استرس زیاد در دانشجویان تازه وارد
۴۷۸۰۶۸
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۳
۳۸۳۳
به نقل از یو.هرالد، محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که دانشجویان باید در سال اول تحصیل خود به خوبی بر روی اعتماد به ‌نفسشان کار کنند.
ایسنا: ورود به دانشگاه به عنوان یک محیط علمی جدید با گستردگی و انتظارات بیشتر نسبت به دبیرستان می‌تواند برای دانشجویان استرس ایجاد کند.
 
 در تحقیقات دانشگاه بریتیش کلمبیا انجام می‌شود؛بررسی میزان استرس در دانشجویان تازه وارد

به نقل از یو.هرالد، محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که دانشجویان باید در سال اول تحصیل خود به خوبی بر روی اعتماد به ‌نفسشان کار کنند.

خوشبینی و اعتماد به نفس بالا دو عاملی هستند که به دانشجویان کمک می‌کنند تا آنها بتوانند ماه‌های ابتدایی تحصیلشان را در دانشگاه به خوبی و با آرامش سپری کنند.

کتی گانل مسئول این تحقیق گفت: نتایج تحقیق نشان می‌دهد دوره گذار از دبیرستان به دانشگاه معمولا باعث جدا شدن از دوستان و تنهایی افراد در محیط جدید می‌شود، که این عامل به تنهایی یکی از عوامل ایجاد تنش و اضطراب در دانشجویان محسوب می‌شود.

وی افزود: دانشجویانی که در دوره دبیرستان نمرات بالاتری کسب می‌کنند بیشتر در معرض اینگونه نگرانی‌ها قرار دارند چون حجم کار و مباحث در دانشگاه بسیار بیشتر از دبیرستان است و در صورتی که دانشجو از اعتماد به نفس خوبی برخوردار نباشد نمی‌تواند به خوبی با این موضوع کنار بیاید و کسب نمرات ضعیف نیز می‌تواند این نگرانی‌ها را دوچندان کند.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1395/11/23
من ک اینقد استرس کشیدم کارم به روانپزشک کشید. استاتید بی درک همش میومدن و استرس و اضطراب را چندین برابر میکردند.بخصوص ک از خانواده جدا بشی و خوابگاه بری تو یه رشته ای ک بعدن بفهمی پریستیژ اجتماعی نداره اصلا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج