مرگبارترین سلاح‌های دنیا
۵۷۷۷۷۰
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۹
۱۰۲۵۱
جنگ و نزاع میان انسان‌ها باعث شده تا به فکر ابداع سلاح‌های جدیدی بیافتند، در این قسمت قصد داریم با هم از میان تمامی سلاح‌هایی که بشر اختراع کرده است با مرگبارترین ‌آن‌ها آشنا شویم.
وبسایت فارنت - محمد کاملان: جنگ و نزاع میان انسان‌ها باعث شده تا به فکر ابداع سلاح‌های جدیدی بیافتند، در این قسمت قصد داریم با هم از میان تمامی سلاح‌هایی که بشر اختراع کرده است با مرگبارترین ‌آن‌ها آشنا شویم.

از ابتدای تاریخ، بشر تاکنون سلاح‌های مختلفی اختراع کرده است که هر کدام نسبت دیگری برتری‌هایی داشته‌‌اند، کاملاً‌ مشخص است وقتی از برتری سلاح حرف می‌زنیم منظورمان کشنده بودن آن است. در ادامه نگاهی انداخته‌ایم به مرگبارترین سلاح‌های دنیا.

شخمال
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

سلاح شمخال درواقع اولین تفنگ ساخت بشر است که بر روی شانه قرار می‌گیرد. ریشه ساخت این سلاح به اسپانیا و قرن پانزدهم میلادی باز می‌گردد.

هزینه ساخت این سلاح در آن زمان چندان گران نبود و در نتیجه شاهد گسترش آن به نقاط مختلف دنیا بودیم، شمخال دقت بالایی در فاصله‌های دور نداشت و مسلح کردن آن حدود یک دقیقه زمان می‌برد و در صورت عدم استفاده صحیح، فرد شلیک کننده را کر می‌کرد.

قدرت کشتار: ۱۰
 

 
شمشیر
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

شمشیر سلاحی بسیار قدیمی است و تاریخ‌شناسان ریشه ساخت این سلاح را به عصر مفرغ نسبت می‌دهند. به این ترتیب می‌توان گفت حدود ۳۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح شمشیر اختراع شده است، اما چند هزار سال بعد از اختراع شمشیر بود که شاهد رواج این سلاح بودیم. از آنجایی که شمشیر باید حتما در دست قرار بگیرد قدرت کشتار کمی ‌دارد.

قدرت کشتار: ۲۰
 

 
کمان صلیبی
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

برای اولین بار در ششمین قرن قبل از میلاد مسیح بود که تیر و کمان صلیبی در آسیای شرقی اختراع شد، کمان صلیبی نسبت به تیر و کمان معمولی قدرت کشتار بالاتری دارد و حمل آن هم راحت‌تر است. برای شلیک تیر نیز کمان صلیبی قدرت کمتری را طلب می‌کند.

قدرت کشتار: ۳۲
 

 
توپ قرن شانزدهم میلادی
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

توپ‌های اولیه، سلاح بسیار خوبی برای محاصره دشمن به حساب می‌آمدند، این توپ‌ها با شلیک گلوله‌هایی به وزن ۵.۵ کیلوگرم می‌توانستند استحکامات دژ دشمن را تخریب کنند.

ناگفته نماند که توپ‌ در میدان جنگ نکات منفی نیز داشت. حمل و نقل توپ بسیار سخت بود و حتی اسب‌ها از انتقال توپ ناتوان بودند، هدف‌گیری با توپ نیز اصلاً دقیق‌ نبود.

قدرت کشتار: ۴۳
 

 
تفنگ سرپرچخماقى
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

این سلاح در اولین بار در اوایل دهه ۱۷ میلادی در اروپا اختراع شد، کارشناسان نظامی تفنگ سرپرچخماقی را نسخه‌ ارتقا داده شده تفنگ‌های شمخال قدیمی ‌به حساب می‌آورند. تفنگ سرپرچخماقی وزن کمتری داشت و شلیک و نشانه‌‌گیری با آن نیز ساده‌تر بود.

این سلاح سریع‌تر مسلح می‌شد و سربازان در عرض ۱ دقیقه می‌توانستند چهار گلوله شلیک کنند. تمامی این موارد دست به دست هم دادند تا این تفنگ‌ها در قرن هجدهم به سلاح مورد علاقه ارتش انگلستان تبدیل شود. تفنگ سرپر چخماقی معایبی نیز داشت، این سلاح در هدف گیری خطای زیادی داشت و در صورت خیس شدن نیز کاملاً بلااستفاده می‌شد.

قدرت کشتار: ۴۷
 

 
تفنگ ته‌پر
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

برخلاف تفنگ سرپر، تفنگ ته‌پر از قسمت پشت پر میشد، این امر منجر می‌شد تا سربازان سرعت عمل بیشتری داشته باشند. از طرف دیگر امنیت بیشتری را نیز برای فردی که این سلاح را حمل می‌کرد به دنبال داشت. نشانه‌گیری با تفنگ‌های ته‌پر دقت بیشتری داشت.

در این عکس که مربوط به حدود ۱۳۰ سال پیش است، یک سرباز آمریکایی آفریقایی با تفنگ ته‌پر حضور دارد، تفنگ ته‌پر در جریان جنگ داخلی آمریکا جان انسان‌های زیادی را گرفت.

قدرت کشتار: ۲۲۹
 

 
تفنگ اسپرینگ فیلد مدل ۱۹۰۳
 
 مرگبارترین سلاح‌های دنیا

این تفنگ در جریان جنگ جهانی اول به محبوب‌ترین تفنگ نظامیان آمریکایی تبدیل شد، اسپرینگ‌ فیلد مدل ۱۹۰۳ به صورت نیمه خودکار شلیک می‌کند و در این سلاح شاهد یک خشاب ۵ گلوله‌ای هستیم. این موارد در تفنگ اسپرینگ فیلد مدل ۱۹۰۳ باعث شد به عنوان اسلحه‌ای قابل اطمینان، کشنده و دقیق معروف شود.

اسپرینگ فیلد مدل ۱۹۰۳ توانست حتی به میادین نبرد در جریان جنگ جهانی دوم نیز به عنوان یک اسلحه دوربین دار راه پیدا کند، البته میزان برد این سلاح حدود ۵۰۰ متر بیشتر نبود.

قدرت کشتار: ۷۷۸
 

 
مسلسل
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

سربازان آلمان در جنگ جهانی دوم برای اولین بار از مسلسل استفاده کردند، این سلاح به نظامیان اجازه می‌داد تا ۵۵۰ گلوله را در دقیقه به سمت دشمن شلیک کنند، حمل و نقل مسلسل نیز بسیار ساده و راحت است.

انتخاب حالت تک تیر و رگبار، خشاب قابل جدا شدن و برد بالای ۳۰۰ متر از مواردی است که مسلسل را به سلاحی مرگبار تبدیل می‌کرد.

قدرت کشتار: ۴۲۰۰
 

 
تیربار جنگ جهانی اول
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

با شروع جنگ جهانی اول، بیشتر کشورها شروع به استفاده از تیربار کردند. در آن زمان برای خنک کردن تیرباز ار آب استفاده می‌شد.

تیربار حاضر در جنگ جهانی اول قادر به شلیک ۵۵۰ گلوله در هر دقیقه بود. اما وزن زیادی داشت و چهار تا شش نفر باید آن را حمل می‌کردند.

قدرت کشتار: ۱۲۷۳۰
 

 
تانک جنگ جهانی اول
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

انگلیس‌ها بودند که در جنگ جهانی اول برای اولین بار در سال ۱۲۹۵ شمسی از تانک استفاده کردند. تانک با هدف عبور از استحکامات دشمن و سیم‌خاردار ساخته شده بود.

در این عکس تانک Mark I را مشاهده می‌کنید که سرعت بسیار کندی داشت و به سرعت خراب می‌شد. داخل این تانک نیز هوا به خوبی جریان نداشت و گاهی اوقات از گازهای سمی پر می‌شد.

قدرت کشتار: ۶۸۳۰۰
 

 
جنگنده بمب افکن جنگ جهانی اول
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

در جنگ جهانی اول برای اولین بار در تاریخ نبرد‌های انسان، شاهد حضور هواپیما نیز بودیم. بمب‌افکن‌های آن روزها دید کمی را در اختیار خلبان قرار می‌داند و تنها قادر به حمل چند بمب کوچک بودند. در قسمت جلو و عقب این هواپیماها نیز مسلسل نصب شده بود تا برای حمله و دفاع بتوان از آن استفاده کرد.

قدرت کشتار: ۲۲۹۲۰۰
 

 
توپ فرانسوی ۷۵ میلی‌متری
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

این توپ ۷۵ میلی‌متری که توسط فرانسوی‌ها در سال ۱۲۷۷ شمسی ابداع شده است، می‌تواند ۱۵ گلوله را در هر دوقیقه به سمت استحکامات دشمن شلیک کند.

در سال ۱۲۹۵ از این توپ برای شلیک گاز خردل و گلوله‌های سمی گاز فسژن استفاده می‌شد.

قدرت کشتار: ۳۴۰۰۰۰
 

 
موشک بالستیک V-2
 
 مرگبارترین سلاح‌های دنیا

آلمانی‌ها در طی جنگ جهانی دوم اولین بار در سال ۱۳۲۳ برای بمباران لندن از موشک بالستیک V-2 استفاده کردند. در طول جنگ جهانی، آلمان‌ها بیشتر از ۳ هزار موشک V-2 را به سمت لندن شلیک کردند، این تعداد موشک باعث کشته شدن ۲۷۵۴ شهروند لندن شد و خانه‌های زیادی را تخریب کرد.

قدرت کشتار: ۸۶۱۰۰۰
 

 
نارنجک‌انداز خودکار
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

نارنجک‌انداز خودکار MK-19 اولین بار توسط آمریکایی‌ها در جنگ ویتنام استفاده شد. این سلاح می‌تواند نارنجک‌های ۴۰ میلی‌متری را با برد ۱.۵ کیلومتر شلیک کند.

افرادی که در شعاع ۵ متری محل برخورد این نارنجک هستند به احتمال زیاد کشته خواهند شد، و افرادی که در فاصله ۱۵ متری قرار دارند نیز زخمی خواهند شد.

قدرت کشتار: ۱۵۰۰۰۰۰
 

 
تانک شرمن M4 جنگ جهانی دوم
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

پس از پایان جنگ جهانی دوم، آمریکا بیشتر از ۴۰ هزار دستگاه تانک M4 شرمن را برای استفاده در سواره نظام این کشور و قرض دادن به انگلیس، فرانسه، لهستان، چین و کانادا ساخت. بیشترین سرعت تانک M4 شرمن چیزی برابر با ۴۸ کلیومتر در ساعت است.

قدرت کشتار: ۲۲۰۳۰۰۰
 

 
جنگنده بمب‌ افکن جنگ جهانی دوم
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

به لطف حضور مواد آهنی بیشتر در ساخت هواپیماهای جنگ جهانی دوم، این هواپیما‌ها به سلاح کشنده‌تری تبدیل شدند، استفاده از سیستم خنک‌کنندگی مایع نیز باعث قدرت ببیشتر این جنگ‌افزارها شد. هواپیماهای جنگنده بمب افکن جنگ جهانی دوم نقش اساسی در استراتژی حمله رعدآسای آلمان‌ها داشتند.

هواپیمایی که در این تصویر مشاهده می‌کنید، یک جنگنده انگیسی Hawker Typhoon است که می‌تواند ۲ بمب به وزن ۵۰۰ کیلوگرم را حمل کند. در اواخر جنگ جهانی این هواپیما قادر به حمل راکت نیز بود.

قدرت کشتار: ۳۰۳۷۹۰۰
 

 
بمب اتمی ۲۰ کیلوتن
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا

قدرتمندترین بمب اتمی که تاکنون در میادین نبرد استفاده شده است بمب ۲۰ کیلوتن پلوتونیوم است که بر سر مردم بیگناه ناکازاکی در ۱۸ مرداد سال ۱۳۲۴ انداخته شد.

این بمب اتم که آمریکایی‌ها آن را Fat Man خطاب می‌کنند در همان لحظه برخورد با زمین جان ۴۰ هزار نفر را گرفت و انسان‌های زیادی نیز بر اثر پرتوهای مرگبار این بمب اتم کشته شدند.

قدرت کشتار: ۴۸۵۵۰۰۰۰
 

 
بمب ۲۵ مگاتنی هیدروژن
 
مرگبارترین سلاح‌های دنیا 

بمب B-41 هیدروژنی را اولین بار در سال ۱۳۳۹ شاهد بودیم، این بمب قوی‌ترین سلاحی است که تاکنون توسط آمریکا ساخته شده است، بیشترین قدرت تخریب بمب B-41 برابر با ۲۵ مگاتن است، جالب است بدانید این میزان با حدود ۲۵ میلیون تن تی‌ان‌تی برابری می‌کند. قدرت کشتار این بمب نیز ۴ هزار بار بیشتر از بمب اتمی است که در ناکازاکی استفاده شد.

خوشختانه این سلاح مرگبار به سرعت کنار گذاشته شد. در حال حاضر بمب B83 با مقدار تنها ۱.۲ مگاتن، خطرناک‌ترین سلاح‌ آمریکایی به حساب می‌آید.

قدرت کشتار: ۲۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1397/10/07
عکس اول تفنگ فیتیله ای نه شمخال
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج