچ پنیر راحت است و وقت زیادی از شما نمی گیرد. فقط کافی است از سوپرمارکت نزدیک خانه تان یک بسته نان که با آرد کامل درست شده بخرید و با یک قالب پنیر، گوجه فرنگی، گردو و بادام یک ساندویچ خوشمزه درست کنید. حتی می توانید از تخم مرغ هم استفاده کنید و یک ساندویچ پنیر و تخم مرغ بسازید.

ساندویچ سبزیجات: انواع سبزیجاتی که با هم همخوانی دارند مثل کدو، قارچ و فلفل دلمه ای می تواند جزو ساندویچ شما باشد. مواد را با هم بپزید، با ادویه ها مزه دارش کنید و بعد از پخت در نان بپیچید و میل کنید.
 
لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
 
لیست غذا‌های پیشنهادی برای گیاهخواران
 
سمبوسه: سبزیجات معطر و سیب زمینی پخته مواد تشکیل دهنده سمبوسه هستند. پس مخلوط سفت و معطر را در نان بپیچید، سرخ کنید و از طعم آن لذت ببرید.


خورش ها

شما می توانید از خورش ها یا همان خوراک‌های سبزیجات برای سیر کردن خود استفاده کنید.

خورش به: آلوی خورشی، به، روغن، شکر، آب لیمو، رب، گوجه فرنگی و دارچین جزو مواد تشکیل دهنده خورش به است. خورش به مثل انواع خورش های ایرانی درست می شود و برای طعم دار کردن آن می توانید با کم و زیاد کردن میزان شکر و آبلیمو، ترش و شیرینی غذا را تنظیم کنید. البته خورش به بیشتر با مرغ سرو می شود ولی می توانید آن را بدون گوشت هم میل کنید.
 
لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
 
لیست غذا‌های پیشنهادی برای گیاهخواران
 
 
خوراک سبزیجات: انواع سبزیجات مثل ذرت، لوبیا سبز، نخودفرنگی، جعفری و حتی گشنیز می تواند در قابلمه خوراک تان ریخته شود. خوراک سبزیجات تند، با آب کم می تواند شما را در طول ر وز شاداب نگه دارد.


پلوها

به جز میل کردن خورش ها با برنج می توانید پلوهای زیادی هم به کمک سبزیجات درست کنید.

لوبیاپلو: لوبیاپلوی گیاهی ما درست مثل لوبیاپلوهای معمولی درست می شود با این تفاوت که گوشت از لیست غذایی حذف شده و جای آن را بادمجان سرخ کرده ورقه ای گرفته است. شما می توانید به جای گوشت از قارچ هم استفاده کنید.
 
لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران

لیست غذا‌های پیشنهادی برای گیاهخواران
 
 
هویچ پلو: طرز تهیه هویچ پلوی گیاهی فرقی با هویچ پلوهای معمولی ندارد. هویچ و پیاز به اضافه سویا مواد اولیه هویچ پلوی گیاهی هستند، البته می توانید از برنج شیرین تان بدون حضور سویا هم لذت ببرید.
 

آش ها

درست کردن آش ها یکی از علایق گیاهخواران است. آش ها پر از حبوبات و انواع سبزیجات هستند.

آش رشته: نخود، لوبیا، عدس، رشته آش، جعفری، گشنیز، چغندر و تره مواد تشکیل دهنده آش رشته هستند. درست کردن آش رشته راحت است و به عنوان یک غذای کامل می تواند انرژی روزانه شما را تامین کند.
 
لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
 
لیست غذا‌های پیشنهادی برای گیاهخواران
 
 
آش خیار: خیار چنبر، بلقور، کشک، دوغ، نخود و زردچوبه مواد آش خیارند. این آش مخصوص تابستان است و هارمونی رنگ زرد و سبز کاسه آش تان را شبیه یک تابلوی نقاشی زنده می کند.


سالادها

تقریبا تمامی سالادها از سبزیجات درست می شوند پس حداقل درباره سالادها نگران نباشید.

سالاد میوه: سیب تازه، کیوی، آناناس، طالبی و انبه می توانند مواد تشکیل دهنده سالاد میوه شما باشند. کافی است بعد از شستن میوه ها با مایع مخصوص شستشوی سبزیجات، بنشینید و با حوصله آنها را در قطعه های منظم خرد کنید. برای این کار می توانید از چاقوهای مخصوص که شکل های مختلفی دارند استفاده کنید. نتیجه نهایی سالاد میوه همیشه رضایتبخش است، هم خوشمزه و هم می تواند زیبا و چشم نواز باشد.

سالاد سبزیجات: برای درست کردن سالاد سبزیجات دست تان باز است؛ می توانید از انواع سبزیجات خام و پخته مثل گوجه فرنگی، کلم بروکلی، جعفری، فلفل دلمه ای و هویج استفاده کنید. سالاد سبزیجات هم زیاد زمان نمی برد و به عنوان چاشنی می توانید از انواع پنیرها، روغن کنجد و زیتون، سرکه، کنجد خام، گردوی پودر شده یا تکه های نان تست و تخم مرغ پخته استفاده کنید.
 
لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
 
لیست غذا‌های پیشنهادی برای گیاهخواران
 

سوپ ها

دیدتان را وسیع تر کنید. به سوپ ها می توان به چشم یک وعده غذایی کامل هم نگاه کرد.

سوپ جو: سوپ جو برخلاف غذاهای دیگر لیست ما زمان بیشتری برای طبخ نیاز دارد ولی سبک است و باعث می شود شما مدت زمان بیشتری سیر بمانید. برای این که سوپ جو سریع تر آماده شود، می توانید از جوهای پرک شده استفاده کنید که زودتر می پزند. اگر می توانید از لبنیات هم استفاده کنید. استفاده از شیر و خامه باعث خوشمزه شدن سوپ تان می شود.

سوپ سبزیجات: برای سوپ سبزیجات لازم نیست کار خاصی انجام دهید. تمام سبزیجات مثل لوبیا سبز، گوجه فرنگی، کلم بروکلی و جعفری و قارچ را در قابلمه می ریزید، قابلمه را پر از آب می کنید و می روید پی کار خودتان. بعد از یکی دو ساعت سوپ سبزیجات تان آماده است.
 
لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
 
لیست غذا‌های پیشنهادی برای گیاهخواران
 

کوکوها

جزء جدایی ناپذیر کوکوها تخم مرغ است. اگر در مدل گیاهخواری که انتخاب کرده اید، نمی توانید از تخم مرغ استفاده کنید، نگران نباشید. می توانید از قالب هایی که در پخت و پز استفاده می شود با آبپز کردن کوکو با آردهای سفید و سوخاری برای ساختن کوکو استفاده کنید.

کوکوی سبزیجات: انواع سبزیجات مثل کدو تنبل، لوبیا سبز و کدو می توانند جزء مواد اصلی کوکوی شما باشند. حتی می توانید چندتا از سبزیجات مثل کدوو و بادمجان را با هم مخلوط و خرد کنید و یک کوکوی سبزیجات درست کنید. به جز انواع سبزیجات و تخم مرغ که جزء اصلی کوکو هستند، می توانید از سویای پخته شده و خوب چرخ شده، فلفل دلمه ای و انواع پنیرها برای درست کردن یک کوکوی سبزیجات استفاده کنید.
 
فقط مراقب باشید که زیاد از روغن استفاده نکنید که باعث می شود غذای تان سنگین شود. برای این که غذای تان چرب نشود و در عین حال خوشمزه هم باشد، می توانید از فر اجاق گازتان استفاده کنید یا کوکوی تان را در تابه های رژیمی بپزید.
 
لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
 
لیست غذا‌های پیشنهادی برای گیاهخواران
 
کوکوی حبوبات: عدس و لوبیا چشم بلبلی می توانند مواد تشکیل دهنده کوکو باشند. کوکوهای حیوانات معمولا نیازی به تخم مرغ ندارند ولی برای این که کوکو وا نرود، می توانید از پنیر برای چسباندن کوکو استفاده کنید.

فلافل: عشاق فلافل نگران نباشید. شما به راحتی می توانید فلافل بخورید. در فلافل ها که از تخم مرغ استفاده نمی شود پس خیال تان راحت باشد و فلافل های آتشین را بر بدن بزنید.
 

پوره ها

پوره ها در دسته غذاهای کمکی قرار می گیرند. پوره ها سبک هستند و می توانند پیش غذاهای مناسبی باشند.

پوره سبزیجات: پوره کدوتنبل با هل تازه، پوره اسفناج و پوره سیب زمینی می توانند گزینه های مناسبی برای پوره های سبزیجات باشند. برای این که یک پوره سبزیجات خوب داشته باشید، باید سبزیجات را با آب بپزید و بعد که خوب پخته شد، آب آن را بگیرید و خوب خرد یا له کنید. بعد دوباره با نمک و فلفل، روغن زیتون یا روغن کنجد و کره آنها را بپزید. برای این که بدانید پوره تان آماده است، ببینید پوره تا چه حد نرم و بدون آب است. برای تشخیص این کار هم می توانید قاشق را روی آن بگذارید تا ببینید که رد قاشق بر روی آن می ماند یا نه.
 
لیست غذاهای پیشنهادی برای گیاهخواران
 
لیست غذا‌های پیشنهادی برای گیاهخواران
 
پوره حریره بادام: آرد برنج، شیر، عسل یا شکر و پودر بادام مواد تشکیل دهنده این پوره هستند. شما قبل از این که دندان دار شوید و قدرت گوشت خوردن پیدا کنید، لذت چشیدن طعم ها را با این پوره شروع کرده اید.
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:3
Germany
17:45 - 1398/10/08
کوکو برای وجترین ها هست نه گیاهخواران مطلق یا وگان ها. برای گیاهخواران واقعی به جای تخم مرغ باید از آرد استفاده بشه
پاسخ ها
.
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۴
وجترین همون گیاه خواره
Iran (Islamic Republic of)
00:19 - 1398/10/09
حتی کباب ها کباب سیبزمینی قارچ و گوجه و بلال و غیره
Iran (Islamic Republic of)
00:22 - 1398/10/09
پوره حریره بادام بسیار خوشمزه است طوری که بعضی مواقع باید خودت بخوری نه نی نی
پاسخ ها
بدون نام
France
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
غذا های گیاهی خوب بود
Germany
11:28 - 1398/10/09
من گیاهخوار و وگان مطلق نیستم، با توجه به شرایطی که در معیشت هست مدتی خوارک هایی درست کردم که بدون گوشت بودند و بسیار هم متنوع در هفته به نظر من خوردن یک وعده گوشت کفایت می کنه من که خیلی خوشحالم گوشت کم مصرف می کنم.
Iran (Islamic Republic of)
22:47 - 1398/10/09
گیاه‌خواران تخم مرغ و لبنیات نمیخورن
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
فقط وگن ها نمیخورن
ولی گیاهخوارانی که وجترین هستند تخم مرغ و لبنیات میخورن
Iran (Islamic Republic of)
12:45 - 1398/10/11
علف خوار باید علف بخوره
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
انسان حیوان وحشی که نیست که بخواد گوشتخواری کنه
Iran (Islamic Republic of)
15:27 - 1398/12/27
هیچکدام از غذا هاتون خوشمزه نیست یه غذای خوشمزه بزارین بد نیست
Iran (Islamic Republic of)
02:19 - 1399/01/07
من که عاشق گیاهخواری ام برای سیری خود حیوانات رانکشید
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
08:31 - 1399/04/17
به نظرمن انسان بایدازتمام نعمتهای خداوندی استفاده کنه ولی به اندازهدرهیچ چیزی افراط خوب نیست بایدیادبگیریم افراط نکنیم
پاسخ ها
شیدا
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۴
خداوند حشرات رو هم افریده قرار نیست همه چیزا رو ک بخوریم
Iran (Islamic Republic of)
09:57 - 1399/07/01
وگان شدن برای سلامتی و همچینین برای پوست هم خیلی خوبه و همینطور حیوان ها رو هم نمیکشه و از نظر من وگان بودن هیچ اشکالی نداره
Iran (Islamic Republic of)
01:24 - 1399/08/25
گیاه خواری بهترین نوع زیستن ای کاش همه رو بیارن ب این نوع زیست..وگانیسم ینی سالم زیستن...دندان های ما دندانهای گیاه خوار هست ن گوشت خوار این شعار من تو زندگی گیاهخواریم هست
Iran (Islamic Republic of)
01:52 - 1399/09/10
اصلا خوب نیست حیوانات را بخاطر سیری خودمون بکشیم من از بچگی عاشق پلو مرغ بودم ولی الان ۳ساله نمیخورم حتی مهمونی میرم برام غذا جدا میارن مثله پنیر
Iran (Islamic Republic of)
20:03 - 1399/09/23
شوهر من مدتی هست که قندش وچربیش رفته بالا دکتر گفته باید غذاهای گیاهی بخوره نمیدونم چی درست کنم کمکم کنید لطفن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
سبزیجات گریل شده در فر عالی هستند یا انواع سوپ ها
Iran (Islamic Republic of)
12:30 - 1399/10/25
من عاشق گیاه خواری هستم و الان خودم سه سال هست که چگیاه خوارم و غذا هاتون عالیه
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
23:35 - 1399/10/28
باسلام پسرم گیاهخوار شده حای عسل و لبنیات هم تمیخوره برای پختن چکار کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
به جای عسل می تونن ارده و شیره خرما بخورن هم گرم هست هم مدت سیری بالایی دارند
Iran (Islamic Republic of)
18:07 - 1400/01/13
خیلی ممنون از تهیه مطلب مفیدتون
Iran (Islamic Republic of)
01:06 - 1400/01/15
با این اوضاع اقتصادی ترجیح میدم گوشت نخورم البته و با نخوردن گوشت خیلی حال روحیم بهتره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج