هشدار هواشناسی: در حاشیه رودخانه‌ها توقف نکنید
۵۲۵۳۹۲
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
۱۱۶۵۹
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:هموطنان احتیاط لازم را به خصوص در روزهای تعطیل پایان هفته کرده و از توقف و برپایی چادر در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌هایی که می تواند در جریان سیلاب قرار گیرند، جدا خودداری کنند.
خبرگزاری ایسنا:‌ مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:هموطنان احتیاط لازم را به خصوص در روزهای تعطیل پایان هفته کرده و از توقف و برپایی چادر در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌هایی که می تواند در جریان سیلاب قرار گیرند، جدا خودداری کنند.  

احد وظیفه درگفت‌وگویی ، با بیان اینکه تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی بیانگر رشد ناپایداری همرفتی بخصوص در بعدازظهر و اوایل شب طی دو روز آینده در دامنه‌های جنوبی و ارتفاعات البرز، شمال شرق، مرکز کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی است،اظهار کرد: وقوع رگبار ، رعدوبرق و سیلاب‌های ناگهانی در مناطق فوق بخصوص در مناطق کوهپایه‌ای و آبرفت‌های شیب دار بسیار محتمل است.همچنین بر این اساس هشدار وضعیت هوا برای استان های زیر طی دو روز آینده اعلام می‌شود.

وی افزود:  بعدازظهر روز پنج شنبه( 14 اردیبهشت ) شمال تهران، شمال سمنان، شمال و غرب خراسان رضوی، شمال قزوین، غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، لرستان، جنوب همدان، مرکزی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد همراه خواهد بود. در روز جمعه (15اردیبهشت) نیز شاهد رگبار ، رعدوبرق و وزش باد در نیمه شمالی خراسان رضوی، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری،  جنوب و غرب اصفهان، نیمه شمالی استان های تهران ، قزوین و البرز و همچنین سمنان و غرب کردستان خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان اظهارکرد:توصیه می‌شود که هموطنان احتیاط لازم را به خصوص در روزهای تعطیل پایان هفته به عمل آورند و از توقف و برپایی چادر در حاشیه رودخانه ها و مسیل‌هایی که می تواند در جریان سیلاب قرار گیرند، جدا خودداری کنند. 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج