افتتاح اولین جاده خورشیدی جهان در فرانسه
۴۴۷۳۲۶
۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶
۲۸۴۳
فرانسه این هفته به طور رسمی اولین جاده خورشیدی جهان را افتتاح کرد. این جاده شامل 2880 پنل خورشیدی به طول 1 کیلومتر می شود که در دهکده کوچک «Tourouvre-au-Perche» قرار دارد.
برترین ها: فرانسه این هفته به طور رسمی اولین جاده خورشیدی جهان را افتتاح کرد. این جاده شامل 2880 پنل خورشیدی به طول 1 کیلومتر می شود که در دهکده کوچک «Tourouvre-au-Perche» قرار دارد. این جاده پربازده بااستفاده از تکنولوژی Colas’ Wattway ساخته شده که مستقیما روی پیاده روهای موجود نصب می شود.

جاده خورشیدی طراحی شده تا انرژی کافی برای روشنایی خیابان این دهکده 3400 نفره در نورماندی را فراهم کند. بااین حال، منتقدان و طرفداران منتظرند ببینند که این بزرگراه می تواند انتظارات را برآورده کند یا خیر. این مرحله آزمایشی دو ساله که 5.2 میلیون دلار هزینه برده، برای اندازه گیری موفقیت پروژه بسیار حیاتی است. هزینه بالای سخت تا حدی مربوط به پوشش رزین سیلیکونی است که برای افزایش دوام پنل استفاده می شود و با وجود دو هزار خودرویی که تخمین زده می شود که در این دو سال از آن عبور کنند، بعد از خروجی و نتیجه کار که مقامات به دنبال آن هستند تا موفقیت پروژه را ارزیابی کنند، دوام دومین فاکتور مهم است.

اینکه این پروژه موفق خواهد شد یا خیر هنوز مشخص نیست. اما یک چیز کاملا مسلم است: معرفی اولین جاده خورشیدی جهان گام مثبت دیگری به سوی استفاده بهتر از منابع تجدیدپذیر و انرژی پاک در جهان است.
 
 افتتاح اولین جاده خورشیدی جهان در فرانسه
 
افتتاح اولین جاده خورشیدی جهان در فرانسه 
 
افتتاح اولین جاده خورشیدی جهان در فرانسه 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج