فرمانده ناجا: سران فتنه توبه‌ای نکرده‌اند
۴۵۱۹۸۰
۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
۱۶۵۹ 
رییس پلیس کشور با اشاره به نهم دی ماه گفت: به نظر می‌رسد سران فتنه همچنان همان اهداف را دارند چرا که توبه‌ای نکرده‌اند.
خبرگزاری ایسنا: رییس پلیس کشور با اشاره به نهم دی ماه گفت: به نظر می‌رسد سران فتنه همچنان همان اهداف را دارند چرا که توبه‌ای نکرده‌اند.

سردار حسین اشتری در هجدهمین مجمع پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان تهران که صبح امروز در ستاد مرکز ناجا برگزار شد، گفت: 9 دی حماسه عظیم مردم کشور ما بود و هشت ماه که فتنه‌گران کشور ما را درگیر منازعات خارجی و داخلی کرده بودند؛ البته به نظر می‌رسد همچنان همان اهداف خود را دارند چراکه سران فتنه توبه‌ای نکرده‌اند که ما بگوییم تمام شد.اما در نهم دی ماه هرچه بود تجدید میثاق با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بود و ما این روز را گرامی می‌داریم.

وی با بیان اینکه اهمیت موضوع پیشگیری در ارتکاب جرائم برکسی پوشیده نیست، گفت: ما در سال‌های اخیر هرچه اقدامات پیشگیرانه را افزایش دادیم جرایم کاهش پیدا کرد .
وی ادامه داد: برخی از جرایم به دلیل جهل افراد رخ می‌دهد و برخی نمی‌دانند انجام یک عمل جرم است، بنابراین ما هرچه آگاه‌سازی در میان کارکنان و به خصوص سربازان را انجام  دادیم که موثر خواهد بود.

فرمانده ناجا با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه جهادی تربیت و آموزش ناجا در یال 94 ادامه داد: این قرارگاه امسال ادامه پیدا کرد و سال آینده نیز احتمالا اجرا خواهد شد. این آموزش‌ها هم در سرعت دهی به ماموریت‌ها موثر بود و هم رضایتمندی مردمی افزایش پیدا کرد که بخش عمده‌ای از آن بر اثر همین آگاه سازی بود.

وی با بیان اینکه ناجا بیشترین ارتباط را با مردم دارد، افزود: سالانه حدود 28 میلیون خدمت را به شهروندان ارائه می‌دهیم. مثلا در بخش گذرنامه حدود چهار میلیون گذرنامه صادر می‌شود.

فرمانده ناجا ادامه داد: روزانه حدود30 میلیون تماس به شیوه‌های مختلف از طریق 110، 197 و ... با پلیس برقرار می‌شود و روزانه صدها هزار خدمات به مردم ارائه می‌شود.
وی با اشاره به فعالیت قرارگاه جهادی صیانت از کارکنان افزود: این قرارگاه چندسالی است که آغاز به کار کرده و نتایج خوبی هم داشته که به عنوان مثال در تهران در آمار فرار سربازها 22 درصد و در کل جرائم 12 درصد کاهش داشته‌ایم.

سردار اشتری با اشاره به فرار از خدمت سربازان وظیفه اظهارکرد: خیلی وقت‌ها موانعی وجود دارد برای سربازان که اگر رفع شود فرار از خدمت هم کاهش می‌یابد، به عنوان مثال در یکی از مناطق مرزی خودم با سربازی صحبت کردم که مادرش مریض بود و سه ماه به او مرخصی داده نشده بود، البته آماده باش داده بودند اما گاهی وقتی آماده‌باش داده می‌شود، فراموش می‌کنند که آن را لغو کنند.

وی با بیان اینکه نوع تعامل فرماندهان با زیر مجموعه تخلفات را کاهش می‌دهد ، اظهارکرد: در یکی دیگر از استان‌ها هیچ فرار خدمتی وجود نداشت، چرا که فرمانده به خوبی با آنها صحبت کرده و مرخصی‌ها را توزیع کرده بود .

اشتری با بیان اینکه امروز سربازی داریم که 10 فرزند و سه همسر دارد، افزود: بیش از 200 سرباز بالای پنج فرزند دارند و ما باید فکری برای این‌ها که عائله مندند بکنیم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه باید علل فرار از خدمت را ریشه‌یابی کرد، افزود: با دلسوزی که فرماندهان دارند ما می‌توانیم بیش از 50 درصد را حل کنیم. نظارت فرماندهان بر زیرمجموعه‌شان در کاهش جرایم به شدت موثر است و اگر فرمانده‌ای بر زیر مجموعه خود نظارت نداشته باشد ممکن است جرائم افزایش یابد و نظارت بسیار مهم است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج