واکنش رخشان بنی‌اعتماد به مرگ دلخراش «آتنا»
۵۶۵۶۸۹
۲۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
۱۶۴۶۰
رخشان بنی‌اعتماد در واکنش به مرگ دلخراش «آتنا»،نوشتاری را منتشر کرد.
ایسنا: رخشان بنی‌اعتماد در واکنش به مرگ دلخراش «آتنا»،نوشتاری را منتشر کرد.

در نوشتار این کارگردان سینما با عنوان "وا مصیبتا بر جامعه‌ای که "عصب سوخته"  شود! آورده است:«سالها پیش به عیادت زن جوانی که خودسوزی کرده بود رفتم . شدت جراحت‌اش بسیار بالا بود. شوکه شدم از صورت خندان و بی‌نشان از هیچ دردش که تنها بخش پانسمان نشده همه بدن سوخته او بود.

به راحتی حرف می‌زد و انگار می‌خواست به زبان بی‌زبانی به من بفهماند که خوشحال است از این که تلاش‌اش برای خودکشی بی اثر مانده و زنده است.

خوش باورانه به دکتر معالج‌اش گفتم که چه معجزه‌ای! حالش که خوب است و درد ندارد. جواب دقیق تخصصی دکتر به یادم نیست ولی  واژه " عصب سوخته " از لابلای حرف‌هاش هرگز از یادم نرفت چون دو روز بعد زن جوان مُرد ...

جامعه ما " عصب سوخته" شده ، زخمی و زخم خورده از دردهایی که تا عمق استخوان و رگ و پِی‌های‌مان را به آتش کشیده،اما انگار نباید همچنان واقعیت را باور کنیم. 

باور کنیم که جامعه نیاز جدی و عاجل به آسیب شناسی اجتماعی دارد.

باور کنیم که زیر نقاب دروغین اخلاق بر ظاهر جامعه، چه تعفنی از امیال سرکوب شده و جواب نگرفته غلیان می‌کند.

باور کنیم که نادیده گرفتن نیازها و نبود امکان برای تخلیه فشار غرایز طبیعی می‌تواند هر انسان کم ظرفیتی را به هیولای دریده و افسار گسیختهای مبدل کند.

باور کنیم آموزش‌های هشدار دهنده از سنین کودکی یک ضرورت است و  تا حد بسیار زیادی می‌تواند این طفل معصومان را از خطر آزار نه فقط منحرفان جنسی ، حتا محارم خود محافظت کند.

باور کنیم سیستم آموزشی مطیع پرور و فرمانبردار استقلال شخصیتی و  " نه " گفتن را از کودکان ما گرفته است .

باور کنیم که سرپوش گذاشتن بر واقعیت‌های هولناک هر روزه و تکرار شونده در جامعه  و ماله کشیدن بر حفره‌های عمیق موجود،نیاز به جراحی‌های جدی  برای راهکارهای عاجل دارد.

واقعیت است که همه ما " عصب سوخته " شده‌ایم . از تکرار مصیبت‌های مکرر و مکرر ...
و نه بی قیدی و بی دردی .

جواب نگرفته از چرایی یک فاجعه ، مصیبتی دیگر بر سرمان هوار میشود . بی دلیل نیست که اجازه تجمع برای عمومی کردن هیچ اعتراضی صادر نمی‌شود ، چون برای گرفتن جواب سوال‌های بی شمار سالها باید به تحصن بنشینیم.

تا زمانی که به مصداق اسم هوشمندانه فیلم  پوران درخشنده، "هیس، دخترها فریاد نمی زنند " و اثبات این واقعیت که " هیس،پسرها هم نباید فریاد بزنند " و " هیس ،  فریاد که هیچ ، هیچکس حق طرح سوال ، حق اعتراض ، حق آموزش مراقبت‌های دفاعی لازم  به بچه‌های در معرض آسیب، باسونامی غرایز فرو خفته و سرکوب شده کمین گرفته در هر کوچه ، پس کوچه‌ای را ندارد ".

(هیس ، موضوعات کوچکی مثل " آتنا " را بزرگ و سیاه نمایی نکنید ، کارهای بزرگ‌تر فرهنگی مثل لغو مجوز کنسرت و توقیف فیلم‌های سینمایی و پایین آوردن دیش‌های ماهواره و ...).
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1396/04/23
عمیق دیدن بزرگ اندیشیدن نکته بر واقعیت هاست.جامعه ایرانی تبدیل به جامعه فساد جهانی شده.مشکل از نوع آموزش و فرهنگ غلط جامعه ایرانی هس.
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1396/04/23
سونامی ویرانگری در راه است به حال آینده باید از الان گریست
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1396/04/23
جانم فدای هرچی آدم چیز فهمه

دهنت پر از گل ومروارید ....‌‌احسنت ،
ما عصب سوخته شده ایم ....‌
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1396/04/23
نظر کاملا صحییح است . ایران وارد یک بحران جدی اجتماعی شده است و این امر تبعات زیادی به همراه دارد
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1396/04/23
انسان مدعی اخلاق و تمدن ، انسان مدعی همنوع دوستی و ......
هیج حیوانی تا گرسنه نباشد و یا امنیت آنان به مخاطره نیافتد به کسی کاری ندارند. هیچ حیوانی به زور و عنف تجاوز نمی کند . هیچ حیوانی اینقدر شیطان صفت نیست جز انسان مغرور و شهوت پرست
در اظهار ها مکررا اعلام می شود حیوان صفت
خیر دقیقا انسان صفت هستند و باید مسئولیت خود در این خصوص و اشتباهات جامعه قبول کنیم.
باید صفات بد خود را قبول کنیم و به فکر اصلاح باشیم
با نفرین و شعار کاری درست نمی شود
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1396/04/23
چقد دلت پر بود حاچ خانوم ، دنبال موقعیت بودی که خیلی سوزناک خودتو خالی کنی؟ جامعه متعفن نیست بچه مراقبت شدید پدرومادر رو میخاد اگه پدر حواسش به بچه بود طفل معصوم به مغازه ی اجنبی نمیرف و این اتفاق نمی افتاد
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1396/04/24
کجا رفتی ای ایران و ایرانی با تمدن غنی ۲۵۰۰ساله؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج