هزینه تعویض پلاک 20 هزار تومان گران شد
۴۳۹۴۴۵
۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸
۳۷۸۹ 
دولت در لایحه بودجه سال 96 قیمت جدیدی برای هزینه تعویض پلاک در نظر گرفت و به مجلس پیشنهاد داد.
 باشگاه خبرنگاران نوشت: دولت در لایحه بودجه سال 96 قیمت جدیدی برای هزینه تعویض پلاک در نظر گرفت و به مجلس پیشنهاد داد.

دولت در لایحه بودجه سال 96 و در جدول شماره 16 هزینه تعویض پلاک خودرو را به مجلس پیشنهاد داد.

در این بخش هزینه صدور پلاک خودرو برای انواع خودرو، 70 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

این هزینه در سال گذشته 100 هزار تومان برای خودروهای بالای 50 میلیون تومان و 50 هزار تومان برای خودروهای زیر 50 میلیون تومان در نظر گرفته شده بود.

اکنون دولت با یکسان سازی این قیمت، برخی اشکالات در محاسبه قیمت خودرو را بر طرف کرده ، هزینه تعویض پلاک را تک نرخی کرده است.

احمد باقری کارشناس بازار خودرو در این ارتباط می گوید: این اقدام دولت را از 3 جنبه می توان مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: اول اینکه این کار مشکل محاسبه قیمت خودرو را از بین برد، به طور مثال در سال جاری خودرویی که قیمت آم 49 میلیون تومان بوده، در برخی موارد باید مبلغ 100 هزار تومان پرداخت می کرده، چرا که برآورد قیمت خودرو توسط کارشناسان صورت می گرفت.

باقری ادامه داد: این برآورد قیمت ها نیز بسیار سخت انجام می شد، چرا که مشخص نبود مبنا قیمت خودروی صفر است یا قیمت خودروی کارکرده، حتی در برخی موارد مشاهده می شد که در سند تنظیمی دفترخانه قیمت خودروها را چند میلیون کمتر ذکر می کردند.

وی تأکید کرد: با این حساب این مشکل برطرف شده و همه خودروها به یک میزان برای تعویض پلاک هزینه پرداخت می کنند.

این کارشناس بازار خودرو اما در مورد دیگر جنبه این تصمیم دولت گفت: افزایش هزینه 50 هزار تومان به 70 و کاهش 100 هزار تومان به 70 هزار تومان بیشتر به ضرر قشر متوسط و رو به پایین تمام می شود.

وی ادامه داد: این تصمیم سبب خواهد شد که اغنیا پول کمتری بابت تعویض پلاک پرداخت کنند، در این میان هزینه تعویض پلاک بنز و پراید یکسان خواهد بود و این به عقیده من ظلم به قشر متوسط و فقیر جامعه خواهد بود.

باقری در مورد جنبه دیگر این تصمیم نیز افزود: از دیگر سو ما در این تصمیم نگاه حمایتی دولت به تولید داخل را نمی بینیم، چرا که در شرایط فعلی بیشتر خودروهای زیر 50 میلیون تومان را خودروهای داخلی تشکیل می دهند.

هزینه نقل و انتقال افزایش ندارد

با وجود اینکه دولت در لایحه بودجه 96 هزینه تعویض پلاک خودرو را 30 هزار تومان کاهش و در خودروهای زیر 50 میلیون تومان 20 هزار تومان افزایش داده است، اما خبر خوش برای خریداران و فروشندگان خودرو این است که هزینه نقل و انتقال دفترخانه ای خودرو ثابت می ماند.

هزینه نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی هر 5 سال تغییر کرده و آخرین تغییرات آن مربوط به سال 95 می شود و تا 5 سال دیگر شاهد افزایش قیمت در این زمینه نخواهیم بود.

گران شدن 8 هزار تومانی تعویض پلاک موتورسیکلت

البته در همین لایحه بودجه سال 96، هزینه تعویض پلاک موتورسیکلت نیز افزایش یافته و به 20 هزار تومان رسیده است.

این مبلغ در سال گذشته 12 هزار تومان بود و پیشنهاد دولت افزایش 8 هزار تومانی آن است.

همچنین در موضوع شماره گذاری موتورسیکلت اکنون مباحث مختلفی به وجود آمده از جمله اینکه بعد از تذکر حقانی، عضو شورای شهر تهران مبنی بر نادیده گرفته شدن مصوبه هیأت دولت مبنی بر عدم شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری، امروز رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی از توقف شماره گذاری این موتورها خبر داده است.

سردار تقی مهری در جریان اجرای مانور طرح زمستانه امداد جاده ای به خبرنگاران گفته که این توقف از ابتدای مهر بوده و نامه ای از دولت برای ادامه شماره گذاری به دست آن‌ها نرسیده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1395/09/21
اصلا هدف دولت همین است که مستضعفی روی زمین نباشدیعنی همه ضعفابایدنابودگردند؛دولت دولت سرمایه داران است و قشرمتوسط هم که عملا دراین چندسال اخیر دیگرنداریم که این گروه ازمردم هم روبه ضعیف شدن رفته اندبنابراین مردم یاقشرضعیف اندیاسرمایه دار؛که ضعفاهم بحمدالله ازطرف دولت وضعشان معلوم شد......
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1395/09/21
مگه پليس نگفت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی نياز نيست و تعويض پلاك كفايت ميكنه
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1395/09/21
اگه واقعآ بفکر حل مشکل بودن از صد تومن پلاک خودروهای بالای 50میلیون کم میکردن تا ب مرز تک نرخی برسه،همیشه باید ب ضرر مردم و ب نفع اونا باشه هر روز با ی ترفند جدید از مردم میکشن
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1395/09/21
وقتی یک کارگر برای امرار معاش زندگیش و ادامه این زندگی فلاکت بار قید همه اقلام خوراکی گران قیمت رو زده دیگه اضافه کردن پول آب و برق و گاز وغیره (پلاک خودرو)چیه که خدا شاهده یک سال بیشتره میخوام گوشت بخرم نمیتونم انشاءالله از جانب عزیزانتون نا امید بشید که ما دیگه هیچ امیدی برا زنده بودن نداریم
صبحانه نون خالی .ناهار سیب زمینی تفت داده .شام سیب زمینی با پیاز .الهی که خیر نبینید .
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1395/09/21
این دولت چون همشون سرمایه دارن تما م تصمیماتشونم به نفع سرمایه دارهاست
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1395/09/21
خب ، خدا را شکر که این قضیه هم حل شد و صاحبان خودرو از بلا تکلیفی درآمدند
ای کاش یه جلسه واقعی هم میگرفتند جهت افزایش قیمت یارانه . فقط یارانه ست که تغییر نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1395/09/21
دولت تدبیر امید ک میگن همین دیگه فقط به سرمایه دارا فکر میکنه بیچاره ملت ک اکثرا فقیرن
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1395/09/21
جالب اینه که مردم را خیلی ساده فرض می کنند! اینها همه توجیه است برای افزایش در آمد از جیب مردم. خوب، می دانند تعویض پلاک خودرو های بالای پنجاه و صد میلیون در صد کمتری نسبت به خودرو های عموم در دست مردم که اکثرش زیر پنجاه میلیون قیمت دارد است. این افزایش تلافی تعداد کم تعویض پلاک خودرو های گرانتر را می کند. در ضمن یک ماشین یک میلیاردی با یک پراید باید یکسان باشد؟
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1395/09/21
واسه قشر ضعیف ۲۰ تومن گران و برای مرفهین بی درد ۳۰ تومن ارزان شد آفرین عدالت همیه!!! از شما بیشتر از این انتظار ندایم
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1395/09/21
با سلام ، خواستم به عرضتون برسونم که اطلاعات داده شده در مورد نرخ هزینه تعویض پلاک اصلا درست نیست یا حداقل در شهر ما رعایت نمیشود چون من خودم در شهریور ماه سال جاری اینکارو کردم و دقیقاً مبلغ 89000 تومان هزینه تعویض پلاک برای خودرو زیر پنجاه میلیون (206 اس دی) هزینه کردم البته بماند که مبلغ 620000 تومان هم هزینه سند در دفترخانه کردیم ،واقعا برای قشر ما هزینه گزافیست پس لطفا در خبرهاتون اطلاعات درست مخابره کنید.
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1395/09/21
خدایاتاکی مااین ظلم وستم راتحمل کنیم.چراباید۷۰هزارتومن برای یه تیکه پلاک بدهیم.خدالعنت کندباعث وبانیش راکه مردم رادارندخونشون رامیریزندتوکاسه وسرمیکشند.چرابایدسرمایه داربایدسی هزارکمتربدهد
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1395/09/22
تا شما باشید ریس جمهور مرفه بی درد انتخاب نکنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج