پشت کادوی هر مرد چه رازی پنهان است؟
۴۳۱۵۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۷:۲۱
۲۰۳۱۶ 
هديه گرفتن را دوست داريد؟ خب، اين بخشي از طبيعت خانم‌هاست. تحقيقات علمي نشان داده كه خانم‌ها بيشتر از آقايان از هديه گرفتن خوشحال مي‌شوند و اگر هديه يكساني به هر دو جنس داده شود، زنان از دريافت آن بيشتر خوشحال مي‌شوند.
برترین مجله اینترنتی ایران


مجله ایده آل:  هديه گرفتن را دوست داريد؟ خب، اين بخشي از طبيعت خانم‌هاست. تحقيقات علمي نشان داده كه خانم‌ها بيشتر از آقايان از هديه گرفتن خوشحال مي‌شوند و اگر هديه يكساني به هر دو جنس داده شود، زنان از دريافت آن بيشتر خوشحال مي‌شوند. شايد به همين دليل است كه خانم‌ها بيشتر از آقايان هديه مي‌گيرند اما معمولا يك سؤال در ذهن بسياري از دختران و زنان وجود دارد و آن هم اين است كه پشت‌سر اين هديه كه  همكار، نامزد،‌خواستگار يا همسرشان به آنها داده است چه رمز و رازي وجود دارد. اين مطلب را بخوانيد تا بتوانيد از هر هديه‌اي كه مي‌گيريد رمزگشايي كنيد.

پشت کادوی هر مرد چه رازی پنهان است؟

براي لحظه‌لحظه زندگي‌اش شما را می‌خواهد

1- اگر همسرتان بليت يك سفر دونفره برايتان خريد

اين هديه‌اي است كه در نگاه اول مي‌توان معناهاي مختلفي براي آن پيدا كرد، بعضي خانم‌ها ممكن است فكر كنند «همسرم از اين همه كار خسته است و مي‌خواهد فرصتي براي استراحت پيدا كند و كمي بخوابد.» برخي ديگر هم ممكن است فكر كنند «همسر من به دنبال بازيافتن هيجان روزها و ماه‌هاي اول ازدواج است.» اما مي‌دانيد اصلي‌ترين پيام چنين هديه‌اي چيست؟ در واقع چنين هديه‌اي به اين معناست كه همسرتان ازدواجش را دوست دارد و شما را عاشقانه مي‌پرستد. اين هديه به آن معناست كه همسرتان مي‌خواهد تك‌تك لحظات يك يا چند روز را با شما و در كنار شما بگذراند و اين به آن معناست كه شما را واقعا دوست دارد. اما خب، شايد تنها مشكل اينچنين هديه‌اي اين باشد كه برنامه‌هاي شما را به هم مي‌ريزد، زيرا شما براي رفتن به سفر برنامه‌ريزي نكرده‌ايد. شايد بد نباشد كه يك بار بدون بهانه با همسرتان صحبت كنيد و به او بگوييد كه يكي از دوستان‌تان چنين هديه‌اي را به صورت سورپرايز دريافت كرده كه چون برنامه كاري‌اش را هماهنگ نكرده بود نتوانسته است به آن سفر برود و...

پشت کادوی هر مرد چه رازی پنهان است؟

گرانبها اما لوس

2- اگر نامزد يا همسرتان به شما يك كارت هديه به عنوان هديه داد

مي‌دانيد كه يك ضرب‌المثل معروف در اين زمينه وجود دارد؛ «براي هديه دادن فكر لازم است، نه پول». براي همين است كه يك كارت هديه با هر رقمي كه روي آن نوشته شده باشد،‌ هديه جذابي به خصوص براي زنان نيست، البته درست است كه با كارت هديه خيلي كارها مي‌توانيد انجام دهيد و اصلا مي‌توانيد چيزهايي را بخريد كه واقعا دوست داريد يا واقعا به آنها نياز داريد اما خانم‌ها به اين نياز دارند كه حس كنند مرد زندگيشان براي آنها زمان گذاشته،‌ فكر كرده، مشورت كرده، احساس خود را در نظر گرفته و در نهايت از روي عشق، علاقه و احساسش هديه‌اي را انتخاب كرده است. شايد حتي نتيجه همه اين تلاش‌ها را دوست نداشته باشيد اما مي‌دانيد كه در پس اين هديه احساس و علاقه نهفته است اما در پس يك كارت هديه چه رازي پنهان است؟ دكتر مانوئلا اسكاويلا، متخصص روانشناس رفتاري در دانشگاه پنسيلوانيا مي‌گويد: «چنين هديه‌اي 2 احتمال را به ذهن مي‌آورد؛ يا اينكه مرد زندگي شما يك فرد بسيار تنبل است (كه در اين صورت بهتر است به او بگوييد كه براي داشتن زندگي خوب و ارتباطي مناسب بايد شما را خوشحال كند و خوشحالي شما با تنبلي او جور درنمي‌آيد) يا اينكه فاقد خلاقيت است كه در اين صورت مي‌توانيد او را راهنمايي كنيد، مثلا كافي است حواس او را به يك كيف، كفش يا عطري كه دوست داريد جلب كنيد و...)

پشت کادوی هر مرد چه رازی پنهان است؟

يك بار خريده يا چند بار؟

3- اگر براي شما جواهر و زيورآلات خريد

شايد ماجراي خواستگاري جاني دپ از ونسا پارادايز را شنيده باشيد. بعد از يك مهماني شام، جاني دپ يك جعبه جواهر به ونسا پارادايز هديه داد، گردنبندي كه به آن حلقه ازدواج به جاي آويز وصل بود و اينگونه جاني دپ از همسر آينده‌اش خواستگاري كرد. خب، اين روش خلاقانه‌اي بود اما حتي اگر چنين حلقه‌اي به هديه شما متصل نبود بدانيد مردي كه چنين هديه‌اي به شما مي‌دهد احتمالا روي شما سرمايه‌گذاري كرده و شما را براي آينده خود در نظر گرفته است. به هر حال جواهرات و زيورآلات سمبل جهاني عشق، علاقه و محبت است. مردان دوست دارند اينگونه هديه‌ها را به همسران بدهند تا زنان هروقت به دست يا گردن خود نگاه مي‌كنند آنها را به خاطر بياورند.

 برخي از مردان آنقدر هوشمند هستند كه هديه‌هاي اينگونه خود را به ماه تولد يا خصوصيات روحي همسر یا نامزدخود پيوند مي‌زنند و در واقع هم هديه‌اي گرانبها يا چشم‌‌نواز و هم هديه‌اي هوشمندانه را انتخاب مي‌كنند. اما در مورد اين هديه يك تبصره وجود دارد، ممكن است شما از آن گروهي باشيد كه بسيار به طلا، جواهرات و زيورآلات علاقه داريد و اين علاقه خود را آشكار كرده‌ايد، اگر اينگونه باشد اين احتمال وجود دارد كه مرد زندگي شما صرفا بر اساس علاقه شما برايتان هديه مي‌خرد و هر بار فقط قيمت هديه خود را بالا و پايين مي‌كند. اما از كجا بفهميم كه اين هديه نشانه‌اي از عشق است يا نشانه تنبلي و راحت‌طلبي؟ اگر مرد زندگي شما يك‌بار يا يكي، دو بار هديه‌اي از جنس طلا و جواهر به شما داد و هديه‌هاي ديگرش متفاوت بود يعني او هر بار به هديه خريدن براي شما فكر مي‌كند اما اگر هميشه و در همه حال فقط براي شما همين نوع هديه را مي‌خرد يعني شايد خيلي حوصله تفكر و ارائه خلاقيت ندارد.

پشت کادوی هر مرد چه رازی پنهان است؟

با سليقه خودتان يا با سليقه خودش؟

4- اگر براي شما لباس و پوشاك هديه خريد

در مورد اين هديه هم بايد گفت كه مي‌توان 2 سناريوي كاملا متفاوت را در نظر گرفت، اولي اين است كه اين مرد بر اساس نظر خود شما،‌ لباسي را كه می‌دانسته آن را دوست داريد (مثلا خود شما یک روز به آن اشاره کرده‌اید) يا بر اساس نظر كساني كه شما را مي‌شناسند، آن را خريداري كرده است كه اين به آن معناست كه اين فرد براي شما اهميت قائل است اما شايد كمي محافظه‌كار است و نمي‌خواهد به سليقه خودش براي شما خريد كند يا اينكه سعي مي‌كند رضايت شما را به دست بياورد، در كل شايد چنين حالتي نشانگر اين باشد كه چنين مردي شايد شجاعت كافي براي قبول مسئوليت و پذيرفتن زندگي زير يك سقف با شما را نداشته باشد يا اينكه تا حدود زيادي تحت تاثير شما بوده و شخصيت منفعلي داشته باشد. اما سناريوي دوم اين است كه اين مرد بر اساس سليقه و فكر خودش براي شما لباس، به صورت تك‌لباس يا مجموعه‌اي از لباس‌ها (يك‌ست) را بخرد كه در اين صورت مشخص مي‌شود اين مرد استقلال شخصيتي دارد و در عين حال براي شما ارزش قائل است كه قدرت، خلاقيت و تفكر خود را به كار گرفته است تا لباس‌ يا لباس‌هايي براي شما بخرد كه هم آنها را دوست داشته باشيد و هم آن لباس‌ها به شما بيايد.

پشت کادوی هر مرد چه رازی پنهان است؟

چه رنگ گلي به شما داد؟


5- اگر براي شما گل بخرد

خيلي‌ها به‌خصوص خيلي از زنان گل و دسته‌گل را هديه نمي‌دانند بلكه آن را نماد و نشانه‌اي از علاقه و ابراز عشق مي‌دانند. اما اين را بدانيد مردي كه براي شما دسته‌اي گل رز هديه خريده است سعي كرده است به شما نشان دهد كه چقدر احساساتي و رمانتيك است. اما اين را هم بدانيد كه رنگ رزهاي انتخاب شده هم نكته مهمي را در خود پنهان دارد. اگر مردي به شما رز زرد هديه بدهد به احتمال زياد نشانگر اين است كه او به شما به عنوان يك دوست نگاه مي‌كند نه يك شريك زندگي يا همسر آينده. اگر رز صورتي به شما هديه داده ‌شود يعني اينكه اين مرد به شما حس دارد، اما در واقع شايد هنوز تكليف خودش را با اين احساس نمي‌داند و شايد هنوز به جمع‌بندي در مورد شما نرسيده است. اما اگر رز قرمز به شما هديه داده ‌شود اين به آن معناست كه اين مرد به شما به عنوان همسر احتمالي آينده خود فكر مي‌كند. اما رز سفيد را روانشناسان نشانه‌اي از اعتماد و معصوميت مي‌دانند و معتقدند كه مردي كه به زن موردعلاقه خود رز سفيد هديه مي‌دهد در واقع ميزان عشق و علاقه خود را به او نشان مي‌‌دهد و در عين حال به صورت ناخودآگاه از اين زن مي‌خواهد كه زمان بيشتري را با او بگذراند.

پشت کادوی هر مرد چه رازی پنهان است؟

خوش‌بينانه يا بدبينانه؟


6- اگر براي شما عطر يا ژل خوشبوكننده بخرد

شايد اگر از مردي، عطر، اسپري يا شامپوي خوشبوكننده هديه بگيريد به اين فكر كنيد كه شايد بوي نامناسبي مي‌دهيد و احساس گناه كنيد اما به این هم فکر کنید كه شايد چنين هديه‌اي را براي فرد ديگري مثلا براي مادر يا خواهرش خريده است اما بعد تصميم گرفته‌ است آن را به شما بدهد. اما احتمال قوي‌تر اين است كه اين هديه نشانگر يك تفكر كلاسيك باشد، خواستگار يا نامزد شما ممكن است در ذهنش اين فكر را بكند كه مدت زيادي نيست كه شما را مي‌شناسد و براي همين ترجيح داده است كه هديه‌اي براي شما بخرد كه بالاخره به كار شما خواهد آمد. چنين تفكري نشان مي‌دهد كه خواستگار يا نامزد شما اهل ريسك كردن نيست و در عين حال سعي مي‌كند بيشتر منطقي عمل كند تا احساسي اما اگر بدبينانه به اين موضوع نگاه كنيد ممكن است به اين نتيجه برسيد كه شايد او حوصله نداشته وقت زيادي را براي هديه خريدن براي شما صرف كند و خلاقيت و احساس خو را در اين روند به كار نگرفته است. اما اگر خوش‌بينانه به اين موضوع فكر كنيد مي‌توانيد تصور كنيد كه اين مرد دوست داشته كه شما با هر بار استفاده كردن از اين عطر به ياد او بيفتيد و اين حس خودتان را با او سهيم شويد.


بدتريــن هديه‌هاي ممكن

خوانندگان مجله كاسمو پوليتين در مورد بدترين هديه‌هايي كه در زندگي خود دريافت كرده‌اند نوشته‌اند. اين موارد را بخوانيد و بعد براي ما بنويسيد كه بهترين يا بدترين هديه‌اي كه گرفته‌ايد چه بوده است.

پشت کادوی هر مرد چه رازی پنهان است؟

كارول، 31ساله، اسكاتلند

نامزد من هيچ‌وقت بلد نيست خوب هديه بخرد، اما امسال براي جشن تولدم بدترين هديه ممكن را گرفتم. او با يك جعبه بزرگ وارد خانه شد؛ جعبه‌اي كه داخل آن يك اتو بود، نه يك اتوي مدرن يا يك اتوي بسيار قديمي عتيقه، يك اتوي معمولي زشت كه مدل آن نشان مي‌داد مربوط به 15-10سال قبل است!مارسيندا، 29 ساله، منچستر

من و آلك يك‌سال است كه ازدواج كرده‌ايم قبل از آن 2 سال نامزد بوديم. امسال در روز تولدم او هيچ هديه‌اي به من نداد حتي يك كارت يا يك شاخه گل. وقتي ناراحتي‌ام را به او گفتم، گفت: هديه خريدن براي روز تولد و اينطور چيزها مربوط به دوره قبل از ازدواج است نه بعد از آن!

پشت کادوی هر مرد چه رازی پنهان است؟

داني،‌ 34ساله، دوبي

من پس از ازدواجم 5 كيلوگرم چاق شده‌ام، اما همسرم براي تولد من يك كارت عضويت يك‌ساله باشگاه بدنسازي گرفت، فكر مي‌كنيد حالا من بايد براي او چه هديه‌اي بخرم؟ او بعد از ازدواج 18 كيلوگرم چاق شده است.

پشت کادوی هر مرد چه رازی پنهان است؟

الساندرا، 24ساله، لندن

نامزد من هميشه دوست دارد با من شوخي كند. امسال در سالگرد نامزدي‌مان او يك جعبه بزرگ براي من به آدرس محل كارم فرستاد. آن را در مقابل دوستانم باز كردم، داخل آن جعبه ديگري بود و داخل آن يك جعبه كوچك‌تر و... داخل جعبه آخر هم هيچ چيز نبود. جلوي دوستانم خجالت كشيدم.
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:00 - 1391/11/28
جالب بود ممنون برترین هاجون
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:23 - 1391/11/28
من همه ی موارد بالا رو هدیه گرفتم...اما بهترین هدیه ام یه نیم ست و گیتار بود..
پاسخ ها
asal
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۸
بابا خوشبحااااا.....ل تو
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:03 - 1391/11/30
بیچاره مردا هرچی بخرن آخرش این خانمها یه حرفی واسش درمیارن تا کوفت مرده بشه. بهتر نیست به جای اینکه این همه مردا رو وارد این معادله های عجیب غریب بکنین همون چیزی رو که زحمت کشیده وقت گذاشته هزینه کرده واستون خریده دوست داشته باشین و ازشون تشکر کنین تا عشقشون به شما دو برابر بشه؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
19:45 - 1391/12/12
منم آخرین باری که از همسرم هدیه گرفتم یه بسته شکلات بود که خودش هم می دونست من دوست ندارم تا دونه آخرش هم خودش خورد برای روز ولنتایم با اخم هم بهم داد به نظر شما این کادو نشان دهنده چی هست اوج عشق؟؟؟؟؟ وبعد از اون دیگه هیچ وقت برام هدیه نگرفته.منم که براش کادوی تولد گرفتم چندین بار اون رو با بد ترین حالت ممکنه پسش داد و بهم گفت که چند گرفتی اصلا به درد نمی خوره!!!!!!!!!دیگه بین ما بساط کادو گرفتن ورچیده شده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج