سه سال زندان در انتظار بیوهکرهای آلمانی
۴۷۸۱۱۵
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۸
۲۶۳۴
براساس قانون جدیدی در آلمان، بیوهکرها که آزمایشات DNA را به طور خانگی انجام می دهند با سه سال زندان یا جریمه نقدی ۵۰ هزار یورویی روبرو خواهند شد.
خبرگزاری مهر: براساس قانون جدیدی در آلمان، بیوهکرها که آزمایشات DNA را به طور خانگی انجام می دهند با سه سال زندان یا جریمه نقدی ۵۰ هزار یورویی روبرو خواهند شد.
 
 برای کنترل آزمایشات خانگی صورت می گیرد؛سه سال زندان در انتظار بیوهکرهای آلمانی

به نقل از دیلی میل، مجازات برای بیوهکرها (هکرهای زیستی) در پی آن انجام شده که دانشمندان و مقامات امنیتی هشدار دادند فناوری سرهم بندی کردن کدهای ژنتیکی باکتری و میکروارگانیسم ها ممکن است در ساخت اسلحه های بیولوژیکی به کار رود.

این مجازات سنگین احتمالا به ایجاد قوانین سخت تر در بقیه کشورهای اروپا نیز منجر خواهد شد.

در همین راستا سازمان حمایت از مصرف کننده آلمان نیز هشدار داده افرادی که از کیت های آزمایشگاه خانگی استفاده کنند با جریمه ای معادل ۵۰ هزار یورو یا سه سال زندان روبرو خواهند شد.

البته پیش از این نیز بر اساس قوانین آلمان آزمایش های مهندسی ژنتیک بدون اجازه و در خارج از آزمایشگاه های تحت کنترل، ممنوع بوده است.

تاد کوییکن، محقق ارشد در مرکز مهندسی ژنتیک و علوم اجتماعی واقع در کارولینای شمالی در این باره می گوید: این نخستین مرتبه است که یک دولت قانونی خاص در این باره وضع می کند.

تا همین اواخر  فناوری دستکاری ژنتیکی در آزمایشگاه های گرانقیمت علمی و تجاری انجام می شد. اما گسترش فناوری و تسهیل روش ها و دسترسی به تجهیزات و نمونه های DNA سبب شده امکانات انجام فرایندهای مختلف مهندسی ژنتیک راحت تر و ارزان تر در اختیار افراد قرار گیرد.

 کیت های ساده مربوط به آزمایش DNA در Amino Lab ها را می توان به شیوه آنلاین و به قیمت ۳۴۹ دلار خرید. کاربر با استفاده از این کیت ها می تواند بی نیاز از تجهیزات خاص باکتری خاصی را درون DNA قرار دهد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج