انتقاد تند از سیاست جدید ترامپ در قبال کوبا
۵۵۰۸۳۵
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۵
۱۷۸۴ 
سیاستمداران حزب جمهوری‌خواه بعد از اقدام روز جمعه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در لغو توافق دولت قبلی این کشور با کوبا انتقادات تندی علیه سیاست جدید وی مطرح کردند.
خبرگزاری فارس: سیاستمداران حزب جمهوری‌خواه بعد از اقدام روز جمعه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در لغو توافق دولت قبلی این کشور با کوبا انتقادات تندی علیه سیاست جدید وی مطرح کردند.

رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی قبل اعلام کرد پیشرفت‌های صورت گرفته در سیاست دولت قبلی این کشور در قبال کوبا را لغو و قوانین منع گردشگری و اعمال تحریم‌ها را برقرار خواهد کرد.

این تصمیم فوراً با واکنش اعضای جمهوری‌خواه در هر دو مجلس کنگره آمریکا رو به رو شد. «جاستین آماش»، نماینده جمهوری‌خواه ایالت میشیگان در مجلس نمایندگان آمریکا گفت ترامپ در حالی از امنیت ملی سخن می‌گوید که «با عربستانی‌ها می‌رقصد و به آنها سلاح می‌فروشد.»

«تام ایمر»، نماینده ایالت مینه‌سوتا در مجلس نمایندگان هم از ترامپ بابت وعده‌هایی که در تبلیغات انتخاباتی برای تعییر وضع موجود داده بود انتقاد کرد.

این نماینده همچنین در بیانیه‌ای نوشت: «مهم‌تر از همه، تصمیم امروز با دعوت از سایر کشورهای خارجی برای حضور در حیات خلوت ما جهت پر کردن خلأی ناشی از این تصمیم، نوعی خطر امنیتی جدید برای مردم آمریکا و سرزمین ما ایجاد می‌کند.»

جف فلیک و پاتریک لیهی، دو نماینده جمهوری‌خواه در مجلس سنا هم اعلام کردند که هر گونه سیاستی که توان آمریکایی‌ها برای سفر آزاد به کوبا را محدود کند در راستای منافع مردم آمریکا یا کوبا نیست.»

لیهی هم کاخ سفید را به «اعلان جنگ دوباره» با کوبا متهم کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج