راه‌اندازی فاز سوم شبکه ملی اطلاعات پس از انتخابات
۵۰۶۶۶۶
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
۲۲۷۷ 
وزیر ارتباطات اجرای فاز سوم و پایانی شبکه ملی اطلاعات را به پس از انتخابات ریاست‌جمهوری موکول کرد.
خبرگزاری ایسنا: محمود واعظی صبح امروز در حاشیه دیدار نوروزی با معاونین و کارکنان وزارت ارتباطات به ارائه توضیحاتی درباره مهم‌ترین برنامه‌های فاوای ایران در سال جاری پرداخت.

محمود واعظی با اشاره به رشد اقتصادی صورت گرفته در این بخش عنوان کرد: در سال گذشته بیش از ۷۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شد که امیدواریم امسال با افزایش ۳۰ درصدی اشتغال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را با ۱۳۰ هزار موقعیت شغلی جدید دنبال کنیم.

وی همچنین اظهار کرد: بهترین گزینه برای ریاست‌جمهور‌ی در دوره بعدی نیز آقای روحانی است که در صورت محقق شدن این مسئله دولت می‌تواند وعده‌های خود را در صورت اشتغال و رشد اقتصادی نهایی کند.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز به شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: قرار بر آن بود که فاز نهایی شبکه ملی اطلاعات اردیبهشت ماه و همزمان با روز جهانی ارتباطات رونمایی و راه‌اندازی شود، اما با توجه به اینکه فضای انتخاباتی در کشور حاکم است، بنا بر آن گذاشتیم که فاز سوم این طرح پس از انتخابات رونمایی شود.

واعظی در عین حال به ایجاد اختلالاتی که در لحظات اولیه سال در بخش دیتا یاد شده بود، اشاره کرد و گفت: البته باید توجه داشت که آنچه مربوط به شبکه ملی اطلاعات و یا ارتباطات داخلی نیز شده، هیچ مشکلی نداشته است و اگر مشکلی در دقایق سال تحویل در حوزه اینترنت وجود داشته به اینترنت بین‌الملل مربوط بوده است، زمانی که همواره از مردم خواسته‌ایم که از ارتباطات داخلی استفاده کنند.

وزیر ارتباطات گفت: در گذشته حدود ۹۵ درصد استفاده‌ای که از اینترنت صورت می‌گرفت، درست بود و تن‌ها پنج درصد از استفاده اینترنت ممکن بود به مسائل نادرست و غیراخلاقی مرتبط شود. اکنون این روند به دو درصد کاهش پیدا کرده، اما ما همچنان معتقدیم باید این عدد کمتر شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج