راه رفتن، جایگزینی برای اثرانگشت!
۵۵۲۳۲۸
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
۱۲۰۲
محققان در تلاش‌اند با استفاده از رفتارهای فردی مانند راه رفتن، به روشی برای تشخیص هویت دست پیدا کنند.
وب سایت سایبربان: محققان در تلاش‌اند با استفاده از رفتارهای فردی مانند راه رفتن، به روشی برای تشخیص هویت دست پیدا کنند.
 
 راه رفتن جایگزینی برای اثرانگشت

ژنرال آلن لین (Lt. Gen. Alan Lynn)، در تاریخ 13 ژوئن در گردهمایی عملیات دفاع سایبری در شهر بالتیمور (Baltimore) که بزرگ‌ترین شهر و مرکز فرهنگی ایالت مریلند در کشور آمریکا است، درباره نسل بعدی کارت‌های شناسایی (CAC) صحبت کرد. در این روش که با بررسی دقیق رفتار و شیوه زندگی کاربران، می‌توان آن‌ها را تأیید هویت کرد، نکات امنیتی به نحوی خصوصی‌سازی می‌شود که دیگر امکان سرقت و جعل هویت‌های فردی وجود نخواهد داشت.

این مقام آمریکایی، راه رفتن را به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای شناسایی فرد اعلام کرد و گفت: «راه رفتن شما همانند اثرانگشت شما منحصربه‌فرد است و می‌توانیم با استفاده از این روش جدید، امکان دسترسی امن و مطمئن را برای کاربران فراهم نماییم.»

آلن لین، پیش‌بینی می‌کند در آینده نزدیک از این روش برای قفل تلفن‌های همراه استفاده شود و می‌توان ترکیبی از رفتارهای یک فرد را برای قفل تلفن همراه او، به‌صورت اختصاصی و منحصربه‌فرد در نظر گرفت.

پیش‌ازاین هم از روش‌های مختلفی برای تشخیص هویت استفاده ‌شده است؛ به‌عنوان‌مثال از روشی چون مردمک چشم یا روش‌های بیومتریک دیگر در تشخیص هویت بهره‌برداری شده است که همه آن‌ها، گامی مؤثر در جهت افزایش امنیت فردی و کاربری محسوب می‌شوند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج