نرخ جدید قبور بهشت زهرا(س) اعلام شد
۵۸۴۲۰
۱۸ تير ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۰
۴۱۰۹
در جلسه امروز شورای شهر تهران نرخ جدید قبور و خدمات قابل عرضه در سازمان بهشت زهرا بررسی و تصویب شد.
باشگاه خبرنگاران جوان: در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران  لایحه تعیین بهای خدمات قابل عرضه در بهشت زهرا(س) مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس آن تعیین شد به منظور انجام تکالیف شرعی و فقهی مبنی بر وجوب کفایی و کفن و دفن و حفظ حرمت میت مسلمان و تامین هزینه های جاری و نگه داری آرامستان ها و ارائه خدمات مناسب به شهروندان در این زمینه سازمان بهشت زهرا موظف است در چهارچوب سیاست های مصوب جلسه امروز شورای شهر اقدام کند.

بر این اساس شهرداری موظف است نسبت به کف و دفن شهدا و خانواده های درجه اول آنان ، اهدا کنندگان عضو، کودکان تا 7 سال، کارکنان تمام وقت و بازنشستگان سازمان بهشت زهرا(س) مشروط بر این که قبلاً قبر به آنان واگذار نشده باشند با تایید مراجع ذی ربط اقدام کنند.

همچنین شهرداری تهران موظف است نسبت به جانمایی و تعیین محل خاص و متناسب با شعور این افراد تحت عنوان قطعات شهدا، خانواده معظم شهدا، مشاهیر شهر تهران، اقدام نمایند و از زمان ابلاغ این مصوبه تعیین یا تخصیص قطعات تحت عناوین "غیر" در قبرستان بهشت زهرا(س) ممنوع است.

همچنین دفن شهدا و خانواده معظم درجه اول آنان با تایید رسمی بنیاد شهید انقلاب اسلامی و مشاهیر شهر تهران با تائید شورای فرهنگ عمومی در قطعات تخصیصی انجام خواهد شد.

در ادامه لایحه مصوب امروز شورای شهر تهران واگذاری هر قبر در کلیه قطعات فاز سوم آرامیستان بهشت زهرا(س) تا سقف 70 درصد ظرفیت این قطعات رایگان است و در صورتی که وابستگان متوفی تمایل به در اختیار گرفتن طبقه بالای این قبور را داشته باشند هزینه  هر قبر به ازای واگذاری هر قبر معادل 3 میلیون 500 ریال تعیین می شود . همچنین هزینه واگذاری هر قبر در ظرفیت پذیرش 70 تا 80 درصد معادل 7 میلیون ریال و در ظرفیت پذیرش 80 تا 90 درصد معادل 10 میلیون ریال و در ظرفیت پذیرش  90 تا 100 درصد معادل 15 میلیون ریال تعیین می شود.

در ادامه بررسی این لایحه تصویب شد هزینه واگذاری هر قبر در قطعات فاز دوم آرامستان بهشت زهرا(س) تا سقف 70 تا 80 درصد این قطعات معادل 20 میلیون ریال و در ظرفیت 90 تا 100 درصد معادل 40 میلیون ریال است و قطعات يک تا 112 معادل 10 تا 20 میلیون ریال در قبوری که استفاده نشده اند است.

عبداللهی معاون خدمات شهرداری تهران در ادامه  بررسی این لایحه اظهار داشت: خدمات کفن و دفنی که بهشت زهرا ارائه می دهد بسیار مطلوب است و در مکان های دیگر با این کیفیت انجام نمی شود و در قطعات قدیمی نیز دفن نداریم و آمار بسیار اندک است./ز 
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1392/04/18
همش چرته. زير ١٠-١١ ميليون ندارند.
مادر زن سيد اصغر مرد،يه قبر پرت ١٨ ميليون براش اب خورد.
United States
04:08 - 1392/04/19
امیدوارم که شهرداری کاری کنه که جنازه جانبازای متوفی در قطعه شهدا دفن نشن. یک محل جداگانه اختصاص داده بشه بهشون به همراه اهداء عضویها
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1392/04/19
دروغه مهدی شیپورچی چی مرد 19 ملیون نقد گرفتند
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1392/04/19
دروغه اصغر موتور چی مرد 19000000 گرفتند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج