توت‌فرنگی‌ای شبیه به هیولاهای فیلم‌های علمی تخیلی
۵۶۹۷۷۳
۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
۷۹۳۹ 
دنیای فیلم های علمی و تخیلی موجودات ناشناخته ی بسیاری را به تصویر کشیده اند که فراتر از محدودیت های تصورات ما هستند و چیزهایی که ما غیرمحتمل و حتی غیرممکن می دانیم را به واقعیت تبدیل می کنند.
وبسایت روزیاتو - حسین علی پناهی: دنیای فیلم های علمی و تخیلی موجودات ناشناخته ی بسیاری را به تصویر کشیده اند که فراتر از محدودیت های تصورات ما هستند و چیزهایی که ما غیرمحتمل و حتی غیرممکن می دانیم را به واقعیت تبدیل می کنند.
 
 توت‌فرنگی‌ای شبیه به هیولاهای فیلم‌های علمی تخیلی
 
برخی از اوقات درمی یابیم که چنین هیولاهایی را در باغچه ی خانه ی خود داشته ایم اما از آن ها بی اطلاع بوده ایم. اخیراً یک ویدیوی انیمیشن توسط یک موسسه ی تحقیقات گیاهی در کره جنوبی منتشر شده که رشد و تحول یک گیاه غیرواقعی به نام «Parco Pistris» را شبیه سازی می کند. در این ویدیو گونه ای توت فرنگی نشان داده می شود که با بلعیدن کرم های خاکی و دیگر طعمه ها رشد می کند.

توت‌فرنگی‌ای شبیه به هیولاهای فیلم‌های علمی تخیلی

در واقع این گیاه با دسته ای از دندان های تیز و ترسناک خود که شاخکی بسیار حساس نیز در میان آن ها وجود دارد طعمه ها را از هم پاره کرده و می خورد. در این گونه ی توت فرنگی نوعی سم وجود دارد که مانند سم مارها بوده و بدن قربانی را در خود حل می کند تا به سوختی برای رشد و بزرگ شدن گیاه تبدیل شود. بو و مزه ی شیرینی که این توت دارد در واقع توسط بدن حل شده ی کرم ها تولید می شود. علاوه بر این شکل آبدار و قرمز این گیاه سبب می شود که برخی حیوانات وسوسه شوند آن را بخورند. اما چرا یک شکارچی قاتل باید طوری باشد که دیگران هوس کنند آن را بخورند؟

در واقع این دانه های خوشرنگ و آبدار، هسته های گیاه هستند که پرندگان را وسوسه می کنند که آن ها را بخورند. در ادامه و از آن جایی که پرندگان توان هضم کردن این دانه های سمی را ندارند، آن ها را در جای دیگری بالا آورده و بدین ترتیب دانه های گیاه در جاهای دیگر نیز رشد کرده و تعداد آن ها افزایش پیدا می کند. اگر چه این گیاه کاملاً ساختگی و غیرواقعی است اما می تواند منبع الهامی برای ریدلی اسکات برای فیلم بعدی «بیگانه» باشد. در ادامه می توانید ویدیوی انیمیشن این توت فرنگی قاتل را مشاهده کنید.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
تبدیل اتومبیل به اسنوموبیل با Track N GO
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج