انتقال 86 هزار زائر ایرانی به صحرای عرفات
۵۸۵۰۹۳
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
۳۴۵۴ 
عملیات انتقال و اسکان ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی از عصر روز هشتم ذی الحجه به سرزمین عرفات آغاز خواهد شد.
خبرگزاری مهر: عملیات انتقال و اسکان ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی از عصر روز هشتم ذی الحجه به سرزمین عرفات آغاز خواهد شد.
 
ریاست سازمان حج و زیارت باتفاق  مسئولین بخش های مختلف ستاد درعملیات حج سالجاری  شامگاه امشب در عرفات حضور پیدا کرد تا از روند آمادسازی چادرهای عرفات و تامین امکانات لازم برای حضور زائرین ایرانی در این سرزمین مقدس بازدید بعمل آورد.

محمدی در این بازدید ایام تشریق را مهمترین بخش عملیات حج بیان کرد که هم به لحاظ خدمات رسانی و هم پیشگیری ها با توجه به ازدحام جمعیت، محدودیت جغرافیایی و گرمای هوا، نیازمند یک برنامه ریزی بسیار دقیق، منظم و پیچیده است.

رئیس سازمان حج  و زیارت در حاشیه بازدید از چادرهای آماده شده از  وضعیت موجود خدمات ارائه شده در این خیام ابراز رضایت نمود و برخی موارد را به منظور بررسی و پیگیری اصلاحات به مسئولین مربوطه ابلاغ کرد.  

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر نقش اطلاع رسانی دقیق در دوره زمانی قبل و حین ایام تشریق گفت: باید اطلاعات لازم به موقع و دقیق در این زمینه به زائرین ارائه شود تا در فضایی آرام زائرین از امکانات و خدمات پیش بینی شده در سرزمین عرفات بهره مند وان شاء الله بعد از درک فیض معنوی در این سرزمین طبق برنامه زمانبندی خروج از عرفات صورت پذیرد.

در این بازدید مسئول حوزه عرفات عملیات حج سالجاری طی گزارشی، از روند آمادسازی خیام طبق برنامه خبر داد و ادامه داد : نصب چادرهای مرتفع با ساختار متفاوت ، نصب کولرهای گازی و نصب تابلوهای یکسان  به جهت جایگزینی هر کاروان در داخل خیام مجموعه ها از دیگر اقداماتی است که در سالجاری برای اولین بار اجرایی گردیده است و در حال حاضر خیام آماده شده به نوبت در حال مفروش شدن است و در اقدامی با استفاده از نوارهای شبرنگ مسیرهای ورودی به خیام نیز مشخص خواهد شد که اطلاع رسانی لازم در این موضوع در جلسات به مدیران کاروانها داده خواهد شد تا زائرین محترم را توجیه نمایند.
 
لازم بذکر است عملیات انتقال و اسکان ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی از عصر روز هشتم ذی الحجه به سرزمین عرفات آغاز خواهد شد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج