حضور 24 ساعته پلیس در مناطق حاشیه نشین
۵۶۵۱۴۱
۲۲ تير ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۰
۴۲۴۳ 
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به موفقیت ها و توانایی های ناجا گفت: توان مقابله ای نیروی انتظامی بیش از اقدام های انجام شده است و می بایست با تمام توان آمادگی خود را افزایش دهیم.
ایرنا: فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به موفقیت ها و توانایی های ناجا گفت: توان مقابله ای نیروی انتظامی بیش از اقدام های انجام شده است و می بایست با تمام توان آمادگی خود را افزایش دهیم.

 سردار 'حسین اشتری' عصر چهارشنبه در جلسه شورای عمومی فرماندهان انتظامی و مرزبانی کرمانشاه که در ستاد انتظامی استان برگزار شد، افزود: نیروی انتظامی در سال گذشته اقدام های قابل قبولی را انجام داد که بخشی از آنها پیش بینی نشده بود.

وی با بیان اینکه در اربعین سال قبل حدود 2 میلیون و 500 هزار نفر از مرزهای ایران به کشور عراق تردد داشتند، افزود: ناجا با بکارگیری بیش از 20 هزار نیرو در استان های ایلام، خوزستان و سایر استان های همجوار، مانور بزرگی را برگزار کرد و با وجود امکانات محدود و زیرساخت های نامناسب نقش مؤثری در خدمت رسانی به زوار داشت.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه به آمادگی کامل ناجا در مرز خسروی اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود در اربعین امسال بیش از 500 هزار نفر از این مرز به کربلای معلی سفر کنند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: اقدام ها و توفیقات نیروی انتظامی در حوزه انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز حاکی از تلاش بی وقفه و شبانه روزی این نیرو است.

سردار اشتری با اشاره به دستگیری عوامل تکفیری در استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: فرمانده و نیروهای انتظامی این استان در عملیات های مشترک و مستقل پلیسی اقدام های خوبی انجام داده و گزارش های رسیده، مؤید این تلاش ها است.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، استفاده حداکثری و بهینه از امکانات موجود را یکی از راه های اساسی در مسیر مدیریت جهادی عنوان کرد و افزود: در دوران دفاع مقدس با کمترین نیرو و تجهیزات در مقابل دشمنی ایستادیم که تمام دنیا پشت سر آن بود، اکنون نیز می بایست با همین دیدگاه، ظرفیت و توان خود را بالا ببریم.

سردار اشتری به ویژگی های خاص کرمانشاه و بکارگیری بهترین امکانات اشاره کرد و گفت: این استان همیشه مورد طمع دشمن بوده است اما با عنایت الهی و روحیه جهادی تمامی نقشه های آنها خنثی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مرزبانی ناجا نیازمند کار جهادی است، گفت: هم اکنون در جدار مرزها آلودگی حضور گروه های تکفیری و سلفی را داریم، لذا در حوزه تهدیدهای امنیتی باید خود را آماده مقابله کنیم و همواره هوشیار باشیم، البته با اشرافیت اطلاعاتی نیروهای نظامی و امنیتی هیچگاه موفقیتی برای دشمنان حاصل نخواهد شد.

فرمانده ناجا به نقش قرارگاه جهادی تربیت و آموزش در ارتقای عملکرد کارکنان اشاره کرد و افزود: امروز هر خطایی را که مشاهده می کنیم قبلاً تذکر و آموزش داده شده است، برهمین اساس باید در مرحله اول از خود محافظت کنیم و بعد برخورد و دفاع کنیم.

سردار اشتری اقدام های نیروی انتظامی در حوزه مقابله با قاچاق سلاح و مهمات را مثبت ارزیابی کرد و گفت: آمارها و گزارش ها نشان دهنده رشد کشفیات است، اما باید بیش از این تلاش شود و برخی از شاخص ها در این حوزه مورد بازنگری قرار گیرد.

وی همچنین یادآور شد: در حوزه مقابله با جرایم خشن به ویژه سرقت های مسلحانه باید سریع و به موقع عمل کرد.

**حضور 24 ساعته پلیس در مناطق حاشیه نشین

این مقام ارشد انتظامی، تصریح کرد: با توجه به بروز آسیب های جدی ناشی از مساله حاشیه نشینی؛ ضروری است که نیروی انتظامی به صورت 24 ساعته در این مناطق حضور داشته باشد و اشرافیت خود را در این بخش گسترش و ارتقاء دهد.

فرمانده نیروی انتظامی، ارتباط مؤدبانه و محترمانه با مردم را سرلوحه اقدام های پلیس دانست و افزود: مردم ناظر بر عملکرد و رفتار نیروی انتظامی هستند، بر همین اساس کلانتری ها و پاسگاه ها پیشانی ناجا و نیروی انتظامی پیشانی نظام تلقی می شوند.

سردار اشتری با بیان اینکه 'اعتبار ناجا، اعتماد مردم به ما است'، ادامه داد: نیروی انتظامی در سال گذشته جزو چهار دستگاه برتر خدمت رسان به مردم از میان 22دستگاه اجرایی کشور معرفی شد و این نشان دهنده ارتقای عملکرد در این بخش است.

فرمانده ناجا در پایان با تأکید بر اینکه سعی ما بر این است که هیچ یک از کارکنان حقوق کمتر از 20 میلیون ریال دریافت نکنند، متذکر شد: فرماندهان می بایست در بحث معیشت، تکریم خانواده و تأمین مسکن کارکنان تمام تلاش خود را بکار بگیرند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج