بازیگران سوگلی تلویزیون
۵۶۶۱۸۰
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۶
۲۷۷۹۶ 
بین سریال‌های پرتعداد شبکه‌های مختلف سیما، چند بازیگر مشخص هستند که در بیشتر این مجموعه‌ها حضور دارند و مدام بین شبکه‌های مختلف در رفت و آمدند.
روزنامه صبح نو: بین سریال‌های پرتعداد شبکه‌های مختلف سیما، چند بازیگر مشخص هستند که در بیشتر این مجموعه‌ها حضور دارند و مدام بین شبکه‌های مختلف در رفت و آمدند.

تعداد معدودی بازیگر هستند که در چند سال اخیر در پروژه‌های متعدد تلویزیونی حضور دارند و این حضور صرفاً محدود به بازیگری هم نبوده است. همین امر باعث شده که گمانه‌زنی‌های مختلفی در این‌باره به‌وجود آید. در این گزارش به تعدادی از بازیگران پرکار سال‌های اخیر سیما اشاره می‌کنیم. رتبه‌بندی این بازیگران با توجه به میانگین تعداد نقش‌ها درمقابل میزان سال‌های بازیگری ارزیابی شده است.

1-شهرزاد کمال‌زاده

بازیگر زن جوان تلویزیون که در سال‌های اخیر پا به عرصه بازیگری گذاشته است. شهرزاد کمال‌زاده در طول12سال از عمر حرفه‌ای خود در 8 اثر سینمایی حضور داشته است.
 
بازیگران سوگلی تلویزیون 

وی در حدود یک دهه فعالیت در 37 پروژه تلویزیونی نقش‌آفرینی داشته که19مورد از آنها به تله‌فیلم اختصاص دارد. کمال‌زاده در فاصله بین سال‌های 89 تا 95 در 14 سریال حضور داشته که با توجه به عمرکوتاه حرفه‌ای‌اش تا بدین جا، قطعاً بین بازیگران هم سطح خود رکورد دار است.
 


2-سام درخشانی

بازیگر42ساله سینما و تلویزیون که بیشتر فعالیت‌هایش محدود به تلویزیون بوده ، تاکنون در 8 فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده است.
 
بازیگران سوگلی تلویزیون

سام درخشانی در عمر18ساله حرفه‌ای خود در 40مجموعه تلویزیونی حضور داشته که با توجه به سال‌های فعالیتش، بین هم نسلانش رکورد‌دار به حساب می‌آید. درخشانی در فاصله بین سال‌های 89 تا 95 در 13سریال نقش‌آفرینی کرده و در سال جاری هم در پروژه گسل مشغول ایفای نقش است.
 


3-مهران غفوریان

بازیگر میانسال، با استعداد و دوست داشتنی سینما و تلویزیون که از سال73 فعالیت هنری خود را آغاز کرده است. مهران غفوریان در 17 اثر سینمایی نقش‌آفرینی کرده است.
 
بازیگران سوگلی تلویزیون

وی در طول سال‌های فعالیتش در 39 پروژه تلویزیونی حضور داشته و برخی از آنها را نیز کارگردانی هم کرده است. غفوریان در طول سال‌های 90تا95  در12 سریال حضور داشته است. وی یکی از بازیگران پرکار طنز سیماست که در عین پرکار بودن عمدتاً موفق هم بوده است.
 


4-کامران تفتی

بازیگر 38 ساله سینما و تلویزیون که انرژی زیادی برای فعالیت در حوزه‌های مختلف از جمله خوانندگی دارد، درطول عمر حرفه‌ای خود که چندان زمان زیادی هم از آن نمی‌گذرد، در تعداد قابل توجهی از پروژه‌های سیما حضور داشته است. تفتی در عمر20ساله حرفه‌ای خود به جز 10فیلم سینمایی در حدود 7 تله فیلم و 28 سریال حضور داشته است.
 
بازیگران سوگلی تلویزیون 

وی در فاصله سال‌های  89 تا 95 در 16 سریال تلویزیونی حضور داشته که بین بازیگران هم سطح او، رکورد قابل توجهی به حساب می‌آید. تفتی در سال جاری با دو مجموعه سردلبران و از یادها رفته قرارداد امضا کرده است. البته فعالیت‌های کامران تفتی به بازیگری و خوانندگی محدود نشده و او در سال جاری اجرای یک شوی تلویزیونی در شبکه نسیم را هم برعهده گرفته که به زودی از سیما پخش خواهد شد.
 


5-مهران رجبی

بازیگر55 ساله سینما و تلویزیون که از میانسالی فعالیت بازیگری در سینما و تلویزیون را آغاز کرد. مهران رجبی از 20سال پیش وارد این عرصه شد و تاکنون در بیش از 60 اثر سینمایی حضور داشته است.
 
بازیگران سوگلی تلویزیون 

رجبی مجموعاً در 36 مجموعه تلویزیونی نقش‌آفرینی کرده است. وی بین سال‌های 89 تا 95 لااقل در 16سریال بازی کرده که با توجه به عمر نه چندان زیاد حرفه‌ای او، رکورد بالایی است.
 


6-آتیلاپسیانی

بازیگر 50ساله سینما و تلویزیون که فرزند مرحوم جمیله شیخی است، در لیست بازیگران پرکار تلویزیون قرار می‌گیرد. آتیلاپسیانی در کارنامه پربار حرفه‌ای خود لااقل در 68 فیلم سینمایی بازی کرده است.
 
بازیگران سوگلی تلویزیون 

پسیانی از سال62 به صورت رسمی پا دراین عرصه گذاشته است. او در40 پروژه تلویزیونی نقش‌آفرینی داشته و فقط بین سال‌های  89 تا 95 در 14مجموعه تلویزیونی بازی کرده است و توانسته سهم قابل توجهی در آنتن رسانه ملی داشته باشد.
 


7-پژمان بازغی

بازیگرمیانسال سینما و تلویزیون که بین هم‌نسلان خود رکورددار نقش‌آفرینی در پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی است. بازغی در طول عمر22ساله حرفه‌ای خود به جز حدود 35 تجربه سینمایی، درحدود 28پروژه تلویزیونی (منهای تله فیلم) حضور داشته است. بازیگر فیلم دوئل  بین سال‌های 89 تا 95 در حدود 12پروژه تلویزیونی حاضر شده که این حضور منحصر به بازیگری نبوده و در برنامه‌های مختلف در مقام داور و همچنین مجری نیز ظاهر شده است.
 
بازیگران سوگلی تلویزیون 

بازغی سال96 را با اجرای ویژه برنامه سال تحویل شبکه دو سیما آغاز و اکنون نیز برنامه «کودک شو» با اجرای وی در حال پخش است. بازیگر پرکار تلویزیون به زودی بازی در یک مجموعه تلویزیونی را شروع خواهد کرد.
 


8-پوریاپورسرخ

بازیگر40ساله سینما و تلویزیون که توسط آقای محمدحسین لطیفی به تلویزیون وارد شد. پوریاپورسرخ حدود 12سال است که به‌طور رسمی وارد عرصه بازیگری شده  و تاکنون در 24 اثر سینمایی حضور داشته است.
 
بازیگران سوگلی تلویزیون

وی مجموعاً در 20پروژه تلویزیونی حضور داشته است. پورسرخ در فاصله سال‌های 89 تا 95  در11 مجموعه نقش‌آفرینی کرده است.
 


9-جواد عزتی

بازیگری که راه پیشرفت را به مرور و از طریق تلویزیون طی کرده است. جواد عزتی در حدود 14 سال فعالیت هنری در20 اثرسینمایی نقش‌آفرینی داشته است.
 
بازیگران سوگلی تلویزیون 

وی در طول عمرحرفه‌ای خود در 15 پروژه تلویزیونی حضور داشته است. عزتی بین سال‌های 89 تا 95 در 14 پروژه رسانه ملی نقش‌آفرینی کرده که 5 اثر آن به تله فیلم اختصاص دارد. عزتی با سریال دردسرهای عظیم نقش اول یک مجموعه تلویزیونی را تجربه کرد و توانست بیش از گذشته در این حرفه شناخته شود.

لیاقت یا روابط؟

نخستین مساله قابل توجه دراین موضوع، وجود یا عدم وجود یک قانون مدون در سازمان صداوسیماست. اینکه اصولاً برای حضور بازیگران در پروژه‌های تلویزیونی چه ملاک و استانداردی وجود دارد؛ به لحاظ کمی و کیفی به کارگیری بازیگران در تلویزیون چه ضوابطی دارد؟

آیا به صرف چهره شدن و علاقه شخص، یک بازیگر می‌تواند برای مثال درطول یک سال در 3 یا 4 سریال بازی کند؟ جدای از صدمات این رویه برای خود بازیگر، آیا این روند باعث خسته شدن چشم و ذهن مخاطب نخواهد شد؟

به جز برخی از بازیگران پرکار که واقعاً به لحاظ کیفی پتانسیل این حضور پررنگ را دارند دلیل حضور متعدد حلقه بسته بازیگران در تعداد زیادی از پروژه‌های سیما چیست؟ به نظر می‌رسد نه تنها دراین زمینه قانون و استانداردی در تلویزیون وجود ندارد، بلکه تعاملات پشت پرده نیز باعث بولد شدن برخی از بازیگران می‌شود. بازیگرانی که درطول سال لااقل چند قرارداد امضا شده دارند و گویا روابط خوبی با برنامه سازان و مدیران رسانه ملی دارند به‌طوری‌که از بازیگری به سمت اجرا نیز پیش رفته‌اند.

شاید یکی از دلایل ریزش مخاطب تلویزیون همین تکراری شدن چهره‌ها باشد؛ بازیگرانی ثابت با نقش‌هایی ثابت که در شبکه‌ها و آثار مختلف حضوردارند و مجالی برای حضور چهره‌های جدید نمی‌دهند. راستی چند نقش از پژمان بازغی، کامران تفتی یا شهرزاد کمال‌زاده به یاد دارید که کاراکتر آنها در ذهن شما ماندگار شده باشد؟
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1396/05/10
اره منم از قیافه های تکراری خسته شدم.سریال های قشنگ خارجی به ندرت بازیگراشون تکراریه.
Iran, Islamic Republic of
01:50 - 1396/05/11
بازی آقاي عزتی در دردسرهای عظیم عالی بود
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1396/05/11
نیکی کریمی چه پارتی ای داره که هزار ماشالله با هر برنامه ای که داره بازم بازیش میدن؟؟؟؟ نه صدا داره نه بازی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
قیافه
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1396/05/11
تو سینما هم همین داستان چهره های تکراری !!! هر کی دوستای خودشو میاره ،
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1396/05/11
نيكي كريمي صداش بد نيست كه! ولي كلا موجود كسل كننده اي هست
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1396/05/11
کامران تفتی و شهرزاد کمالزاده رو موافقم ولی پژمان بازغی بازیگر خوبیه،دوئل،مرگ کسب و کار من است،ریسمان باز،ناهیدو..... فیلمهایی هستن که خیلی خوب توشون بازی کردن
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1396/05/18
حالا مثلا تو سینما خیلی تنوع بازیگر داریم شش هفت تا بازیگرن تو همه فیلما بازی میکنن
Iran, Islamic Republic of
05:15 - 1396/05/30
پژمان بازغی همه جا هست و همیشه هم دقیقا یک جور بازی میکنه ...دیگه ادم دلش میخواد سرشو بکوبه به دیوار از بازی های تکراریش. همینطور غفوریان با اون شوخی های سطحی و چیپ و تکراری اش. اه اه. در ضمن نیکی کریمی بازیگر خیلی توانایی هست اونایی که مسگن نیست واقعا فازشون چیه؟ من که تو فیلم من همسرش هستم از بازی زیرپوستی ایشون در حیرت مونده بودم. ایشون از فرانسه،ایتالیا،اسپانیا،ترکیه و... جایزه بازیگری دارن اونوقت مردم ما به غفوریان میگن بازیگر
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1396/06/30
بعضی ها تکرار شون لازمه مثل شهاب حسینی لیلا حاتمی ساره بیات رامبد جوان بخصوص
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1396/10/16
واقعاا همینطوره پارتی بازی درهمه جا بیدادمیکنه یکی مثل غفوریان که واقعا لوده وبی ربخت و بی مزه است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج