تکلیف فیلم‌های توقیفی به زودی مشخص می‌شود
۵۷۹۳۴۱
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
۳۶۵۳ 
وزیر ارشاد درباره وضعیت نهایی فیلم‌های توقیف شده گفت: شورای بازبینی فیلم‌ها را بازبینی کرده و در روزهای آتی موضع خود را اعلام می‌کند.
خبرگزاری ایلنا:  وزیر ارشاد درباره وضعیت نهایی فیلم‌های توقیف شده گفت: شورای بازبینی فیلم‌ها را بازبینی کرده و در روزهای آتی موضع خود را اعلام می‌کند.

 سیدرضا صالحی امیری (وزیر ارشاد) در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: روز خبرنگار را به همه روزنامه‌نگار‌ان و همه کسانی که در سراسر کشور زحمت می‌کشند، تبریک می‌گویم. این‌ها طبقه‌ای هستند که بیشترین نقش را در انتقال مطالبات مردم به دولت و اخبار دولت به مردم دارند؛ ولی خودشان دیده نمی‌شوند بلکه محصول کارشان دیده می‌شود.
 
تکلیف فیلم‌های توقیفی به زودی مشخص می‌شود

او گفت: من صمیمیانه از تمام کسانی که شب و روز در شرایط سخت تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنم و به عنوان وزیر ارشاد از موضع این وزارت‌خانه که مسئولیت رسانه و حمایت از خبرنگاران را برعهده دارد، اعلام می‌کنم در این دوره ما گوش شنوایی برای شنیدن سخنان جامعه داریم و مطمئن‌ترین کانال برای برای انتقال مطالبات را جامعه خبرنگاری می‌دانیم. برای اولین بار در ماه گذشته از پرتال دسترسی آزاد به اطلاعات رونمایی کردیم.

صالحی امیری گفت: بنا داریم شنیدن نقد مشفقانه و مصلحانه و تداوم ارتباط بین دولت و جامعه رسانه‌ای، سیاست‌مان باشد. حضور چهارشنبه‌های خبرنگاران در هیات دولت نیز نشان‌دهنده پاسخگو بودن وزراست. این تاکید رییس‌جمهور است. این بیانگر احترام به افکار عمومی است چون شما حلقه ارتباط با افکار عمومی هستید. از این رو از همه شما در همه رسانه‌ها تقدیر می‌کنیم.

وزیر ارشاد درخصوص کابینه نیز گفت: در مرحل اول باید تلاش شود کابینه معرفی شده رای اعتماد بگیرد و رییس‌جمهور کابینه را تشکیل دهد. وزرا تلاش می‌کنند دولت زود‌تر تشکیل شود تا شروع به کار مردم نیز سرعت بگیرد.

صالحی امیری با بیان اینکه یک اراده در کل دولت است و آن اینکه به رییس‌جمهور کمک کنند، گفت: باور کنید هیچ بحث حاشیه‌ای نسبت به اشخاص وجود ندارد. همه ما برای کمک به رییس‌جمهور اعلام آمادگی کردیم. این تشخیص را باید به عهده رییس‌جمهور بگذاریم چون ایشان پاسخگوی ملت است، اینکه چه کسی در چه پستی باشد، فرعی است. اینکه همه در خدمت دولت باشند، استراتژی است.

او در خصوص تغییرات در سیستم اطلاع رسانی دولت نیز گفت: این مساله سطح دو بحث است. سطح اول این است که همه باید در بحث تشکیل کابینه تمرکز کنیم. در خصوص معاونین و سطح دیگر شخص رییس جمهور تنها تصمیم گیرنده است؛ هر تصمیمی بگیرند همه قطعا همکاری می‌کنند. من معتقدم دولت دوازده جوان‌تر و کارآمد‌تر و منسجم‌تر از دولت یازدهم خواهد بود.

وزیر ارشاد تاکید کرد: اراده رییس‌جمهور ایجاد دولتی چابک‌تر و کار آمد‌تر و پاسخگو‌تر برای پاسخ به انبوه مطالبات مردم است. رییس جمهور به شعارهایی که داده پایبند است؛ جهت‌گیری او تامین مطالبات مردم است.

صالحی امیری درباره مهم‌ترین اولویت‌های وزارت ارشاد که وزیر بعدی باید به آن توجه کند، گفت: وزیر ارشاد به دلیل گستردگی، سه کار را باید در دستور کار قرار دهد: اولین توصیه به وزیر جدید که از معاونین خوب ما از افراد سخت کوش، متعهد و کاردان است؛ این است که محیط فرهنگی باید محیطی با ثبات باشد. در محیط پرمناقشه امکان کار فرهنگی وجود ندارد.

او افزود: دوم اینکه باید انسجام وجود داشته باشد. ما طیف وسیعی از نهادهای فرهنگی داریم که ماموریت‌های فرهنگی انجام می‌دهند. وزارت ارشاد به عنوان یک دستگاه مادر باید بین سایر دستگاه‌ها انسجام ایجاد کند. این یک ضرورت است. نکته سوم برنامه و استراتژی داشتن است. کاری که ما شروع کردیم تدوین چشم‌انداز ده ساله و برنامه استراتژیک پنح ساله و برنامه عملیاتی یک ساله است. من فکر می‌کنم همین جهت‌گیری چون جهت‌گیری دولت است در وزارت ارشاد دنبال می‌شود.

صالحی امیری گفت: ما باور داریم روند فعلی سیاست‌های فرهنگی دولت در دولت دوازده ادامه می‌یابد؛ چون سیاست‌های فرهنگی توسط رییس جمهور به ملت اعلام شده و وزیر هم در همین چارچوب حرکت خواهد کرد.

وزیر ارشاد درباره وضعیت نهایی فیلم‌های توقیف شده نیز گفت: آنچه من از روز اول گفتم مطمئن باشید در دستگاه ارشاد محقق شده است. یکی از موضوعاتی که من تعهد کردم تعیین تکلیف فیلم‌های توقیف شده بود. الان که من اینجا ایستاده‌ام شورای بازبینی فیلم‌ها را بازبینی کرده و در روزهای آتی اعلام موضع می‌کند. این اعلام موضع وزارت خانه است. ما از آن‌ها خواستیم به نمایندگی از وزیر این کار را انجام دهند و شما می‌دانید وزیر ارشاد به دلیل حجم بالای مشغله به صورت مستقیم در اجزای کار چه در فیلم چه حوزه‌های دیگر مداخله نمی‌کند؛ بلکه سیاست‌های راهبردی را تدوین می‌کند. اینکه باید فیلم‌های توقیفی در دستگاه ارشاد تعیین تکلیف شود یا مجوز بگیرند طی چند روز آینده طی بیانیه شورای بازبینی مشخص خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج