احتمال برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر
۵۵۵۲۳۱
۰۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶
۴۱۳۲ 
دانشمندان هشدار دادند
آیا ما در آستانه انقراض هستیم؟ بر اساس اظهارات اخیر گروهی از دانشمندان برجسته، برخورد ناگهانی یک سیارک به کره زمین می‌تواند منجر به نابودی نژاد بشر شود و ما انسان‌ها برای این رویداد آماده نیستیم!
وبسایت گجت نیوز - آرش صابری: گروهی از دانشمندان، از احتمال برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر خبر داده‌اند. آیا نژاد بشر در آستانه نابودی بر اثر برخورد اجرام فرازمینی قرار دارد؟

آیا ما در آستانه انقراض هستیم؟ بر اساس اظهارات اخیر گروهی از دانشمندان برجسته، برخورد ناگهانی یک سیارک به کره زمین می‌تواند منجر به نابودی نژاد بشر شود و ما انسان‌ها برای این رویداد آماده نیستیم!
 
احتمال برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر

گروهی از اخترفیزیک‌دانان معتقدند که برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر ، تنها در کسری از ثانیه انجام خواهد گرفت! از آنجا که همین حالا نیز هزاران سیارک و جرم آسمانی در حال حرکت به سمت زمین هستند، می‌بایست خطر برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر را به شکلی جدی‌تر مورد بررسی قرار دهیم.

پروفسور آلن فیتزسیمون (Alan Fitzusimmon) در این باره می‌گوید که با برخورد سیارک و یا اجرام آسمانی به زمین، رویدادهای هولناکی در انتظار زمین خواهد بود. ستاره‌شناسان، هر روزه سیارک‌هایی را کشف می‌کنند که می‌توانند به عنوان یک خطر بالقوه برای زمین مورد بررسی قرار گیرد. در همین راستا کارشناسان هشدار داده‌اند که بر اثر برخورد سیارک به زمین ، بخش بزرگی از تمدن‌ها و شهرهای سراسر جهان به کلی تخریب خواهند شد. اگر سیارک مذکور در اندازه بزرگ‌تری باشد، حتی این توانایی را دارد که حیات را به طور کامل از سطح زمین پاک کرده و منجر به انقراض نسل بشر شود!

احتمال برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر

پروفسور فیتزسیموندر این باره می‌گوید:

    دانشمندان و مهندسان، می‌بایست ضمن همکاری با یکدیگر تمامی اجرام و سیارک‌های نزدیک به سیاره زمین را شناسایی کرده و به درک کاملی از خطرات احتمالی هریک از آنان برسند. تاکنون، تعداد 1800 جرم خطرناک در ماورای زمین کشف شده‌اند، اما تعداد واقعی آنان بسیار بیشتر از این رقم است! ستاره‌شناسان، روزانه تعداد بسیاری از سیارک‌های نزدیک به زمین را کشف می‌کنند که همه آنان برای زمین تهدیدآفرین هستند. از این رو، ممکن است رویداد بعدی تونگوسکا (Tunguska) ما را غافل‌گیر کند! با وجود اینکه ما از وجود این اجرام خطرآفرین باخبر هستیم، اما تاکنون هیچ اقدامی برای خنثی‌سازی خطرات آنان انجام نگرفته است.

هشدار این گروه از دانشمندان، با یادآوری رویداد تونگوسکا همراه است. رویدادی که در سال 1908 میلادی و در منطقه سیبری به وقوع پیوست، برخورد سیارکی به زمین همه چیز را تا شعاع 1200 کیلومتری خود با نابودی همراه ساخت!

در برخورد سیارکی تونگوسکا، این جرم آسمانی ضمن ورود به اتمسفر سیاره زمین، به سرعتی در حدود 55 هزار کیلومتر بر ساعت رسید و سپس به زمین برخورد کرد. انرژی آزاد شده بر اثر این برخورد، 185 برابر بیشتر از بمب‌باران اتمی هیروشیما بود! برآوردها حاکی از آن هستند که این سیارک در لحظه ورود به اتمسفر زمین 30 کیلومتر بر ساعت بوده و در فاصله 5 کیلومتری زمین منفجر شده است.

اما باید توجه داشت که رویداد تونگوسکا، تنها واقعه‌ای نیست که بزرگی این تهدیدات فرازمینی را به رخ ما می‌کشند! در ژانویه 2017، سیارکی در اندازه یک دستگاه اتوبوس به شکلی غیر منتظره از میان ماه و زمین عبور کرد؛ وقوع چنین پدیده‌هایی حاکی از آن هستند که بشریت، برای چنین خطراتی هنوز آمادگی ندارد.

دانشمندان نسبت به احتمال برخورد سیارک به زمین و نابودی نژاد بشر هشدار دادند!

همین حالا که شما در حال مطالعه این مطلب هستید، تعداد بسیاری از سیارک‌ها و دنباله‌دارها به دور خورشید گردش می‌کنند. در صورتی که یکی از همین اجرام آسمانی با کره زمین هم‌مسیر شوند، برخورد آنان به سیاره ما می‌تواند یک فاجعه غیر قابل جبران را به بار آورد. به عقیده کارشناسان، سیارک‌ های غول پیکر 10 کیلومتری که از نادرترین نمونه آنان‌ هستند، موجب نابودی نژاد دایناسورها از زمین شده‌اند. از این رو، برخورد چنین سیارک‌هایی به زمین می‌تواند آسیب جبران‌ناپذیری به تمدن ما بزند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1396/04/04
شما هم با این خبراتون...چرا اینقد ما رو میترسونین
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1396/04/04
چرا میگویید تمدن ما ! باید می نوشتی تمدن آنها. ما تمدن کجامون بود؟ البته اگر سیارک بیاد پایین میخوره توی سر آدمهای بدبخت.
بدبخت اگر مسجد و آدینه بسازد
یا سقف فرو ریزد یا قبله کج آید
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1396/04/05
...
اما من قلبا اعتقاد دارم، خدایی هست....
عمیقا معتقدم خدا نسل بشر رو حفظ خواهد کرد تا همه ی ما به مقصود برسیم.
واقعااااا احمقانس فکر کنی این بشر،این تفکر، این عقل، بی هدف اومده،......
احمقانس بترسی از این اتفاقات.....
یادتونه میگفتن سال ۲۰۱۲ دنیا نابود میشه؟
............
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1396/04/10
یعنی میشه؟ راحت شیم از این كشور و ادمهای نفرین شده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج