حبس ابد دو ایرانی بازداشت شده در کنیا
۵۰۶۶۹
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۳
۳۳۲۷ 
دو ایرانی دستگیر شده در کنیا به جرم آنچه مقامات این کشور در اختیار داشتن مواد منفجره و برنامه ریزی برای بمب‌گذاری خوانده‌اند، به حبس ابد محکوم شدند.
عصر ایران: دو ایرانی دستگیر شده در کنیا به جرم آنچه مقامات این کشور در اختیار داشتن مواد منفجره و برنامه ریزی برای بمب‌گذاری خوانده‌اند، به حبس ابد محکوم شدند.

تسنیم نوشت، یک دادگاه در کنیا دو ایرانی را به اتهام در اختیار داشتن 15 کیلوگرم ماده منفجره و تلاش برای بمب‌گذاری در شهرهای مختلف این کشور به حبس ابد محکوم کرد.

نام این دو نفر که احمد محمد و سید موسوی اعلام شده است ژوئن گذشته در نایروبی دستگیر شدند. بازپرسان این پرونده در ابتدا مدعی شده بودند که مشخص نیست این افراد با شبه‌نظامیان القاعده در سومالی ارتباط دارند یا با گروه دیگری مرتبط هستند.

رئیس جمهور کنیا که قرار است در ماه جولای به اتهام جنایت علیه بشریت در دادگاه کیفری بین المللی محاکمه شود نخستین سفر رسمی خود پس از رسیدن به قدرت را به انگلیس انجام خواهد داد.

وی قرار است در ماه جولای به اتهام جنایت علیه بشریت پس از اتفاقات خشونت بار انتخابات 2007-2008 میلادی در دادگاه بین المللی کیفری محاکمه شود.

سال گذشته چندین بمب‌گذاری در کنیا صورت گرفت که مقامات این کشور شبه‌نظامیان الشباب فعال در سومالی را به انجام این بمب‌گذاری‌ها متهم کردند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج