جایزه افتخاری «لومیر» به چه کسانی می‌رسد؟
۴۶۳۶۰۶
۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳
۱۴۱۷ 
دبیر جشنواره کن و بازیگر برنده اسکار فرانسوی از سوی جوایز «لومیر» فرانسه مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
خبرگزاری ایسنا: دبیر جشنواره کن و بازیگر برنده اسکار فرانسوی از سوی جوایز «لومیر» فرانسه مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

به نقل از ورایتی، مسئولان برگزاری بیست‌ودومین دوره جوایز فیلم «لومیر» فرانسه اعلام کردند؛ امسال از «تیری فرنائو» دبیر باسابقه جشنواره کن و «ماریون کوتیار» بازیگر سرشناس فرانسوی با اعطای جایزه افتخاری تقدیر می‌کنند.
 
جایزه افتخاری «لومیر» به چه کسانی می‌رسد؟

«کوتیار» پس از کسب جایزه اسکار، گلدن گلوب، بفتا و سزار برای بازی در فیلم نقش «ادیث پیاف» در فیلم «زندگی گُلگون» محصول سال 2007، با جمعی از برجسته‌ترین کارگردنان حال حاضر سینمای جهان شامل «مایکل مان» در فیلم «دشمن ملت»، «وودی آلن» در فیلم «نیمه شب در پاریس»، «کریستوفر نولان» در فیلم‌های «آغاز» و «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد»، «استیون سودربرگ» در فیلم «شیوع»، «جیمز گِری» در فیلم «مهاجر» و «رابرت زمه‌کیس» در فیلم جدیدش «متفقین» همکاری داشته است.

این بازیگر فرانسوی در دو فیلم «دور روز و یک شب» از برادران «داردن» و «این نتها پایان جهان است» ساخته «زاویه دولان» نیز بازی کرده است.

وی در فرانسه نیز در فیلم‌های «استخوان و زنگار» ساخته «ژاک اودیار» و همچنین فیلم جدید «ارواح اسماعیل» از «آرناد دسپلچین» به نقش آفرینی پرداخته است.

«کوتیار» 41 ساله امسال علاوه بر کسب جایزه افتخاری جوایز لومیر، برای فیلم «در سرزمین ماه» به کارگردانی «نیگل گارسیا» نیز نامزد کسب جایزه است.

اما «تیری فرمائو» که از سال 2000 کارگردانی هنری جشنواره کن را بر عهده دارد، طی این سال‌ها توانسته سلایق متنوع‌تری را چون فیلم‌های جریان اصلی باکیفیت و انیمیشن و مستند را در کنار آثار سینمای مولف به جشنواره بیاورد و با راه‌اندازی بخش کلاسیک در جشنواره کن تلاش زیادی برای ترمیم فیلم‌های کلاسیک ارزشمند سینمای جهان کرده است، ضمن این که ریاست جشنواره فیلم «لومیر» را نیز در زادگاهش لیون فرانسه بر عهده دارد.

«فرمائو» اخیرا فیلم «لومیر!» را درباره برادران لومیر کارگردانی کرده که از تاریخ 25 ژانویه در فرانسه اکران عمومی شود و کتاب «انتخاب رسمی» نوشته او نیز به چاپ رسیده است.

اعضای انجمن مطبوعات خارجی پاریس مراسم بیست و دومین دوره جوایز فیلم لومیر که معادل جوایز گلدن گلوب است را روز 30 ژانویه برگزار می‌کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج