معرفی نامزدهای جایزه بهترین داستان تاریخی
۵۰۴۵۲۷
۰۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
۴۸۴۴ 
با اهدای هدیه هزار پوندی؛
جایزه والتر اسکات که به آثار داستانی تاریخی تعلق‌ می‌گیرد فهرست نهایی سال ۲۰۱۷ خود را اعلام کرد.
خبرگزاری مهر: جایزه والتر اسکات که به آثار داستانی تاریخی تعلق‌ می‌گیرد فهرست نهایی سال ۲۰۱۷ خود را اعلام کرد.

 به نقل از گاردین، داوران جایزه داستان تاریخی اسامی هفت رقیب دریافت این جایزه ۲۵ هزار پوندی را اعلام کردند. در این فهرست سبستین بری و فرانسیس اسپوفورد بار دیگر نبردی را که در رقابت جایزه کاستا داشتند تکرار می‌کنند.

به جز این دو نویسنده برجسته در این فهرست نویسندگان دیگری نیز در برابر نویسندگان تازه‌کار جای گرفته‌اند و به قول داوران به همین دلیل یکی از بهترین‌ سال‌های این جایزه رقم خورده است.
 
نامزدهای جایزه بهترین داستان تاریخی معرفی شدند

«روزهای بدون پایان» اثر سبستین بری که موفق به کسب جایزه کاستا شد و «تپه طلایی» اسپوفورد قوی‌ترین مدعیان دریافت این جایزه هستند که از سال ۲۰۱۰ اهدا می‌شود.

ماجرای هر دوی این رمان‌ها در آمریکا می‌گذرد و در حالی که اسپوفورد داستانش را در قرن هجدهم منهتن شکل داده، رمان بری یک قرن بعدتر و درباره جنگ داخلی است. هیات داوران این رمان را رمانی زنده خوانده‌اند.

در این فهرست رز ترمین برنده جایزه اورنج و گراهام سوییفت برنده جایزه من بوکر نیز جای دارند.

رمان گراهام سوییفت با عنوان «یکشنبه مادری» درباره سفر جین فیرچایلد مستخدم یتیمی است که به سمت استقلال گام برمی‌دارد.

چهار نویسنده زن امسال به عنوان فینالیست انتخاب شده‌اند در حالی که سال پیش تنها یک نویسنده زن به این فهرست راه یافته بود.

رمان ترمین که در فهرست نهایی جایزه زنان بیلیس نیز جای داشت با عنوان «سونات گوستاو» در سوییس و در دوران پس از جنگ جهانی دوم می‌گذرد.

کتاب سه نویسنده زن دیگر شامل «یک جاده محلی، یک درخت» نوشته جو بیکر، درامی درباره انقلاب روسیه با عنوان «پیشروی در حال اضمحلال» نوشته شارلوت هابسن و «مردم خوب» نوشته هانا کنت است.

«یک جاده محلی، یک درخت» یادآوری تجربیات ساموئل بکت در فرانسه به عنوان بخشی از جنبش مقاومت در جریان جنگ جهانی دوم است. هیات داوران از این کتاب به عنوان زیبایی شاعرانه یاد کرده‌اند.

بکر گفت: پس از این که فهمیدم بکت پس از خیانت به نازی‌ها با پایی پیاده از پاریس فرار کرد، تصمیم گرفتم کتابی در این باره بنویسم.

این فهرست از میان فهرست اولیه‌ای متشکل از نام ۱۳ کتاب انتخاب شد.

هر یک از راه‌یافتگان به فهرست نهایی یک جایزه هزار پوندی دریافت می‌کند.

جایزه ۲۵ هزار پوندی این رقابت از نظر ارزش مالی یکی از پنج جایزه برتر بریتانیا است و سال ۲۰۰۹ توسط دوک و دوشس بوکلوچ پایه‌گذاری شده است.

برای شرکت در این رقابت، کتاب‌ها باید به زبان انگلیسی نوشته شده باشند و نقطه تمرکز آنها بر ماجرایی باشد که حداقل ۶۰ سال پیش اتفاق افتاده است.

برنده این جایزه در جشنواره کتاب‌ مرزها در ۱۷ ژوئن معرفی و جایزه در مراسمی که نزدیک خانه والتر اسکات برگزار می شود، به برنده اهدا می‌شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج