ایده هایی از برترین دکوراتورهای دنیا
۵۱۶۰۰
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۷
۱۷۳۳۶
شیمن در فرهنگ ایرانی جایگاه خاصی دارد و می‌گویند این ماجرا ریشه در فرهنگ مهمان‌نوازی ایرانی دارد. ایرانی‌ها از روزهای دور، بهترین اتاق خانه‌شان را اتاق مهمان می‌نامیدند و بهترین وسایل‌شان را در آن می‌گذاشتند تا مهمانان‌شان احساس آرامش کنند.
برترین مجله اینترنتی ایران

مجله زندگی ایده آل: نشیمن در فرهنگ ایرانی جایگاه خاصی دارد و می‌گویند این ماجرا ریشه در فرهنگ مهمان‌نوازی ایرانی دارد. ایرانی‌ها از روزهای دور، بهترین اتاق خانه‌شان را اتاق مهمان می‌نامیدند و بهترین وسایل‌شان را در آن می‌گذاشتند تا مهمانان‌شان احساس آرامش کنند. امروز هم این ماجرا چندان تفاوتی با گذشته ندارد. شاید فرقش بیشتر در این باشد که در خانه‌های کوچک امروزی ورودی خانه در کنار نشیمن قرار گرفته است و نشیمن و پذیرایی دیگر چندان از هم جدا نیستندو همین کمی کار را سخت‌تر می‌کند چرا که باید وسایلی متنوع را در یک اتاق جا داد؛ اما زیاد نگران نباشید ما می‌‌خواهیم به شما بگوییم چگونه هرچه بیشتر این قلب خانه را دلپذیر کنید.1. سراغ وسایل زیاد نروید

چیدن وسایل زیاد می‌‌تواند اتاق شما را زشت کند حتی اگر بزرگ‌ترین اتاق نشیمن را داشته باشید و با وسیله‌های زیاد آن را خیلی شلوغ کنید، شبیه خانه‌ محتکرانی می‌شود که از هر جای یک چیز جمع کرده‌اند. توصیه می‌کنیم  برای داشتن یک اتاق نشیمن شیک و خلوت به وسایل اصلی قناعت کنید یعنی یک کاناپه، یک کتابخانه، یک صندلی راحتی، یک میز جلوی مبل و یک میز ناهارخوری. همه این وسایل را به گونه‌ای بچینید که مسیر رفت و آمد را مسدود نکند.

اجزای‌ مبلمان‌ به‌ صورت‌ آزادانه‌ و به‌ راحتی‌ در فضا قرار می‌‌گیرد و چیدمان‌های‌ مختلف‌ آن‌ امکان‌‌پذیر است و شرایط‌ انجام‌ فعالیت‌ را مهیا می‌‌سازد. این‌ چیدمان بیشتر برای‌ خانه‌‌های‌ بزرگ‌ و متوسط‌ پذیرفتنی‌ است.

2. خانه شما به هرس نیاز دارد

اگر می‌خواهید خانه‌ای منظم داشته ‌باشید باید دیگر به دنبال جمع کردن و دور نینداختن وسایل مختلف نباشید؛ مثلا از هر مجله‌ای که می‌خرید فقط دو شماره آخر آن را را نگه دارید و بقیه را دور بیندازید؛ نهایتا می‌توانید صفحه مقالات مورد علاقه‌تان را جدا کنید و  آنها را در یک کشو نگه دارید.

3. خانه را تمیز نگه‌دارید

هر چقدر خانه شما تمیزتر باشد و وسایل با نظم بیشتری چیده ‌شده ‌‌باشند دکوراسیون خانه هم بیشتر به چشم می‌آيد؛ مثلا اگر روی میز اپن آشپزخانه بیش از اندازه وسایل باشد، چهره آشپزخانه زشت می‌شود یا میز پای مبل تا جایی كه طراحان معروف دکوراسیون می‌گویند باید تا 75 درصد خالی از هرگونه وسیله‌ای باشد و به جای آنكه زیرمیز کشوها یا قفسه‌هایی تعبیه شود كه وسایل مورد نیاز را به جای روی میز در آنها قرار داد تا این وسایل همیشه در دسترس باشند.

4. وسایلی که کار را راحت می‌کنند

گاهی وسایل کوچکی روی میز وجود دارند که به راحتی می‌توانند میز و خانه شما را نامرتب نشان دهند؛ مثل شمع، گلدان، نمکدان و... . شما می‌توانید برای اینکه میزتان منظم‌تر به نظر برسد یک سینی یا هر وسیله دیگری که بتوان آنها را در یک جا جمع کرد روی میز قرار دهید و همه این وسایل را درون آن بچینید تا هم جابه‌جایی وسایل راحت‌تر انجام شود، هم گردگیری کار آسان‌تر صورت گیرد و میز شما منظم‌تر به نظر برسد.

جایی برای دستگاه‌های کنترل از راه دور :خیلی اوقات دستگاه‌های کنترل از راه دور حسابی نظم اتاق را به هم می‌زنند و در نهایت هم وقتی به آنها نیاز دارید؛ پیدا کردن‌شان کاری دشوار است. پیشنهاد می‌کنیم یک مکان جداگانه برای کنترل‌ها در نظر بگیرید، مثلا می‌توانید یک جعبه فانتزی کوچک یا کاسه‌ای را به عنوان جایگاه کنترل‌ها در نظر بگیرید و از همه اعضای خانواده  بخواهید که کنترل‌ها را در آن بگذارند.

5. کوسن‌ها اتاق را منحصر به فرد می‌کنند

کوسن‌های رنگی حسابی به خانه شما رنگ و طراوت می‌دهند به خصوص اگر رنگی‌ متفاوت از مبل‌ها و البته مکمل رنگ آنها داشته‌باشند؛ می‌توانید از چند کوسن طرح‌دار در کنار چند کوسن رنگی ساده استفاده کنید. روی یک کاناپه می‌توان بین 2 تا 5 کوسن قرار داد.

6. فضا را دوبرابر کنید

بین وسایل خانه چیزهای زیادی هست که در آنها فضاهای مخفی وجود دارد؛ مثلا کاناپه‌ای مانند این اتاق می‌تواند یک فضای اضافی در زیر آن وجود داشته‌ باشد که وسایل اضافی را درون آن قرار دهید بدون اینکه اتاق شلوغ شود. اگر خانه‌ای کوچک دارید هنگام خرید حسابی حواستان را جمع کنید تا بیشتر وسایل اینچنینی با فضاهای مخفی انتخاب کنید.

7. فرش بزرگ اتاق را بزرگ نشان می‌دهد

پهن کردن چند تکه فرش کوچک روی زمین هم اتاق را نامرتب‌ جلوه می‌دهد و هم چون فضا تکه تکه می‌شود، اتاق کوچک‌تر جلوه می‌کند، توصیه می‌کنیم در عوض یک فرش یا موکت نسبتا بزرگ زیر مبل و میز بیندازید تا نه تنها اتاق زیباتر شود بلکه بزرگ‌تر هم به نظر برسد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج