خدمات نوروزی شهرداری تهران تشریح شد
۴۹۱۹۴۸
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
۲۹۲۴ 
معاون اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران صبح امروز در نشستی رسانه‌ای به تشریح برنامه‌های نوروزی شهرداری تهران برای شهروندان و مسافران تهران پرداخت.
خبرگزاری تسنیم: معاون اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران صبح امروز در نشستی رسانه‌ای به تشریح برنامه‌های نوروزی شهرداری تهران برای شهروندان و مسافران تهران پرداخت.

 مجتبی عبداللهی صبح امروز در نشست خبری به تشریح حوزه معاونت اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران جهت استقبال از ایام نوروز و خدمات به شهروندان تهرانی و مسافران نوروزی تهران پرداخت.

در این نشست معاون اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران  با اشاره به اینکه امسال نیز مانند سال‌های گذشته اقدامات وسیعی جهت استقبال از نوروز برای خدمات به شهروندان پیش‌بینی شده است، گفت: امسال با استفاده از تمام ظرفیت‌هایمان خدمات شایسته‌ای را ارائه خواهیم کرد. موضوع تهرانگردی و گردشگری در شهر تهران و اقدامات انجام شده در این خصوص یکی از اقدامات شهرداری تهران برای نوروز شهروندان می‌باشد.

عبدالهی ادامه داد:‌در 11 نقطه از ورودی‌های تهران ایستگاه‌ها و سازه‌های فرهنگی ایجاد شده است که در آنها موضوعات فرهنگی و اجتماعی به مسافران نوروزی ورودی به تهران ارائه می‌شود و همچنین بسته‌های گردشگری آماده شده و تقدیم مسافران تهران می‌شود.

وی در خصوص این بسته‌های گردشگری گفت: در این بسته نقشه گردشگری مشتمل بر تورهای گردشگری تهران به همراه کارتی برای استفاده حمل و نقل عمومی رایگان در ایام نوروز و همچنین کارت استفاده از جاذبه‌های گردشگری تهران وجود دارد.

به گفته معاون اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران  این کارت‌های گردشگری در پی قرارداد شهرداری تهران با 250 مرکز گردشگری وابسته و غیروابسته به شهرداری تهران تهیه شده است و بازدیدکنندگان از مراکز گردشگری می‌توانند از 50 تا 100 درصد تخفیف استفاده از این کارت‌ها بهره‌مند شوند.

عبداللهی در ادامه سخنان خود به تهیه یکصدهزار بسته جهت استقبال از مهمانان در ورودی‌های شهر تهران تاکید کرد و گفتک این بسته‌ها از روز 27 اسفند و در آستانه سال نو و تا پایان تعطیلات نوروزی بین مسافران بازدیدکننده از تهران توزیع خواهد گردد.

وی سامانه 137 را یکی از راه‌های اطلاع‌ دقیق از خدمات ارائه شده در نوروز 96 اعلام کرد.

در ادامه معاون اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران  از تمهیدات شهرداری برای اسکان رایگان مسافران نوروزی در 10 نقطه از شهر تهران خبر داد.

عبداللهی گفت: در 11 نقطه ورودی شهر تهران مسافران پس از ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی و گردشری در صورت تقاضای اسکان به 10 نقطه پیش‌بینی شده جهت اسکان رایگان مهمانان نوروزی شهر تهران هدایت خواهند شد.

وی به موضوع تورهای نوروزی برای شهروندان تهرانی پرداخت و گفت: تورهای یک روزه در مناطق مختلف تهران از جمله بوستان آب و آتش، بوستان فردوس، امامزاده قاسم، شهرک سینمایی غزالی، موزه عبرت، دریاچه شهدای خلیج فارس، برج میلاد، بوستان پرندگان، موزه استاد انتظامی و رینگ برج‌های تهران پیش‌بینی شده است.

معاون اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران  از تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری تورهای پیاده‌روی در قلب تاریخی تهران از جمله خیابان 15 خرداد، سردر باغ ملی، ساختمان شهربانی سابق و ... خبر داد.

به گفته عبداللهی تورهای دوچرخه‌سواری نیز برای شهروندان تهرانی در ایام نوروز پیش‌بینی شده است.

وی همچنین از تمهید تورهایی برای مناطق محروم شهر تهران خبر داد و گفت: برای 63 محله محروم در مناطق 22 گانه خدمات قابل توجهی پیش‌بینی شده است. در ایام نوروز در این محلات اتوبوس‌های گردشگری مستقر و با ثبت‌نام و تکریم ساکنان این محلات برای آنها به تور تهرانگردی برپا خواهد شد.

معاون اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران  همچنین از تمهیدات لازم برای استفاده خانواده معظم شهدا از تورهای گردشگری تهران در ایام نوروزی خبر داد.

عبداللهی در ادامه به موضوع اقدامات انجام شده در حوزه ورزش برای نوروز تهران پرداخت و گفت: در زمینه ورزش نیز اقدامات مفصلی را پیش‌بینی کرده‌ایم. جشنواره فرهنگی ورزشی تهران زیبا از 5 تا 12 فروردین در 22 بوستان شاخص تهران برگزار خواهد شد. در این جشنواره بازی‌های بومی و محلی، بازی‌های کودکان، بازی‌های فکری، بازی‌های تیمی و بازی‌های بنری و ... را خواهیم داشت. در این 22 بوستان محور کار ورزش است اما کار به صورت جشنواره انجام خواهد شد و خدمات دیگر نیز به حاضران در جشنواره ارائه خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری جشنواره روز طبیعت در هزار بوستان تهران با بازی‌های بومی و محلی و... در روز طبیعت خبر داد.

جشنواره پرواز بادبادک‌ها دیگر جشنواره‌ای بود که عبداللهی به آن اشاره کرد و گفت: این جشنواره در دریاچه شهدای خلیج فارس، بوستان ولایت و برج میلاد برگزار خواهد شد و طی آن به حاضران در جشنواره پرواز بادبادک‌ها آموزش ساخت و پرواز بادبادک‌ها ارائه خواهد شد.

در ادامه این جلسه معاون اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران  از تمهیدات و برنامه‌های این معاونت برای ماه‌های رجب و شعبان و رمضان که در پی تعطیلات نوروزی برگزار خواهد شد خبر داد و تشریح این برنامه‌ها را به آینده واگذار کرد.

وی طرح هبه اقلام مازاد خانواده‌های تهرانی به نیازمندان را نیز یکی دیگر از طرح‌های این معاونت اعلام کرد و گفت: خانواده‌ها می‌توانند با تماس با سامانه 137 شهرداری تهران اقلام مازاد خود را توسط این سامانه به دست نیازمندان شهر تهران برسانند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، برنامه مادران آسمانی یکی دیگر از برنامه‌های پیش‌بینی شده معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران در آستانه نوروز می‌باشد، عبداللهی در خصوص این برنامه گفت: بازدید و تکریم 12 هزار مادر شهید تهرانی به مناسبت 29 اسفند روز میلاد حضرت زهرا و روز مادر پیش‌بینی شده است که در تمام نواحی مناطق شهر تهران همکاران ما برای برگزاری این بازدیدها بسیج شده‌اند.

معاون اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران  در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع خدمات اجتماعی به بی‌خانمان‌ها و کارتن‌خواب‌ها پرداخت و گفت: در سال‌های گذشته سامان‌سراها، مددسراها و یا کمپ‌های ترک اعتیاد تعطیل می‌شد اما امسال با هماهنگی انجام شده با استانداری و فرمانداری تصویب شده که این کمپ‌ها و سراها دایر باشند.

عبدالهی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع برگزاری مراسم چهلم شهدای آتش‌نشان پرداخت و گفت: چهارشنبه 18 اسفند مراسم چهلم آتش‌نشان در ساعت 15 در مسجد امام جعفر صادق (ع) میدان فلسطین با حضور خانواده‌های شهدا و شهروندان تهرانی و با تکریم همه شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهدای آتش‌نشان برگزار خواهد شد و بدین مناسبت از تمام خانواده‌ها جهت حضور در این مراسم دعوت می‌کنیم.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج