یک مدرسه روستایی در سردشت سوخت
۵۰۶۷۵۶
۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
۱۵۸۱۵
فرماندار سردشت گفت: به سبب برخوردار نبودن مردم روستاهای شهرستان سردشت از نعمت گاز سیستم گرمایشی مدارس روستایی سنتی بوده و علت آتش سوزی مدرسه «وسوکل» سردشت بخاری نفتی است.
خبرگزاری تسنیم: نژاد جهانی، علت آتش سوزی مدرسه «وسوکل» سردشت را بخاری نفتی این مدرسه کانکسی خواند و اظهار کرد: این اتفاق صبح امروز رخ داد که خوشبختانه به موقع دانش آموزان به بیرون از کلاس درس انتقال یافته و هیچ نوع جراحت جسمی به آنان وارد نشد.

فرماندار سردشت با بیان اینکه بنا به گزارشات رسیده صد در صد این مدرسه سوخته است افزود: با توجه به اینکه ضریب نفوذ گاز روستایی در شهرستان سردشت بسیار پایین است مدارس این روستا‌ها نیز از نظر سیستم گرمایشی به صورت سنتی و با بخاریهای نفتی اداره می‌شوند.

جهانی، مدرسه کانکسی «وسوکل» سردشت را دارای عمر ۶ سال خواند و خاطرنشان کرد: در این مدرسه ۲۰ دانش آموزان مشغول به تحصیل هستند.

فرماندار سردشت تصریح کرد: برابر گزارش‌های رسیده این مدرسه از خدمات بیمه برخوردار بوده و بخش مالی آن را می‌توان تأمین کرد، اما دانش آموزان در این روستای ۴۸ خانواری با بیش از ۲۰۰ نفر جمعیت نیازمند مدرسه‌ای مناسب هستند.

وی گفت: مقرر شد تا تأمین مدرسه مناسب برای این دانش آموزان، کلاس درس روستای وسوکل سردشت در مسجد این روستا برپا شود.

جهانی، وضعیت مدارس شهرستان سردشت را نامطلوب خواند و گفت: با وجود اینکه ساخت و ساز مدارس در شهرستان سردشت به واسطه خیرین مدرسه ساز پیشگام‌تر از بخش دولتی است، اما هنوز هم شاهد کمبودهای بسیاری در مدارس شهری و روستایی این شهرستان وجود دارد.

فرماندار سردشت خواستار تزریق اعتبار برای ایجاد امکانات برای ساکنان مناطق مرزنشین استان به ویژه شهرستان سردشت شد و اظهار کرد: ۲۰ فروردین امسال همایش شهرستانی خیرین مدرسه ساز در سردشت برگزار می‌شود و امید است در این همایش برای احداث مدرسه در روستای وسوکل تمهیداتی اندیشیده شود.

وی افزود: نسبت جمعیت روستایی به شهری در سردشت بیشتر است بنابراین لازم است برای تأمین گاز روستایی این شهرستان توجه ویژه شود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Oman
17:15 - 1396/01/14
خدا را شکر که آسیب جسمی به کسی وارد نشده است
اما اینطور که معلوم است باز هم باید شاهد اینگونه موارد در کلاسهای درس باشیم
افتخارمیکنیم که گازمان را به اروپا صادر میکنیم
اما افسوس که بیشتر مناطق محروم کشور از این نعمت خدادادی محروم هستند
بودجه های کلان مملکت در کدام بخش هزینه میشود که نمیتوانند دو کلاس درس را درمناطق محروم دایر کند؟
باید به مدارس و دانش آموزان مناطق محروم بیشتر رسیدگی شود که همین دانش آموزان هستند که فردا بیشتر به درد این مملکت و جامعه میخورند چونکه با درد آشنا هستند و درک میکنند
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1396/01/14
الحمدا... که برای هیچ دانش آموزی اتفاقی ناگوار رخ نداده
ولی تعجب من از این است که چرا هیچ اطلاع رسانی در اینخصوص در رادیو وتلوزیون نشد حالا اگه این اتفاق در زمان وزارت آقای حاجی بابایی بود تقریبا تمام کشور را با این موضوع درگیر می کردند واز هر گوشه ای فریاد وا اسفا بلند میشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج