سوءاستفاده از برف تهران؛ فقط دربستی!
۴۲۸۳۰۷
۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۶
۱۹۳۶ 
نخستین برف پاییزی از نیمه شب گذشته آغاز شد و ارتفاعات شهر تهران و نواحی شمالی این شهر را سفیدپوش کرد تا زمینه برای سوء استفاده و سودجویی برخی رانندگان تاکسی را فراهم کند.
خبرگزاری ایرنا: نخستین برف پاییزی از نیمه شب گذشته آغاز شد و ارتفاعات شهر تهران و نواحی شمالی این شهر را سفیدپوش کرد تا زمینه برای سوء استفاده و سودجویی برخی رانندگان تاکسی را فراهم کند.
 
امروز صبح که شهروندان صبح خود را در یک جو برفی آغاز کردند، علاوه بر تداوم مشکل روز گذشته، با مشکل دیگری مواجه بودند؛ «تاکسی های دربستی!»
 
در بسیاری از معابر، خیابان ها و چهار راه های شهر تهران، صبح امروز ازدحام شهروندانی مشاهده می شد که برای رفتن به محل کار خود نه با مترو و اتوبوس بلکه قصد داشتند از تاکسی استفاده کنند اما آنچه که قابل تامل بود، بی توجهی رانندگان تاکسی به مسافران بود.
 
در واقع امروز فرصتی مناسب برای تاکسی های شهر بود که به زعم خود از این هوای برفی و سرد، بجای ارائه خدمات متعارف و عمومی، به سرویس های اختصاصی و دربستی تبدیل شوند آن هم بخاطر پول بیشتر!
 
در این بین سواری های شخصی نیز از این خوان بی نصیب نماندند و هرجوری که دلشان می خواست کرایه را به مسافران تحمیل می کردند؛ اما سئوال این است که متولی نظارت بر تاکسی های شهر چرا به این عرصه ورود نمی کند و با استقرار تیم های نظارتی در خیابان ها و چهار راه های شهر از این وضع ممانعت بعمل نمی آورد؟
 
مردمی که امروز صبح در خیابان های تهران گرفتار بودند، اغلب از قشر کارمند و با درآمد ضعیف جامعه هستند و روا نیست با یک بارش برف و یخبندان از سوی عده ای ، مورد سوء استفاده واقع شوند.
 
با توجه به اینکه چندماه سرد در پیش داریم و تکرار رخدادهای برف و یخ مانند 24 ساعت گذشته تهران را بارها شاهد خواهیم بود، بهتر است شورای ترافیک، تاکسیرانی و مراجع نظارتی و مدیریت شهری در این خصوص چاره اندیشی کنند.

* مردودی مدیریت شهری در نخستین آزمون!

گرچه بارش برف و باران در 24 ساعت گذشته آن هم پس از چندین روز آلودگی هوای خفه کننده در پایتخت برای ساکنان این شهر شادمانی و لبخند رضایت را به همراه داشت اما همین برف و باران اخیر نوعی محک برای سنجش میزان آمادگی مدیریت شهری و بحران تهران نیز تلقی می شود.
 
روز گذشته که برودت هوا، خیابان های تهران را دچار یخ زدگی کرد، تقریبا تردد در بزرگراه ها و شریان های مواصلاتی شهر بخصوص در نیمه شمالی و در محورهایی چون بزرگراه های نیایش، چمران، کردستان و خیابان های شریعتی، ولیعصر و.. را ایستا و فلج کرد به نحوی که بیشتر شهروندان تهرانی با ساعاتی تاخیر موفق به حضور در محل کار خود شدند.
 
ناموفق بودن مدیریت شهری بخصوص شهرداری در گشایش معابر یخ زده با نمک پاشی در بیشتر معابر، روز گذشته عیان بود و می توان گفت که این نهاد مدیریت شهری در نخستین آزمون یخی تهران نتوانست نمره قبولی بگیرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1395/09/02
تو هر کشوری وقتی یه اتفاق میافته هرکس به اندازه توانش به مردم خدمت میکنه . ولی متاسفانه تو کشور ما تو اینجور مواقع سواستفاده مالی میکنند . نون گرون بشه آرد احتکار میکنن . برق بره شمع گرون میشه . خلاصه هرچی بگم کم گفتم . یکم از مردم عراق یاد بگیریم که تو ایام اربعین چه خدمتی نه به هم نوع عراقیش بلکه به مردم کشورهای دیگه
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1395/09/02
متاسفانه بیشترمون دزدیم که در کنار هم زندگی مسالمت آمیز داریم
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1395/09/02
وقتشه قبول کنیم ایران تاریخ غنی داره نه فرهنگ غنی
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1395/09/02
حالا با همین آدمهای سودجو مصاحبه کنید دم از رحم و انصاف و مردی و مردانگی میزنند و میگویند ما باید فتوت حضرت علی ورشادت امام حسین را سرلوحه خود قرار دهیم.
یقینا برای امام حسین سیاه میپوشند و سینه میزنند.
خدا قبول کنه.
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1395/09/02
تقریبا یه ماه قبل در شهر گرگان بخاطر عملکرد نا مناسب معاونت ترافیک شهری در مدیریت ترافیک ناشی از بارش شدید باران مهندس صادقلو (شهردار محترم)فرد نامبرده را به قسالخانه منتقل کرد....
ایکاش در مدیریت کلان شهر تهران نیز از این اظهار وجود و نبود تعارفات و باند بازی دیده میشد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج