راه رفتن بی دردسر نابینایان با دوربین 3 بعدی
۵۴۹۰۲۳
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
۱۲۸۷ 
با ابداع یک دوربین سه بعدی و یک سیستم پوشیدنی خاص افراد نابینا نه تنها می توانند بدون دردسر در محیط های مختلف حرکت کنند، بلکه می توانند صندلی های خالی را ببینند و برای نشستن انتخاب کنند.
خبرگزاری مهر: با ابداع یک دوربین سه بعدی و یک سیستم پوشیدنی خاص افراد نابینا نه تنها می توانند بدون دردسر در محیط های مختلف حرکت کنند، بلکه می توانند صندلی های خالی را ببینند و برای نشستن انتخاب کنند.

 راه رفتن بی دردسر نابینایان با ابداع دوربین ۳ بعدی
 
به نقل از دیجیتال ترندز، محققان دانشگاه ام آی تی ابزاری را ابداع کرده اند که متشکل از یک دوربین سه بعدی، کمربندی با ۵ موتور ارتعاشی و یک رابط کاربری الکترونیک خط بریل است که به کاربران به طور آنی اطلاعات بیشتری در مورد محیط اطراف می دهد.

سیستم یاد شده به طور لحظه به لحظه محیط اطراف را اسکن می کند و فضاهای خالی و مناسب برای راه رفتن نابینایان را می یابد. این سیستم هرگونه مانع در برابر فرد نابینا را هم با استفاده از سیستم بصری خود شناسایی می کند. بنابراین فرد نابینا دیگر نیازی به استفاده از عصای سفید و حرکت مداوم آن در برابر خود ندارد.

این سیستم می تواند موانع زائد را از موانع قابل استفاده مانند صندلی تشخیص دهد و اطلاعات مربوطه را به سرعت از طریق کمربند ارتعاشی برای کاربر ارسال کند و لذا شخص نابینا می تواند برای نشستن بر روی صندلی خالی هم تصمیم بگیرد.

دوربین سه بعدی این سیستم از توان پردازش بالایی برخوردار است و از الگوریتم های پیشرفته شناسایی چهره برخوردار است و داده های محیطی را به طور محرمانه به فرد نابینا منتقل می کند. موتور ارتعاشی این سیستم هم در صورتی که فرد در دومتری یک مانع قرار بگیرد به لرزش درآمده و هشدار می دهد. اطلاعات مربوط به خالی بودن صندلی ها هم از طریق پد الکترونیک خط بریل قابل فهم است.

این سیستم در آزمایش های صورت گرفته با دقت ۸۰ درصد توانسته موانع را از صندلی های خالی به درستی تمییز دهد. دقت کلی سیستم هدایت مذکور نیز ۸۶ درصد بوده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج