تصاویر هوایی از تَرَکی عظیم در یخ‌‎های قطب جنوب
۴۶۳۹۵۶
۰۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۴
۵۳۳۳ 
یک هواپیمای بدون سرنشین از تَرَکی بسیار بزرگ در یخ‎های قطب جنوب فیلم‎برداری کرده است که موجب خروج دانشمندان بریتانیایی از پایگاه تحقیقاتی خود در این منطقه شده است.
وبسایت پرس تی وی: یک هواپیمای بدون سرنشین از تَرَکی بسیار بزرگ در یخ‎های قطب جنوب فیلم‎برداری کرده است که موجب خروج دانشمندان بریتانیایی از پایگاه تحقیقاتی خود در این منطقه شده است.

سازمان جنوبگان بریتانیا از دانشمندان خود در ایستگاه پژوهشی هالی 6 خواسته است که در پی گسترش یافتن این ترک عظیم، تا حدود 2 ماه دیگر این ایستگاه را به‌طور کامل تخلیه کنند.

پس از استقرار ایستگاه پژوهشی هالی در سال 1956 میلادی در قطب جنوب، سازمان جنوبگان بریتانیا در سال 2002 متوجه شد که پدیدۀ یخ زایی در حال وقوع است و ممکن است این ایستگاه نابود شود.

بنابراین ایستگاه هالی 6 به‌عنوان نخستین ایستگاه پژوهشی قابل‌جابه‌جایی جایگزین هالی شد.

تصمیم برای تخلیۀ ایستگاه هالی 6 هنگامی گرفته شد که در حدود 16 کیلومتری این ایستگاه سیار، تَرَک بسیار عظیمی مشاهده شد و تصاویر هوایی ثبت شده از این ترک نشان از عمق و طول بسیار گستردۀ آن داشت.

در حال حاضر 88 دانشمند در ایستگاه هالی 6 مستقر هستند. این دانشمندان از سال 2016 در حال رصد ترک مذکور بوده‎اند، اما هنوز نمی‌توانند با اطمینان اعلام کنند که این ترک موجب جدا و شناور شدن بخش بزرگی از یخ خواهد شد یا خیر.

قرار است دانشمندان بریتانیایی پس از زمستان به پایگاه خود بازگردند.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
هنر کشیدن نقاشی بدون برداشتن قلم از روی کاغذ 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج