نکونام به جمع گلزنان برتر تیم ملی رسید
۴۲۶۷۱
۱۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۱
۲۸۴۱
جواد نکونام کاپیتان تیم ملی کشورمان با هت ریک مقابل لبنان رقم گلهای ملی خود را به عدد 30 رساند و به این ترتیب جزو برترین گلزنان تاریخ کشورمان قرار گرفت .
تابناک:  جواد نکونام کاپیتان تیم ملی کشورمان با هت ریک مقابل لبنان رقم گلهای ملی خود را به عدد 30 رساند و به این ترتیب جزو برترین گلزنان تاریخ کشورمان قرار گرفت .

 امیرمسعود برومند بازیکن اسبق شاهین نخستین گلزن بزرگ تاریخ فوتبال ایران است. برومند در ضمن اولین کسی است که در یک بازی ملی فوتبال ایران در سال 1329 برابر پاکستان "هت ریک" کرد و سه بار دروازه حریف را گشود او نخستین گل فوتبال ایران در عرصه های ملی را در سال 1326 وارد دروازه تیم ملی ترکیه کرد.

همچنین غلامحسین مظلومی بعد از درخشش در لیگ در سال 1348 نخستین بازی ملی خود را انجام داد و هشت سال پیراهن تیم ملی را به تن کرد. در دهه 50 با شکستن رکورد قابل توجه، همایون بهزادی با رسیدن به حد نصاب 21 گل زده ملی، رکوردار فوتبال ملی ایران شد.
 
فرشاد پیوس را شاید بتوان بهترین گلزن تاریخ فوتبال ایران دانست. دوره پیوس با بدشانسی های بسیار برای او توأم بود دوران جنگ عدم توجه به فوتبال در سالیان ابتدایی اوج وی و سد محرومیت از تیم ملی و 2 محرومیت از پرسپولیس، رکورد او را در عرصه آثار بهترین ها تاحد بسیاری تنزل داد.
 
ضمنا یک مهاجم خوزستانی بلند بالا، که در 26 سالگی آخرین سالیان درخشش خود را سپری می کرد کریم باوی، مهره مورد احترام و علاقه مرحوم پرویز دهداری که با 9 گل زده ملی در فوتبال ما مطرح بود، در مسابقات سال 64 دسته اول باشگاه های تهران و دو دوره از مسابقات استانی لیگ فوتبال قدسی با به ثمر رساندن بیشترین گل های ممکن، عنوان قابل توجه آقای گلی را به خود اختصاص داد.

به هر حال در مجموع علی دایی با 109 گل، کریم باقری با 50 گل، علی کریمی با 36 گل، جواد نکونام با 30 گل، غلامحسین مظلومی با 19 گل، فرشاد پیوس با 19گل، همایون بهزادی با 14گل، پرویز قلیچ خانی با 14گل، ناصرمحمدخانی با 14 گل و وحید هاشمیان با 14 گل، 10 گلزن برتر تاریخ فوتبال ملی ایران هستند .

البته چهار گل جواد نکونام، اختلاف نظر وجود دارد، چون برخی از دیدارهای انجام شده تیم ملی از نظر فیفا دیدار رسمی‌ نبوده و یا تیم ملی حریف از بازیکنان اصلی خود استفاده نکرده است.

بیشترین گل ملی کریمی در سال 2000 به ثمر رسید که 9 بار دروازه حریفان را باز کرد و بیشترین گل ملی نکونام در سال 2004 زده شد که 7 بار دروازه حریفان را گشود .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج