هشدار به مسافران مازندران: از توقف در کنار رودخانه ها خودداری کنید
۵۰۰۷۹۴
۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۸
۴۶۴۴
رئیس کمیته پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: براساس اخطاریه شماره 85 سازمان هواشناسی کشور با توجه به شرایط بد جوی در چند روز آینده مسافران، از توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیته پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: براساس اخطاریه شماره 85 سازمان هواشناسی کشور با توجه به شرایط بد جوی در چند روز آینده مسافران، از توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

‌‌اصغر بسطامی در گفت‌گویی با اعلام ورود سامانه بارشی به مازندران از مسافران عبوری محورهای ارتباطی خواست تا از ایجاد کمپینگ و چادر در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و رود دره‌ها خودداری کنند.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی وضعیت جوی بر‌اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی، با ورود سامانه بارشی از فردا تا اول فروردین اسمان استان با بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات همراه با بارش برف است.

رئیس کمیته پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآورشد: در این شرایط جوی هم‌چنین سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های همراه با آبگرفتگی معابر به‌علت بارش شدید همراه با رگبار و رعد و برق، در جاده‌های کوهستانی کاهش دید افقی، لغزندگی و اختلال در تردد به سبب بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

بسطامی گفت: بر این اساس هماهنگی لازم به منظور فراهم کردن تمهیدات مورد نیاز برای مقابله با هرگونه حادثه و خسارات احتمالی را باید دستگاه‌های اجرایی معمول داشته و به مسافران نوروزی توصیه می‌شود برای جلوگیری از بروز خسارت‌های احتمالی، تصمیم‌های لازم را به کار گیرند و از چادر زدن و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج