«شرلوک هلمز» بالاتر از «دکتر هو» و «لوتر»
۴۸۱۰۵۹
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۲
۳۲۴۶
در نظرسنجی بی‌بی‌سی درباره محبوب‌ترین شخصیت‌های سریالی این شبکه تلویزیونی، «شرلوک هلمز» صدرنشین شد.
خبرگزاری ایسنا: در نظرسنجی بی‌بی‌سی درباره محبوب‌ترین شخصیت‌های سریالی این شبکه تلویزیونی، «شرلوک هلمز» صدرنشین شد.
 
«شرلوک هلمز» بالاتر از «دکتر هو» و «لوتر»

 بی‌بی‌سی در یک نظرسنجی از مخاطبان خود در سراسر جهان خواست تا محبوب‌ترین شخصیت‌های سریال‌های تلویزیونی محصول این شبکه را انتخاب کنند و در نهایت «شرلوک هلمز» تواست با اختصاص دادن نزدیک به ۳۰ درصد از آراء، در جایگاه نخست قرار گیرد.

سریال کاراگاهی «شرلوک هولمز» به کارگردانی «استیون مفات» و «مارک گاتیسبر» اقتباسی جدید از مجموعه داستان‌های نوشته «سر آرتور کانن دویل» است و هم‌اکنون «بندیکت کامبربچ» بازیگر معروف انگلیسی، ایفاگر نقش اصلی در این مجموعه تلویزیونی است و «مارتین فریمن» در نقش دکتر «جان واتسون» بازی می‌کند.

از سال ۲۰۰۹ تاکنون چهار فصل از سریال جدید «شرلوک هلمز» منتشر شده و حق پخش آن نیز به ۲۴۰ کشور در سطح جهان فروخته شده است.

اولین سریال تلویزنی «شرلوک هلمز» بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۴ توسط کمپانی «گرانادا تلویزیون» در انگلیس ساخته شد که در آن «جرمی برت» در نقش «شرلوک» بازی می‌کرد. از این مجموعه خاطره‌انگیز هفت فصل ساخته شد اما به دلیل مرگ ناگهانی «جرمی برت» این پروژه ناتمام باقی ماند و تمام داستان‌های «شرلوک هلمز» به سریال تلویزیونی تبدیل نشد.

ساخت سریال «شرلوک» که روایت مدرنی از داستان‌های «کانن دویل» است، در سال‌های اخیر از سوی شبکه «بی.بی.سی» به شهرت بیشتر این رمان‌های کارآگاهی در سطح بین‌المللی نیز کمک چشمگیری کرده است.

در نظرسنجی «بی‌بی‌سی» درباره معروف‌ترین شخصیت‌های سریال‌های تلویزیونی این شبکه پس از «شرلوک هلمز»، شخصیت‌های «دکتر هو» و «لوتر» در مکان‌های دوم و سوم قرار گرفتند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج