آمار دقیق مبتلایان به «ایدز» و «تب کریمه کنگو»
۵۶۲۹۶۷
۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
۳۳۶۵۲ 
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اظهار کرد: ۷۹ مورد فرد مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو در کشور شناسایی شده است که از این تعداد ۵ نفر فوت کرده‌اند. وی همچنین از وجود ۳۴ هزار و ۹۰۰ بیمار مبتلا به عفونت اچ‌آی وی در سطح کشور خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اظهار کرد: ۷۹ مورد فرد مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو در کشور شناسایی شده است که از این تعداد ۵ نفر فوت کرده‌اند. وی همچنین از وجود ۳۴ هزار و ۹۰۰ بیمار مبتلا به عفونت اچ‌آی وی در سطح کشور خبر داد.

محمدمهدی گویا در حاشیه اجلاس معاونان بهداشت دانشگاه‌ها در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بیماری تب کریمه کنگو در کشور تحت کنترل است، اظهار کرد: با توجه به اینکه معمولا در این فصل این بیماری مشاهده می‌شود، همواره شاهد هستیم افرادی که به طور مستقیم با دام سر و کار دارند یا نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکردند دچار بیماری تب کریمه کنگو شدند و به این بیماری مبتلا گشته‌اند.

وی ادامه داد: این بیماری تحت کنترل است و در حال حاضر توانسته‌ایم ۷۹ مورد بیماری را در افراد شناسایی کنیم و ۵ مورد نیز در این زمینه فوتی داشتیم. همچنین اکثریت افراد مبتلا به این بیماری بهبود یافتند و مابقی تحت درمان و مراقبت هستند و جای هیچ نگرانی نیست.

گویا با بیان اینکه در بحث کاهش بیماری تب کریمه کنگو باید همواره اقدامات بهداشتی مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: جلوگیری از تردد و جابه‌جایی بی‌رویه دام و نیز جلوگیری از قاچاق دام و عدم توجه به رعایت اصول بهداشتی توسط افراد درگیر با دام، از عوامل مهم در زمینه بروز و شیوع بیماری تب کریمه کنگو است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم مدرن‌سازی دامداری‌ها در کشور، افزود: یکی از عوامل مهم در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری‌ها، مدرن‌سازی دامداری در سطح کشور است و هر چقدر دامداری‌ها مدرن شوند، بیماری تب کریمه کنگو کاهش می‌یابد. همچنین با صنعتی شدن کشتارگاه‌ها بیماری تب کریمه کنگو هم کاهش می‌یابد.

گویا با اشاره به اینکه هم‌گرایی و همراهی سازمان‌ها نسبت به سال‌های گذشته در کنترل این بیماری بهتر شده، گفت: این بیماری نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشم‌گیری نداشته است.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر بیماری وبا در سطح کشور چه شرایطی دارد، افزود: بیماری وبا و بیماری اسهالی نداریم ولی با این وجود تا پایان آبان‌ماه در آماده‌باش هستیم.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همچنین از وجود ۳۴ هزار و ۹۰۰ بیمار مبتلا به عفونت اچ‌آی وی در سطح کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد ۳۴ هزار و ۹۰۰ بیمار مبتلا به عفونت اچ‌آی‌وی شناسایی و تحت مراقبت و درمان هستند و ۸ هزار نفر فوت و ۹ هزار تحت درمان و مابقی تحت مراقبت هستند.

گویا در دومین روز از نشست معاونان بهداشت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم‌پزشکی سراسر کشور، با اشاره به وضعیت ایدز گفت: مهم‌ترین هدف در خصوص ایدز که وزارت بهداشت دنبال می‌کند دو موضوع شناسایی افراد و موقعیت‌های پرخطر است.

وی افزود: از جمله برنامه‌هایی که در این خصوص انجام می‌شود، شناسایی نقاط مداخله برای رسیدن به هدف پوشش درمان مناسب است که شامل شناسایی موارد جدید، کنترل و گسترش برنامه‌های توصیه شده و ایجاد تست برای جمعیت‌های کلیدی و مکان‌های پرخطر است.

گویا، پیگیری پرونده‌های غیرفعال و فعال‌سازی باشگاه‌های مثبت را از دیگر اهداف برنامه کنترل ایدز برشمرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1396/04/18
هر آماري كه ميدن رو در ١٠٠٠ضربش كنيد
United States
05:21 - 1396/04/19
باز هم امارهای ساختگی و ...
تب کنگو را نمدونم ولی ایدز خیلی بیشتر از این حرفهاست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج