حسگر اثر انگشت روی صفحه گوشی‌ها قرار می‌گیرد
۵۱۲۴۱۸
۲۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
۶۳۰۹
حسگر اثر انگشت روی صفحه‌نمایش بی‌شک قدم بزرگ بعدی در زمینه گوشی‌های هوشمند است. حالا شرکت CrucialTec ادعا می‌کند توانسته یک حسگر اثر انگشت شفاف بسازد.
وب سایت فارنت: حسگر اثر انگشت روی صفحه‌نمایش بی‌شک قدم بزرگ بعدی در زمینه گوشی‌های هوشمند است. حالا شرکت CrucialTec ادعا می‌کند توانسته یک حسگر اثر انگشت شفاف بسازد.
 
حسگر اثر انگشت روی صفحه‌نمایش به‌زودی به گوشی‌های ال‌جی، هواوی و اوپو می‌آید 

شرکت CrucialTec موفق شده حساسیت لمسی بخشی از صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند را به نحوی افزایش دهد که قادر به اسکن اثر انگشت باشد. به ادعای این شرکت اضافه کردن این فناوری به صفحات نمایش گوشی‌های هوشمند اقتصادی و قابل تولید انبوه بوده و به این ترتیب می‌توانیم به‌زودی شاهد عرضه گوشی‌هایی با این فناوری باشیم تا دیگر محبور به قرار دادن حسگر اثر انگشت در حاشیه پایینی گوشی و یا پشت آن و در محلی نه‌چندان مناسب مثل گلکسی اس 8 نباشیم. خوب است بدانید CrucialTec تولیدکننده حسگرهای اثر انگشت گوشی‌های ال‌جی، هواوی و اوپو بوده و به این ترتیب می‌توان انتظار داشت پرچم‌داران آینده این برندها مثل LG V30 و Mate 10 از این فناوری جدید بهره ببرند.

به گفته CrucialTec این شرکت توسعه فناوری حسگر اثر انگشت در صفحه‌نمایش یا DFS را از سال 2012 آغاز کرده و حالا با موفقیت این پروژه به دنبال ثبت پتنت‌ها و حق اختراع به منظور تولید انبوه است. گفتنی است سامسونگ نیز با سرمایه‌گذاری در شرکت Synaptics به دنبال فناوری مشابهی بود که ظاهراً به گلکسی اس 8 نرسیده است. گفته می‌شود فناوری DFS اولین بار در گوشی‌های چینی ظاهر خواهد شد اما در صورت موفقیت حتماً به محصولات شرکت‌های بزرگ‌تر نیز خواهد آمد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج