انتشار اطلاعات خصوصی تمام رأی‌دهندگان آمریکایی
۵۵۳۱۶۳
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹
۸۹۱
سهل‌انگاری یک شرکت طرف قرارداد با حزب جمهوری‌خواه آمریکا باعث شده اطلاعات تقریباً تمامی رأی‌دهندگان این کشور در انتخابات ریاست جمهوری گذشته در فضای مجازی منتشر شود.
خبرگزاری مهر: سهل‌انگاری یک شرکت طرف قرارداد با حزب جمهوری‌خواه آمریکا باعث شده اطلاعات تقریباً تمامی رأی‌دهندگان این کشور در انتخابات ریاست جمهوری گذشته در فضای مجازی منتشر شود.
 
 نشت اطلاعات خصوصی تمام رأی‌دهندگان آمریکایی

این سهل‌انگاری می‌تواند یک فاجعه امنیتی برای کل آمریکا به بار آورد، زیرا جزییات اطلاعات شخصی تمامی کسانی که سال گذشته در ایالات‌متحده رأی داده‌اند، در اینترنت به دست هکرها افتاده است.

حجم کل این اطلاعات بالغ‌بر 9.5 میلیارد داده مجزاست. شرکت Deep Root Analytics این اطلاعات را به‌منظور تحلیل شیوه رأی‌دهی مردم آمریکا و پیش‌بینی فرایندهای یادشده در آینده دریافت کرده بود. در مورد برخی افراد این اطلاعات تنها شامل نام و نام خانوادگی و اطلاعات تماس آن‌ها نیست و حتی جزییاتی مانند اطلاعات خصوصی آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی را در برمی‌گیرد.

Deep Root Analytics داده‌های کاربری این افراد را باسابقه رأی دادن آن‌ها مقایسه کرده تا بتواند اولویت‌ها و علائق سیاسی آن‌ها را در آینده حدس بزند.

بی‌توجهی کارکنان شرکت یادشده موجب شد تا این حجم از اطلاعات به مدت 12 روز بدون هیچ‌گونه کلمه عبوری در اینترنت در دسترس باشد و می‌توان حدس زد که داده‌های یادشده به دست افراد زیادی افتاده که قصد داشته باشند از آن‌ها سوءاستفاده کنند. شرکت مذکور از این بابت عذرخواهی کرده، اما مدعی شده در مورد ابعاد آن اغراق‌شده است.

افشای این حجم از اطلاعات خصوصی رأی‌دهندگان آمریکایی تابه‌حال سابقه نداشته و هنوز مشخص نیست آیا هکرهای خطرناک به آن‌ها دسترسی یافته‌اند یا خیر. پیش‌ازاین عده‌ای از هکرهای منتسب به روسیه به نفوذ به شبکه‌های رایانه‌ای حزب دموکرات آمریکا ایمیل‌های ردوبدل شده و داده‌های خصوصی این حزب را سرقت کرده بودند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج