مراسم نکوداشت «علی معلم» در جشنواره اصفهان
۵۵۹۹۰۰
۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
۲۰۹۹
آذر معماریان، همسر زنده‌یاد علی معلم، در مراسم نکوداشت این سینماگر، از ناکام ماندن پروژه سینمایی «کورش» و علاقه علی معلم به جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت.
خبرآنلاین: آذر معماریان، همسر زنده‌یاد علی معلم، در مراسم نکوداشت این سینماگر، از ناکام ماندن پروژه سینمایی «کورش» و علاقه علی معلم به جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت.

مراسم نکوداشت زنده‌یاد علی معلم، عصر امروز، دوشنبه ۱۲ تیر در سینما فلسطین شهر اصفهان با حضور خانواده این هنرمند برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که در بخش جنبی سی‌امین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار شد، آذر معماریان و امید و ایمان معلم، اعضای خانواده این تهیه کننده و منتقد فقید سینما، پشت تریبون قرار گرفتند.
 
مراسم نکوداشت «علی معلم» در جشنواره اصفهان

آذر معماریان، همسر زنده‌یاد علی معلم با اشاره به علاقه همیشگی این سینماگر برای حضور در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان گفت: «او هیچگاه کودک درون خود را فراموش نکرد و معتقد بود بچه‌ها باید شاد زندگی کنند و باید در کارهای فرهنگی حضوری فعال داشته باشند.»

او ادامه داد: «درباره معلم باید بگویم که از ابتدای کودکی برای مقصدش بسیار فعالیت کرد، بسیار خواند و بسیار دید تا به امروز رسید. نظر کارشناسی معلم به سینمای جهان و ایران غبطه‌برانگیز بود.»

همسر مرحوم علی معلم تاکید کرد: «همه وجود او عشق بود و در همه مراودات خود همچون کودکان بود و اگر در صحبت با کسی مشکلی پیش می‌آمد در لحظه آن را می‌بخشید.»

او با اشاره به توجه و حساسیت علی معلم به فرزندانش گفت: «فرزند کوچک‌مان هنوز تلفن همراه ندارد به این دلیل که مرحوم معلم اعتقاد بر این داشت که هر چیزی باید در سن خودش استفاده شود، پس از درگذشت مرحوم معلم این نخستین برنامه بزرگداشتی است که برق چشم کودکان ما را شاد می‌کند به این دلیل که شادی کودکان آرزوی همیشگی ایشان بود.»

معماریان در باره به سرانجام نرسیدن پروژه «کورش» توضیح داد: «او انرژی بسیاری برای اخذ مجوز فیلم «کوروش» پیش از ساخت فیلم «300» گذاشت اما متأسفانه نتوانست این کار را بکند و پس‌ از آنکه مجوز گرفت سدهای بسیاری در مقابل آن قرار داشت.»

ایمان معلم نیز در سخنانی بیان کرد: «بچه‌های امروز به سوپرقهرمانان هالیوودی علاقمندند و کمتر به قهرمانان داخلی توجه می‌کنند.»

امید معلم نیز خاطراتی از پدرش تعریف کرد و افزود: «پدر من هیچ‌گاه وجه کودکانه خود را فراموش نمی‌کرد و دنیا را از نگاه کودک رصد می‌کرد.»

سپس طهماسب صلح‌جو روی صحنه آمد و گفت: «علی معلم زمانی که به دنبال انتشار دنیای تصویر بود، با من و تعدادی دیگر از منتقدان مشورت کرد. در ابتدای کار افراد زیادی دوست نداشتند با این مجله کار کنند اما بعد از مدتی همین افراد خواستند که با این مجله همکاری کنند.»

رضا درستکار دیگر سخنران این مراسم بود که گفت: «معلم خصلت‌های خاصی داشت، اول اینکه همه‌جا با زیبایی می‌آمد و زیبا بود، چون معصومیت درون خود را همیشه حفظ کرده بود. او همیشه امید و ایمان را با هم داشت، مردی که با ذوق و با برکت بود و آن را نشان می‌داد.»

درپایان این مراسم، با حضور علیرضا رضاداد، دبیر جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان و جمعی از مدیران، هنرمندان و منتقدان روی صحنه، از خانواده علی معلم تقدیر به‌عمل آمد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج