عدم نقدپذیری به مصلحت انقلاب نیست
۴۴۶۸۲۹
۰۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵
۱۴۵۰ 
امام جمعه شهرکرد:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد با اشاره به این‌که فضا برای بیان مطالبات باید باز باشد، گفت: بستن فضا و عدم نقدپذیری به مصلحت انقلاب نیست.
خبرگزاری ایسنا: حجت‌الاسلام «محمدعلی ‌نکونام» در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرکرد، چهارمحال و بختیاری را به‌شدت  نیازمند وحدت، همدلی و همراهی مردم و مسئولان دانست و گفت: استان در سایه تفرقه و  دسته‌دسته‌شدن‌ها، آسیب‌های زیادی دیده است.

وی با انتقاد از برخی خواص خارج از استان خاطرنشان کرد: بعضی‌ها هم به‌عنوان خواص که گاهی در استان هم نیستند و بیرون از استان هستند، یک عده‌ای را به‌دنبال خودشان راه می‌اندازند و نوعی حالت کش‌ مکش‌های درونی استانی ایجاد می‌کنند.

نکونام با تأکید بر این‌که دیگر بس است این کش‌ مکش‌های درون استانی تصریح کرد: هر مقدار که از این ناحیه‌ها ورود پیدا کردیم، آسیبش را دیدیم و چوبش را هم خوردیم.

نماینده ولی‌فقیه در چهار محال و بختیاری تصریح کرد: بنده به‌عنوان یک خادم کوچک با تجربه عرض می‌کنم که هر کجا مسئولان و مردم به این دعوت پاسخ گفتند و متحد و همراه شدند و منسجم حرکت کردند و ضرورت‌ها و مهمّات استان را از مسئولان ملی مطالبه کردند و منافع استان را دیدند، رشد کرده و آن جایی که منافع گروهی را دیدند، باختند و  ضرر کردند بنابراین به جد بر وحدت درون استانی توصیه می‌کنم تا ان‌شاءا... استان به جایگاه و شأن خود برسد.

وی خطاب به خواص درون و بیرون استانی  توصیه کرد: خواص و آن‌هایی که گاهی افرادی را دنبال خودشان راه می‌اندازند، بدانند تا جایی مردم به‌دنبال این خواص هستند که منافع کلان استان دیده بشود و استان به سمت آبادانی باشد.

امام جمعه شهرکرد در ادامه در تذکری جدی خطاب به مسئولان استانی و ملی گفت: بنده به جد مسئولان استانی و ملی را توصیه می‌کنم که «صداها را خفه نکنید و قلم‌ها را نشکنید» و بگذارید فضا برای بیان مطالبات باز باشد.

وی افزود: بستن فضا و عدم نقدپذیری به مصلحت انقلاب نیست و  راه درست اداره امور نیز نیست و این همان تک صدایی می‌شود که خود آقایان هم در بیان و زبان به آن معترض هستند.

نکونام تصریح کرد: انتظار از مسئولان آن است که  اگر از حقوق دیگران و حقوق شهروندی و امثال این‌ها سخن می‌گویند، فضای عملی نیز برای آن باز کنند و در عمل این فضا و این حقوق را مورد توجه جدی قرار بدهند.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون فضای باز در شأن و تراز نظام جمهوری اسلامی ایران وجو ندارد، خاطرنشان کرد: درست است که مواضعی به عنوان مخالف مطرح می‌شود اما معمولاً با ترس، لرز و نگرانی از فشارها و محدودیت‌هاست و این به هیچ‌عنوان صحیح نیست.

نماینده ولی‌فقیه در چهار محال و بختیاری با تأکید بر این‌که هم در استان و هم در سطح کلان ملی این روش باید اصلاح شود، افزود: اقتدار دولتی نباید صداها را خفه کند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه هم‌اکنون حتی روحانیون متنفّذ و تریبون‌های نماز جمعه هم گاهی میدان اظهار نظر طبق وظیفه و مطابق مصلحت را ندارند و  این قطعاً به مصلحت نیست.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به سالگرد تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) و روز ثبت احوال، اظهار کرد: این فرمان زمینه کسب موفقیت‌ها فراوانی را پدید آورد.

وی با اشاره به پنجم دی‌ماه و روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، تصریح کرد: پیشگیری و ایمنی در برابر زلزله یکی از مسائل مهمی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به حماسه 9 دی‌، خاطرنشان کرد: نهم دی‌ماه سال 88 تاریخی، ماندگار و برای بشر درس‌آموز شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج