بازگشت «ثریا» به تلویزیون
۴۸۱۲۸۷
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۷
۴۷۴۶ 
برنامه تلویزیونی «ثریا» پس از ۲ ماه تعطیلی با اعمال تغییراتی از هفته آینده روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.
خبرگزاری فارس: کانال اطلاع رسانی برنامه تلویزیونی ثریا امروز اعلام کرد این برنامه با تغییراتی از هفته آینده به روی آنتن خواهد رفت.
 
این برنامه به همین منظور از مخاطبان خود خواسته پیشنهادات راخود برای سری جدید این برنامه را از طریق شبکه های اجتماعی تلفن همراه به @soraya_tv ارسال کنند.
 
این خبر اگر چه پس از دو ماه از تعطیلی برنامه ثریا، بسیار خوشحال کننده است، اما به نظر می رسد حمایت های کم سابقه مجموعه های رسانه ای و دانشجویی از این برنامه و مطالبات مردمی صورت گرفته از مدیران صدا و سیما در واکنش به تعطیلی این برنامه، باعث بازگشت این برنامه به روی آنتن شده است که البته با توجه به مصاحبه های مسئولین و برخی شنیده ها، این برنامه زین پس با محدودیت در انتخاب موضوعات، صرفا با دغدغه های علمی به روی آنتن برخواهد گشت.
 
تغییرات اعلام شده در سری جدید برنامه ثریا موضوعی است که پیش از این نیز قائم مقام سازمان صدا و سیما به آن اشاره کرده بود. «سیدرمضانعلی موسوی مقدم» بیست و هشتم دی ماه، در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس درباره نامنظم پخش شدن برنامه تلویزیونی «ثریا» و فشارهایی که به سازندگان این برنامه می‌آید گفت: «این سوال را باید از آقای میرباقری معاون سیما بپرسید. ولی در کل برنامه «ثریا» مشکل خاصی ندارد و فقط یکسری تغییرات باید در برنامه اعمال شود که به زودی اجرایی خواهد شد و این برنامه از آنتن رسانه ملی پایین کشیده نمی‌شود. »
 
نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز یک ماه پیش در مصاحبه با خبرگزاری فارس با اشاره به تحمیل تغییراتی به برنامه ثریا گفته بود: «امروز می‌بینیم که کمترین فرصت را به سازندگان ثریا می‌دهند و یک ابلاغ ناخواسته را به ثریا تحمیل می‌کنند که فقط به مباحث علمی بپردازید. من هم تا به حال چندین بار نگرانی‌های خود را در این باره اعلام کرده‌ام و به زودی جلسه‌ای با رئیس سازمان صداوسیما درباره ثریا خواهیم داشت و پیگیر این مشکلات خواهیم بود»
 
برنامه تلویزیونی ثریا کاری از شبکه یک سیما بود که چهارشنبه شب ها ساعت 23 از شبکه یک سیما به روی آنتن می رفت و بیشتر از دو ماه است که تعطیل شده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج