«باغ سرنوشت» با صدای سراج منتشر شد
۵۰۰۲۴۸
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۱
۱۹۶۸
هم‌زمان با فرارسیدن بهار طبیعت، حسام‌الدین سراج قطعه‌ی «باغ سرنوشت» را برای گسترش «صبر»، «بخشش» و «رضایت» در جامعه، منتشر کرد.
خبرگزاری ایلنا: هم‌زمان با فرارسیدن بهار طبیعت، حسام‌الدین سراج قطعه‌ی «باغ سرنوشت» را برای گسترش «صبر»، «بخشش» و «رضایت» در جامعه، منتشر کرد.

«باغ سرنوشت» نام قطعه‌ای است که در «همایش ملی صبر» و با حضور مقامات عالی‌رتبه‌ی کشور در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی رونمایی شد.
 
«باغ سرنوشت» با صدای سراج منتشر شد

حسام‌الدین سراج خواننده‌ قطعه‌ «باغ سرنوشت» است. این قطعه برای گسترش «صبر»، «بخشش» و «رضایت» و به سفارش ستاد ملی صبر تهیه شده است.

سراج درباره‌ چگونگی اجرای قطعه‌ «باغ سرنوشت» می‌گوید:‌ این قطعه برای گسترش مهربانی و صبر در جامعه تهیه شده و هدفش کمک به کسانی است که با اشتباه‌هایشان دچار بُحران شده‌اند. کسانی که می‌توانند توسط شاکیانشان بخشیده شوند و در آستانه سال نو و بهار به جمع خانواده‌هایشان بازگردند.

او ادامه می‌دهد: این قطعه به سفارش «ستاد ملی صبر» اجرا شده و این ترانه بخشی از حرکت بزرگی است که برای گسترش صبر و مهربانی در جامعه تلاش می‌کند. ترانه‌ قطعه‌ «باغ سرنوشت» را عبدالجبار کاکایی سروده و مضامینی نوع‌دوستانه دارد. ملودی این قطعه را هم خودم کار کرده‌ام و تنظیمش را آقای داوود ورزیده انجام داده است.

این خواننده‌ موسیقی ایرانی با اشاره به لزومِ گسترش صبر و بخشش در جامعه می‌گوید: کمک به افرادی که ناخواسته و با اشتباه در بحرانی قرار گرفته‌اند در سطح جامعه ضروری است؛

صدها فرشته بوسه بر آن دست می‌زنند / کز کار خلق یک گره بسته وآ کند

دوستانی که در ستاد ملى صبر زحمت می‌کشند و فعالیت می‌کنند تلاششان برای کمک به ترویج فرهنک صلح و بخشش و بردباری در جامعه و نیز حل مشکل کسانی است که ناخواسته گرفتار بُحران‌ها شده‌اند. به قول حافظ:

چو غنچه گر چه فروبستگی‌است کار جهان / تو همچو باد بهاری گره‌گُشا میباش

سراج درباره‌ی معضلات امروز جامعه و مقایسه‌ جامعه‌ امروز با گذشته، می‌گوید: جامعه‌ قدیم ما خلوت‌تر و متکی به اعتقادات و قائل به برکت و رحمت بود و در کل فضای بسیار بهتری داشت. البته جامعه‌ امروز ما هم اوضاع خوبی دارد اما گاهی خصلت‌هایی در آدمیان نمود پیدا می‌کند که علتش شاید رفتن به سمت مدرنیستم است. حرص اقتصادی در جامعه حاکم شده و افراد سعی می‌کنند در مسائل مادی از هم سبقت بگیرند؛ در حالی که قدیم مردم در مسائل معنوی از هم سبقت می‌گرفتند.

او ادامه می‌دهد: افرادی که علاقه‌مند به فرهنگ رحمت و برکت هستند تلاش می‌کنند که جامعه را به سمت سلامت، خیر و برکت ببرند و همدلی‌ها را زیاد کنند. این تلاش خیرخواهانه است. جامعه ما نیاز دارد که به این سمت برود؛ کمک به زیردستان و کسانی که مشکلات مالی دارند ضروری است.

امید محبی دبیر ستاد ملی صبر معتقد است، موسیقی اصیل و سنتی می‌تواند در خدمت ترویج خصلت‌های اصیل فرهنگی باشد.

محبی می‌گوید: قطعا تلاش براى تعالى و اشاعه رفتارهاى لطیف انسانی همچون صلح، بخشش و صبر؛ نیازمند ابزاری است که بتواند این ظرافت‌ها را به بهترین شکل بیان کند. بی‌شک هنرِ موسیقی یکی از موثرترین شیوه‌ها برای بیانِ این مفاهیمِ بزرگ است و قطعه‌ «باغ سرنوشت» هم برای ترویج صلح، بخشش و صبر در جامعه ساخته شده است.

دبیر ستاد ملى صبر از هموطنان دعوت کرد تا همراه با فرارسیدن فصل بخشایش و رویش دوباره طبیعت، با پیوستن به پویش بزرگ اجتماعى #من_میبخشم ببخشند تا شاهد رویش شادى و امید بیشتر در جامعه باشیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج